Skocz do zawartości

Dlaczego DeepSkyStacker nie chce zestackować zdjęć?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Zrobiłem wczoraj 60 zdjęć mgławicy M42 + 20 darków + 20 biasów.

Niestety DeepSkyStacker mi tego nie chce zestackować i kompletnie nie wiem dlaczego. Dopiero zaczynam przygodę i to moje drugie podejście i być może coś robię źle, ale nie wiem co i kiedy.

Kilka dni wcześniej robiłem test z innymi zdjęciami i bez problemu robił stacka z 15 lightów (nie robiłem wtedy darków i biasów).

Wczorajszych zdjęć DSS nie chce zestackować, nawet kiedy wrzucam 2 sztuki samych lightów.

 

Początkowo myślałem, że stack się wykonuje tylko wynikowe zdjęcie jest prześwietlone. Ale tak nie jest, bo z 2 zdjęć nie powinno być prześwietlone, a poza tym suwaki luminancji na dole są nieaktywne i nie ma pliku "autosave".

 

Tak wyglądają ustawienia:

788195812_DSS0.thumb.jpg.0b1a934d176efc26eb2618c18730d9a4.jpg

 

A tak wynik...

1535928221_DSS3.thumb.jpg.69ebec30b569ca8418264fd9fa9d2631.jpg

Bez żadnego komunikatu błędu.

Próbowałem już chyba wszystkiego, z darkam i biasami, bez (same lighty), lighty robione na ISO 3200, lighty robione na ISO 1600, te które były bardziej poruszone i ta bardziej stabilne, te na których wykrywa więcej gwiazd i te na których wykrywa mniej. Nic. Zawsze efekt jest taki jak na ostatnim screenie. Nie chce stackować.

A zdjęcia sprzed kilku dni stackuje...

Nawet przed chwilą dla testu wrzuciłem mu 2 screeny z Flight Simulatora i budynki oświetlone nocą rozpoznał jako gwiazdy i pięknie zestackował :)

 

Nie wiem czym te zdjęcia się różnią od innych, że inne stackuje a tych nie :( Jestem trochę zniesmaczony, bo naprawdę się do tego wczoraj przyłożyłem i cykałem te fotki ręcznie przez 2,5 godziny i zostały mi tylko pojedyncze klatki na pocieszenie.

Edytowane przez AviatorL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tuvoc napisał:

Matko i córko... dlaczego jpegi? Skąd taki pomysł?

Oszczędź mi tego :)

Wiem, nie taki aparat, nie taki teleskop, nie taki montaż, nie takie niebo, nie taka miejscówka, za mało zdjęć, za krótkie czasy. Ja to wszystko wiem :) Wszystko można zrobić lepiej.

Ale od czegoś trzeba zacząć.

7 minut temu, Tayson napisał:

usun polskie znaki z nazw folderow oraz ewentualnie odstepy pomiedzy wyrazami.

daj znac czy zadziala.

No nie... Jesteś wielki. Pomogło!

W życiu bym na to nie wpadł. Taka błahostka. .

Jak ja Cię szanuję :)

Dzięki!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dobrychemik napisał:

A propos jpg-ów: korzystając z nich nie ma sensu dodawać darków, biasów, flatów, bo dss i tak ich wtedy nie używa.

Dzięki, nie wiedziałem tego.

Następnym razem będę robił w RAWach.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.