Skocz do zawartości

[S] Astro-wyprz drobnych różności.


Mik

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

w ramach jesiennych porządków nowego właściciela szukają:

 

(SPRZEDANY) 1. Panning clamp Sunwayfoto, którego używałem ze Star Adventurerem. Taki jak TU ale z dodatkową płytką mocującą.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 2. Przeciwwaga, która pomaga wyważyć np SCT gdy kamerki, przedłużki,  koła filtrowe, konwertery i inne klamoty ważą swoje.  Sam uchwyt długo używałem również do mocowania tubek wieszanych na Star Adveturerze. Taka jak TU.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 3. Nie otwarta, nowa przedłużka do pręta przeciwwagi w SkyGuiderze Pro. W seksownym kolorze prosto od William Optics. Taka jak TU.

Cena: 60 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 4. Nowiutki, nie używany mały dovetail z adapterem do lunetki polarnej do AZ-GTi ale do użycia również z innymi małymi montażami jak np. Star Adventurer. Taki jak TU.

Cena: 130 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 5. Kupiony kilka lat temu tu na Astropolis filtr H-alfa 8,5nm firmy Carl Zeiss z adapterem z 48mm na 49mm (co sprawia, że niestety nie da się go zamontować w typowych kołach filtrowych bo jest za wysoki ale pozwala na wkręcanie w noski 2" kamerek).  Na krawędziach zewnętrznych wytarta farba ale szkło czyste. Tu więcej danych od poprzedniego właściciela.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

6. Tripod Mount dla obiektywów Nikona 80-200 F2.8 AFS - umożliwia zamocowanie aparatu wraz z obiektywem na środku jego ciężkości.

Cena: 20 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

nikonmountring.thumb.jpg.c792491a6f992cccb79ce13bbcb2b698.jpg

 

(SPRZEDANY) 7. Lekki statyw Sky Watchera pod Star Adventurera lub AZ-Gti, z półeczką. Nieużywany ale nie mam oryginalnego kartonu. Fotkę mojej sztuki dodam na życzenie - na razie "fabryczna" w celach informacyjnych. Taki jak TU.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (13 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

(SPRZEDANY) 8. SkyFi-USB - odkupiłem kiedyś tu na forum od innego użytkownika ale w tym samym momencie zrobiłem sobie miniPC sterujący całym setupem i nigdy nie użyłem. Po włożeniu baterii wciąż działa, stawia swoją sieć ale nie mam jak sprawdzić czy da się to jakoś zmusić do pracy (w teorii SkySafari ale chyba tylko na urządzeniach Apple). Link do strony z opisem: https://skysafariastronomy.com/products/skyfi/index.html.
Dla chętnego oddam za 40 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 


(SPRZEDANY) 9. Adapter do obiektywów Canon EOS na T2 do kamer CCD - użyty raz więc stan bardzo dobry. Taki jak TU.

Cena: 100 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat lub 15 PLN kurier inPost)

 

 

 

(SPRZEDANY) 10. Rigel Systems nFocus - ręczny sterownik  jak i interfejs USB - używałem z TS Photoline 80/480 z 2 calowym wyciągiem dopóki nie wymieniłem na DreamFocusera. Odkupiony tu na forum. Sterowniki mają problemy pod Windows10, ale w sumie udało mi się go skonfigurować tak, że Maxim  go widział. Ale częściej używałem opcji ręcznego ustawiania ostrości z Bahtinowem (ma płynną zmianę prędkości obrotowej i na pewno łatwiej i dokładniej ustawiać niż mikrofokuserem). To coś jak TU i TU. Więcej informacji i sterowniki TU.

Dla chętnego za 60PLN + koszt wysyłki paczkomatem (12PLN) lub kurierem inPost (15PLN)

 

 

(SPRZEDANY) 11. Statyw Manfrotto 055XPRO3. Kupiony 3 miesiące temu. Użyty raz.

Cena: 400 PLN + koszt wysyłki paczkomatem (12PLN) lub kurierem inPost (15PLN). Dla chętnego dorzucę Triopo RS-3 za 50 PLN.

 

(SPRZEDANY) 12. Głowica Triopo RS-3.

Cena: 65 PLN  + koszt wysyłki paczkomatem (12PLN) lub kurierem inPost (15PLN) - z pozycją 11.  50 PLN

 

 

 

 

 

Edytowane przez Mik
[Update cen i sprzedanych pozycji]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bocian napisał:

Poproszę o filtr H-alfa. Jaki gwint ma przedłużka poz. 3?

Mała poprawka to przedłużka do SkyGuider Pro anie SkyTracker. Wg informacji z IOptrona to 3/8"

Edytowane przez Mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozycje 2, 5, ,7 w trakcie sprzedaży. Reszta dostępna (w międzyczasie doszły dwie nowe pozycje (8, 9).

Obniżka na pozycje

3. Przedłużenie (niestety nie pogrubienie) pręta baru do SkyGuidera Pro IOptrona. 60 PLN.

4. Mały dovetail z adapterem do lunetki polarnej do AZ-Gti ale i do innych małych montazy jak Star Adventurer lunb jego wersja mini. 150 PLN + koszt wysyłki (12 PLN paczkomat, 15 PLN kurier inPost)

Edytowane przez Mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, arek_ilawa_olsztyn napisał:

siodełko z ciężarkiem i statyw - dojechały, ten drugi w połączeniu z głowicą video to leciutki i  bardzo przyjemny zestaw pod lornetkę 20x80. wielkie dzięki! :)

 

Cieszę się, że dotarły. Dzięki za informację. 

Przy okazji pozycja 8. SkyFi USB w trakcie sprzedaży.

Edytowane przez Mik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.