Skocz do zawartości

Słup


Łysy Łysy

Rekomendowane odpowiedzi

Słup taki wysoki jak byś miał ze 3 m wzrostu ;-). Fajne.

Miejmy nadzieje że będziesz zadowolony.

Mam bardzo podobny ale niższy i niestety nie jestem za bardzo zadowolony, to że nie trzeba co dzień sprzętu rozstawiać to nie oceniony atut i ma dużo plusów ale drewniany ciężki statyw ładnie tłumił drgania, a taki słupek jest tak sztywny że jak setup wpada w drgania to guiding kilka minut szaleje bo wszystko rezonuje i nie ma gdzie się rozejść.

 

Edytowane przez Selmak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Selmak napisał:

Słup taki wysoki jak byś miał ze 3 m wzrostu ;-). Fajne.

Miejmy nadzieje że będziesz zadowolony.

Mam bardzo podobny ale niższy i niestety nie jestem za bardzo zadowolony, to że nie trzeba co dzień sprzętu rozstawiać to nie oceniony atut i ma dużo plusów ale drewniany ciężki statyw ładnie tłumił drgania, a taki słupek jest tak sztywny że jak setup wpada w drgania to guiding kilka minut szaleje bo wszystko rezonuje i nie ma gdzie się rozejść.

 

Mam 198 i jeszcze muszę się schylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje słupa. :brawo: 
Niestety muszę nadal wynosić, rozstawiać i ustawiać... Sugeruję nie montować podpórki na laptopa, na słupie. Będzie przenosić drgania jak będziesz go obsługiwał. Lepiej odsunąć się na kilka metrów. Mały stoliczek, na nim laptop., trochę powyżej niego (by nie zalać przypadkiem) jakaś kawa, browarek, etc...Można kupić długie przewody USB. Ja mam 10 metrowy (aktywny). Sprzęt na zewnątrz, a jak jest chłodno, to kabelek przez okienko i w ciepłym pokoiku sesja. Czystego nieba i udanych sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 godzin temu, Selmak napisał:

Słup taki wysoki jak byś miał ze 3 m wzrostu ;-). Fajne.

Miejmy nadzieje że będziesz zadowolony.

Mam bardzo podobny ale niższy i niestety nie jestem za bardzo zadowolony, to że nie trzeba co dzień sprzętu rozstawiać to nie oceniony atut i ma dużo plusów ale drewniany ciężki statyw ładnie tłumił drgania, a taki słupek jest tak sztywny że jak setup wpada w drgania to guiding kilka minut szaleje bo wszystko rezonuje i nie ma gdz

 

Jestem po całej nocce testowania i słupek sprawuje się świetnie, wszystko stabilne,nic nie drga,oczywiście polarną dała mi się znowu we znaki l,ale to już było chyba ostatnie jej takie zagranie.Ale mam jeszcze jeden problem,mianowicie montaż trafiał w obiekty po jednej stronie nieba a za cholerę nie trafiał po drugiej,musiałem korygować i to dość sporo,nie mam pojęcia dlaczego tak jest,alignacja przeprowadzona w stelarium przez eqmoda,pierwszej gwiazdy nie złapało dokładnie,ale następne dwie już były w punkt.montaz wypoziomowany polarną ustawiona za pomocą eqmoda,może problemem jest zbyt mała ilość punktów bo tylko 3 gwiazdy lub bliskość tych gwiazd, niestety jeszcze tuje przeszkadzają.Moze ktoś się z czymś takim spotkał,to będę wdzięczny za pomoc

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.