Skocz do zawartości

Saturn ucieka, nadchodzi Jowisz


Mizar

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest tak źle. Wszyscy mamy z tym problemy i na forum nieczęsto kto może sie pochwalić dobrym zdjęciem. Ponoć na Florydzie jest idealnie, ale tam maja  uciechy pogodowe w postaci huraganów, więc im nie zazdroszczę. Ja w tym roku miałem jedną nockę dobrą na Saturna, więc statystycznie jeszcze ze cztery powinny się trafić. :D

 

 

Optymista .... :D

 

 

Duży optymista :D Ja w 2003 roku bawiłem się w takie statystyki i wyszło mi ze pogoda z seeningiem 9,10 / 10 to była ok 4-5 razy :rolleyes: A wszystkich nocy pogobnych było na 365 tylko 117 B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie, że się podłączę w temacie uciakającego Saturna?

Pogoda utrzymuje się już któryś dzień z rzędu. Grzechem było by z niej nie skorzystać, a że święta i te rzeczy - nie należy grzeszyć. Upolowałme takiego oto Saturna:

 

saturn_2005.03.26-19h46m.jpg

 

Film: 120 sek przy 10 fps. shut. 1/25, gain 80% Vesta w trybie OptymizedColour. Klatki łapane K3CCDTools, obrobione Registaxem3 i Photoshopem.

Teleskop: Tał 200K 8" pracujący przy F20 (z barlowem NPZ x2).

 

Czekam na Jowisza - powoli wyłania się zza sąsiedniego wieżowca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka Registaxem 3? Czy jest dostepny gdzieś w sieci no i czy jest lepszy od 2?

Link do strony programu już masz, dlatego ja podam inny: http://astrofotografia.zone.pl/poradnik/poradnik.html

 

Strona 3 i 4 poradnika traktuje właśnie o wykorzystaniu Registaxa3 do fotografii planet. Zapraszam do przeglądania - mam tam swój maleńki udział, dlatego ciekawy jestem Waszych opinii o takim poradniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siergiej - naprawdę dobry!

Ja próbuję, ale jakoś mi nic sensownego nie wychodzi. Seeing balkonowy na dobrego Jowisza mi nie pozwala.

Też powinienem wynieść sprzęt przed dom, ale nie mam z kim tego robić. A gdybym wyniósł część sprzętu i wrócił do domu po resztę... T nic by nie zostało. A czego by nie dało się ukraść, to by mi zniszczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Siergiej
Siergiej - naprawdę dobry!

Ja próbuję, ale jakoś mi nic sensownego nie wychodzi. Seeing balkonowy na dobrego Jowisza mi nie pozwala.

Też powinienem wynieść sprzęt przed dom, ale nie mam z kim tego robić. A gdybym wyniósł część sprzętu i wrócił do domu po resztę... T nic by nie zostało. A czego by nie dało się ukraść, to by mi zniszczyli.

 

Ja nagrywam rolki na dachu budynku z CO , zawse jest turbulencja , ale wczoraj wiatr powiejaw z dobrej strony i jest rezultat.

 

Odnosnie pomocnikow powiem ze w odleglosci 120 km nie ma zadnego czlowieka , ktorzy interesuje sie asronomia , jestem najsamotniejszy milosnik astronomii na calym swiecie :ha:

 

Dla tego wybieram sie w Biszczady , разом нас багато...... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam pytanie do Was jako doswiadczonych astrofotografow.

 

Zalaczam 3 fotki Jowisza z wczorajszej nocy.

 

Metoda:

projekcja okularowa

MAK 127/1540 z okularem Plossl 10mm

aparat Canon A75

3 filmiki avi 50-90 klatek, 15fps, 640x480

obrobka registaxem 3

 

Czy da sie z tym cos zrobic poprzez edycje w PS?

Czy w ogole da sie wycisnac cos wiecej z takiej metody i z takim sprzetem?

 

Pozdrawiam :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba da się jeszcze trochę wyciągnąć, ale obrazek powinien być większy ze 2x.

 

Przy powiekszeniu widac piksele i obraz staje sie bezwartosciowy :-(

 

Lemarc, co poprawiles? W sensie jakim filtrem?

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy powiekszeniu widac piksele i obraz staje sie bezwartosciowy :-(

 

Lemarc, co poprawiles? W sensie jakim filtrem?

:Salut:

Jeśli zwiększysz ilość pikseli zwiększając rozmiar obrazka, to zyskasz na ostrości. Np. w PS pod zakładką "obrazek" masz funkcję "rozmiar obrazka" którą możesz zwiekszać dowolnie, wystarczy wpisać zamiast 100 pikseli wartość 200 i już masz. Ja wyostrzałem z zakładki FILTRY, pod którą jest opcja WYOSTRZANIE, a po rozwinięciu funkcja - "wzmocnienie". Dodałem jeszcze jedno powiekszenie 4x.

b.jpg

b.jpg

Edytowane przez lemarc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zwiększysz ilość pikseli zwiększając rozmiar obrazka, to zyskasz na ostrości. Np. w PS pod zakładką "obrazek" masz funkcję "rozmiar obrazka" którą możesz zwiekszać dowolnie, wystarczy wpisać zamiast 100 pikseli wartość 200 i już masz. Ja wyostrzałem z zakładki FILTRY, pod którą jest opcja WYOSTRZANIE, a po rozwinięciu funkcja - "wzmocnienie". Dodałem jeszcze jedno powiekszenie 4x.

 

Hm... Dzieki, sprawdze.

Musze sie poduczyc ktore filtry sa przydatne w astro :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.