Skocz do zawartości

Zdalny pulpit - rozłącza bez możliwości połączenia ponownie. Sesja pod znakiem zapytania.


delaa

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadoma sprawa - zdalnie obsługuję komputer który prowadzi sesję, problem jest taki że po dłuższym czasie "nie dotykania"

(np jak pójdę spać ;-) sesja się rozłącza i nie da się wpiąć drugi raz bez resetu klienta - co oczywiście jest niedopuszczalne.

Spotkał się ktoś z tym? 

Remote Desktop mi pasuje bo jest natywny i w miarę to działa tylko to rozłączanie po czasie - około godziny myślę - to rozwala całą 

koncepcję.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba powinno pomóc: https://serverfault.com/questions/269438/how-to-stop-remote-desktop-from-closing-my-session-due-to-inactivity

 

A zwłaszcza ten fragment:

 

For Windows 7/Windows 10/Windows Server 2012 and above:

  • Press Windows+R and type gpedit.msc
  • Navigate the tree view on the left to Computer Configuration/Administrative Templates/Windows Components/Remote Desktop Services/Remote Desktop Session Host/Session Time Limits
  • Adjust the four settings as desired (I believe you want to adjust Set time limit for disconnected sessions and Terminate session when time limits are reached)
Edytowane przez isset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^^ tak dziękuje ! dokładnie chyba to i na wszelki wypadek  to:

Popatrzymy dzięki!

Configure keep-alive connection interval

This policy setting allows you to enter a keep-alive interval to ensure that the session state on the RDS host is consistent with the client state.

After a client loses the connection to an RDS host, the session on the RDS host might remain active instead of changing to a disconnected state, even if the client is physically disconnected from the RDS host. If the client logs on to the same RDS host again, a new session might be established (if the RDS host is configured to allow multiple sessions), and the original session might still be active.

If you enable this policy setting, you must enter a keep-alive interval. The keep-alive interval determines how often, in minutes, the server checks the session state. The range of values you can enter is 1 to 999,999.

If you disable or do not configure this policy setting, a keep-alive interval is not set and the server will not check the session state.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z RDP ... wpadną Ci tam i złapiesz ransomware ..  bankowo ..  teraz na potęgę skanują porty a jak masz zewnętrzne IP ... a zapewne masz ... to tylko sie prosisz o problem :( 

Potestuj sobie AnyDesk-a ...   tdarmowe sprawdzone i bez problemowe ....  wiem że RDP to prawie "jak bys tam był" ... ale ja na AnyDeska nie narzekam ... jest spoko.

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, komprez napisał:

Daj sobie spokój z RDP ... wpadną Ci tam i złapiesz ransomware ..  bankowo ..  teraz na potęgę skanują porty a jak masz zewnętrzne IP ... a zapewne masz ... to tylko sie prosisz o problem :( 

Potestuj sobie AnyDesk-a ...   tdarmowe sprawdzone i bez problemowe ....  wiem że RDP to prawie "jak bys tam był" ... ale ja na AnyDeska nie narzekam ... jest spoko.

Dołączę się do tematu. 

W jaki sposób połączyć automatycznie AnyDesk bez akceptowania połączenia w drugim komputerze?

Za każdym razem w komputerze z którym chcę się połączyć wyskakuje mi okienko z prośbą o zezwolenie na połączenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AnyDesk aby działał w trybie nienadzorowanym trzeba tam w Security ustawić sobie jakieś hasło 

image.png.a464997339ee3e815e2358e5ce4b0f8c.png

 

Od tej pory przy pierwszym podłączeniu wystarczy wpisać hasło i kliknąć "zapamiętaj" ... i voila już pytać nie będzie.

 

 

Dodatkowo polecam przy instalacji ustawić sobie ALIAS .. będzie to lepsze zamiast 9 cyfrowego numeru :) 

 

 

@delaa jak masz to lokalnie ... to spokojna głowa :) myślałem że łączysz się gdzieś z dalsza .... 

Edytowane przez komprez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ to mówisz że dobre to....

Kurna jak mi bedzie tak rozłączać sesję jak teraz że nie wiem co się dzieje to nie do końca

jest moja zgoda na takie działanie - i poszukam czegoś innego.

 

Edit:

Jeszcze jedna potencjalna kwestia z której zdałem sobie sprawę - chyba że się mylę. Mianowicie logując się przez pulpit zdalny 

powstaje "sesja" czyli jesli chcę wyłaczyć komputer który jest tym "podglądającym" i iśc spac to sesja się zamyka i wszystko 

to co zrobilem z tej sesji idzie się paść? A chodzi o to żeby komp chodził robił swoje a ja mam miec mozliwośc go tylko doglądac co jakiś

czas... nie wiem sprawdzę to jeszcze

Edytowane przez delaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywą jest uruchomienie serwera np. ASCOM przy sprzęcie, a Niny czy innego softu na PC w domu. Tylko potrzebne jest szybkie WiFi z małym opóźnieniem lub LAN po kablu, bo wszystko się dzieje w domu. Czyli np. PHD2 działający w domu dostaje i analizuje klatki z kamery podpiętej do serwera ASCOM i przesyła polecenia do montażu.

To jest rozwiązanie "pół-zdalne" do układu dom-podwórko, chyba , że po obu stronach będzie światłowód z niskim lagiem.

Ja tak mam ustawione Kstars jako serwer na Maku przy setupie - Kstars klient na Windows 10 w domu. Wszystko zbiera się na dysku w domu. Połączenie po kablu LAN 1Gb.

Edytowane przez apolkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozłączając sesje zdalnego pulpitu nic nie tracisz - po prostu sesja się zamyka ale maszyna pracuje dalej tak samo czyli to co było na pulpicie - zostaje.

Różnica jest taka że jak się wylogujesz ... to wtedy wiadomo - dlatego jeśli nie chcesz już korzystać ze zdalnego bo np idziesz spać to zamykasz tylko okno zdalnego pulpitu

i tyle.  Podłączając się na nowo masz "to co zostawiłeś"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.