Skocz do zawartości

Teleskop Celestron Travel Scope 70


LunaeCattus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Zamówiłam dziś mój pierwszy teleskop i w związku z tym mam kilka pytań (tak, wiem, że cudów nie mam co się spodziewać po tak tanim teleskopie)

1. Co mogę zobaczyć przez taki teleskop? Wyczytałam, że księżyc, planety, a nawet mgławice...czy rzeczywiście przez taki sprzęt będę w stanie dostrzec takie cuda jak mgławice?

2. Czy z czasem mogłabym jakoś ulepszyć ten teleskop? Polecacie jakieś okulary lub patenty na zwiększenie pola zasięgu? Ogniskowa jest mała...czy da się z tym coś zrobić?

3. Polecacie jakieś książki, kanały, aplikacje dla nowicjuszki? Aktualnie mam pobrane Stellarium

 

Specyfikacja techniczna mojego teleskopu:

*Typ montażu: Azymutalny

*Ogniskowa: 400mm

*Zasięg gwiazdowy: 13,0 magnitudo

*Rodzaj statywu: Aluminiowy

*Ogniskowe okularów/powiększenie: 20mm/20x, 10mm/40x

*Szukacz: Optyczny 5x24

*Powłoki przeciwodbiciowe: FC

*Układ optyczny teleskopu: Refraktor

*Apertura mm: 70

*Światłosiła: 5,7

*Sterowanie montażem: Ręczne

*Nasada kątowa: Pryzmatyczna 45*

*Średnica wyciągu okularowego: 1,25*

*Waga: 1,5kg

*Dołączone akcesoria: Statyw, Szukacz,2xokular, Plecak, Oprogramowanie

*Dodatkowe informacje: Zestaw zawiera oprogramowanie The Sky X- First Light Edition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Super powitać nową osobę w tym wspaniałym hobby  :)

Ad1. Wszystko zależy od jakości nieba pod którym będziesz obserwować. 

Ad2. Tak, zawsze da się dokupić akcesoria lepsze od zestawowych np.  w tym wypadku kątówkę. 

Ale na to będzie czas, na razie wyczekaj pogodę i obserwuj tym co masz. 

Ad3. Polecam skorzystać z 

I dużo czytania forum. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką 70. Używam z balkonu do Księżyca i Słońca.

Po skolimowaniu - teoretycznie nie ma takiej możliwości ale na śrubach od strony celi i wyciągu są luzy,więc na tych śrubach można zaszaleć ;) - i użyciu niedrogich acz przyzwoitych okularów SVBony 68* to całkiem fajny, mały sprzęt gotowy do natychmiastowego użycia. Do DSO, tym bardziej z miasta to nadaje się raczej na zasadzie "odhaczony". Jednak wszystkie M i część jaśniejszych NGC na pewno da się nim wyłuskać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.