Skocz do zawartości

Canon 6D klatki z live view.


gryf188

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zmarnowałem kilka godzin naświetlania z canona przez małe niedopatrzenie.  . Po ostatniej sesji przejrzałem materiał i okazało się że na klatkach mam dziwne pojaśnienie w centrum kadru. Zaniepokoiło mnie poważnie ,to bo pierwsze skojarzenie to że matryca uległa jakiemuś uszkodzeniu. Naturalnym krokiem było zrobienie darka i sprawdzenie co jest nie tak z matrycą. Dark okazał się bez większych wad co mnie jeszcze bardziej zaintrygowało , dopiero po jakimś czasie przypomniałem sobie że po ustawieniu ostrości na live view  od razu zapuściłem sesję z pilota . Zrobiłem więc darka z live view i od razu wszytko stało się jasne. Nie wiem czym to jest spowodowane ale różnica jest chyba dosyć widoczne . Może komuś się przyda żeby nie stracił nocy jak ja.

Dark 180 sek temp ok 20 stopni ISO 1600 

IMG_5431a.jpg.25c0c80d9eee81c2049774b11bf52309.jpg

Dark wystartowany z live view parametry takie same jak wyżej.

IMG_5441a.jpg.3b6fad18f84cea1cd30ec9238070aeca.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło panie!

Aż zrobiłem eksperyment ze swoim 600D - no jakaś tam różnica jest, ale nie aż tak dramatyczna; bardziej wygląda to na różnicę w temperaturze matrycy.

Chyba, że to zasługa Magic Lantern?

 

180s, ISO3200.

Bez LV:

870825322_bezLV.JPG.0043f024758ce1896f7e974b1d28b6f9.JPG

 

LV:

LV.JPG.b63bf64fdb4aa25a1444e3c057e9005c.JPG

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, Tayson said:

Koniecznie wyłącz LV, nie tylko to co widać na ekranie, ale również w ustawieniach aparatu. 

Po ustawieniu ostrosci (manu na max zoom) czy w ogole? Jesli bez LV, to jak ustawiacie ostrosc? Bahtinovem (w przypadku braku mechanizacji i FocusMax'ow itp)?

Edytowane przez Vaud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrość ustawiam na live view potem normalnie live view wyłączam i zapuszczam sesję . Tym razem po prostu pospieszyłem się . Normalnie przed zapuszczeniem sesji poza wyłączeniem live view wyłączam wyświetlacz co pozwala wydłużyć działanie aparatu na jednej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.