Skocz do zawartości

"Kaskada Kemble'a" i NGC 1502 oraz Stack


Sebastianus

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

zdjęcie z wczoraj.

 

79 lights x 150 sekund

klatki kalibracyjne.

TS 50/300, C1100D, Losmandy GM8

PHD2, APT, PS5

 

Pełny kadr

U mnie najlepiej widać w nowym oknie. Miniaturka ma jakieś wyblakłe kolory.

 

 

Kaskada.jpg

Edytowane przez Sebastianus
  • Lubię 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za duży, nienaturalny kontrast.

Gwiazdy przepalone, a tło czarne i niejednorodne. Przydało by się bardziej naturalnie.

 

No i mam wrażenie że wyszedł Ci walking noise - może dlatego tak kontrast dodałeś. Z praktyki - jak masz walking noise, to choćby to było 100 godzin - do kosza.

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Sebastianus zmienił(a) tytuł na "Kaskada Kemble'a" i NGC 1502 oraz Stack
1 godzinę temu, kubaman napisał:

Dla mnie za duży, nienaturalny kontrast.

Gwiazdy przepalone, a tło czarne i niejednorodne. Przydało by się bardziej naturalnie.

 

No i mam wrażenie że wyszedł Ci walking noise - może dlatego tak kontrast dodałeś. Z praktyki - jak masz walking noise, to choćby to było 100 godzin - do kosza.

 

20 godzin temu, pablo12311 napisał:

Fajna fotka, ale w narożach kolory rozjechały się. Warto przysiąść jeszcze raz do obróbki.

 

Dziękuję za cenne uwagi. Właśnie po to zamieszczam swoje fotki na forum, żeby dowiedzieć się co inni sądzą , oraz co poprawić. Za kciuki , też dziękuję.

Prawa strona zdjęcia ma trochę wydłużone gwiazdy, ale to pewnie wina nierównego toru optycznego. Na tym etapie , aż tak mnie to nie przeszkadza. Cieszę się z tego co mam.

 

Walking noise i H I V banding to zmora. Miałem wyłączony dithering, więc to pewnie przyczyna WN. 

Gwiazdy przepalone, bo zbyt mocno chciałem uwypuklić kolor i wyostrzyć Kaskadę ,a przygasić gwiazdy na obwodzie. Tak mi się wydaje.

 

Zamieszczam stack do ew. dalszej diagnostyki , gdyby ktoś był zainteresowany.

 

Jeszcze raz dzięki.

 

Seb

https://drive.google.com/file/d/1TR-d0bYQ-kWAZnv74zthBVCDm9U33bsI/view?usp=sharing

 

Edytowane przez Sebastianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaskada Kemble'a to asteryzm 20 gwiazd ułożonych wzdłuż linii prostej. Patrząc na Twoje zdjęcie widzę widzę jasny pas bardzo wielu gwiazd przebiegający skośnie przez kadr (wzdłuż linii kaskady), a gwiazdy po bokach są nienaturalnie zgaszone. Przecież nie tak to wygląda.

Oczywiście autor zdjęcia może wykazać się zupełną dowolnością w przedstawianiu swoich prac. Ja wychodzę z założenia, że pewnego rodzaju zabiegi, tak jak w tym wypadku gaszenie o kilka magnitudo większości gwiazd powoduje, że obraz tego rejonu nieba staje się zafałszowany. Osoba nieznająca tego obiektu pomyśli, że kaskada to właśnie ten skośny pas kilkuset wyeksponowanych gwiazd.

 

A co do WN to dithering powinien całkowicie ten problem wyeliminować.

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.