Skocz do zawartości

m33 po taniości


karp_killer

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie z tego samego powodu, co np. Siril, a zależy to od zastosowanego profilu maski Bayera. 

Przy debayeryzacji plik może być czytany od dołu, albo od góry. Dane zawsze trafiają na początek pliku i wynikowy obraz jest taki sam jak źródło, lub odbity. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sirilem (Sirillą?) już trochę się bawiłem. Sprawdzę SitilIC. Dzięki za tip. Mam poczucie bycia do tyłu na Windows (brak aktualizacji na ten OS). No i generalnie przy tych ilościach plików (max miałem 3700 lightów) stackowanie to kilkudniowy koszmarek. Najfajniej, bo najszybciej, mi się broiło w Sequator. Niestety ograniczony, wyłażą mi artefakty, nie radzi sobie z krzywiznami pola przy pływającym montażu i gwiazdy na brzegach dostają bilokacji. Załączam przykład. Jak się nad tym zastanowię, to sama galaktyka wyszła chyba nawet lepiej. 

 

triangulum-2020-09-22--006.thumb.jpg.af0050c48ddd9694e220e152bdb92227.jpg

  • Dziękuję 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, karp_killer napisał:

Czy jest jakiś sposób, żeby nie zostawiał śmietnika swoich plików w katalogach z materiałem? 

Wyłącz po prostu zapisywanie skalibrowanych klatek. 

 

image.png.31289e444f29fa96881964c68579ac76.png

 

A tu masz tutorial, jak szybko poradzić sobie z Sirilem, nie używając go :) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Ja mam to wyłączone w DSS, a i tak zostają mastery i txt od pozycjonowania gwiazd chyba w katalogach z materiałem źródłowym. Nie wiem o co cho. Wybrałem mu temp directory. Powinien się tego trzymać.

 

Sprawdzę tutorial. U mnie wychodził zonk na Siril, gdy przekraczam 2000 plików. Podobno Windows nie pozwala na otwarcie tylu. Musiałem zamienić na plik. ser, co jeszcze wydłużało pracę. No i w gotowych skryptach tego nie było.  

 

(tymczasem testuję pixinsight i też jestem w lesie; flaty mi rozwalają kolory; wtf?)

Edytowane przez karp_killer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, karp_killer napisał:

Wszystko pięknie i fajnie, ale jak ustawić klatkę referencyjną?

Siril IC sam wybiera klatkę. Jeśli chcesz wybrać ręcznie to po całym procesie można uruchomić zwykły Siril, wskazać katalog roboczy (SH2\Ha\S\IMAGES\) i w zakładce SEKWENCJA kliknąć - WYSZUKAJ SEKWENCJĘ - powinny być dwie IMAGES i r_IMAGES. Wybierz tą z r_ i teraz można przeglądać klatka po klatce zdjęcia a na koniec zaznaczyć OBRAZ ODNIESIENIA. Przechodzisz od razu na zakładkę STACKOWANIE, robisz stacka i już.

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, wtedy samo stackowanie przeprowadzamy dwa razy - raz z automatu i raz ręcznie. U mnie IC nie wybrał najlepiej z automatu i wyszły jajcowate gwiazdy. A może po prostu za dużo miałem rozmazańców w jedną stronę... 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.