Skocz do zawartości

Lorneta APM 120mm 90° SD-APO


bino

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam jak w temacie:

APM 120mm 90° SD-APO https://www.astroshop.pl/instrumenty/apm-lornetka-37x120mm-90d-ed-apo-1-25-/p,53079

+  Montaż widłowy Vixen HF2 https://www.astroshop.pl/montaze/vixen-hf2-montaz-widlowy/p,21662

+ parka LOA-21 3D Eyepiece ( jest też jeden dodatkowy okular neutralny czyli tak na prawdę to 2 okulary nuetralne + jeden 3d który )

parka LOA-32 3D Eyepiece ( jest też jeden dodatkowy okular neutralny czyli tak na prawdę to 2 okulary nuetralne + jeden 3d który )

https://www.astroshop.pl/okulary/3d-astronomy-okulary-3d-l-o-a-21-mm-1-25-zestaw/p,50273

 

Tak na szybko parka składa się z jednego okularu neutralnego oraz jeden z efektem 3D tylko w takim zestawie uzyskamy efekt 3D

Taki zestaw nie nadaje się do obserwacji dziennych. Dlatego dokupiłem dodatkowo 1 okular neutralny do każdej pary  do obserwacji dziennych.

 

Za całość 18.500 PLN 

lub w rozbiciu:

 

Lorneta : 13 200 pln

Montaż Vixen HF2 : 1100 pln 

Okulary każda parka : ( lub 3 okulary jak kto woli ) : 2600 pln za trzy parkę + jeden neutral ( w sklepie sama parka 3200 pln )

Jeśli kto chce kupić tylko okular neutralny to cena za każdy : 600 pln ( w sklepie ponad 800 pln )

 

(Jak widać każda parka + 1 dodatkowy to w sklepie 4000 pln )

 

W razie pytań proszę o PW ( zdjęcia ogarnę niebawem )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MONTAŻ VIXEN REZERWACJA!!!!

 

PONIEWAŻ MAM SPORO PYTAŃ o sprzęt w większości o możliwość obejrzenia.

 

Sprzęt jest w Rzeszowie, nie jadę na zlot, nie robię pokazów. Tylko poważne oferty!!!

Kolimacja na moje ok jest OK miałem morfeusze 4,5 oraz 6,5mm zarówno przy 146 jak i 100 x kolimacja OK.

 

Lorneta jest u mnie od 2019 roku odkupiłem ją od gościa który miał ją od nowości przez ok 3 miesiące.

Jest certyfikat WELLENFORM

Edytowane przez bino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem poważnie zainteresowany, proszę o zdjęcia źrenic wyjściowych, czy:

 

-każde okulary 1.25" pasują do lornetki ?

-jakie jest minimalne powiększenie w okularach ,które  posiadasz ?

-czy istnieje możliwość podjechania do Ciebie sprawdzenia lornetki z innym dużym bino ?

-jeżeli lornetka jest skolimowana pod 100x to czy potrzebna jest nowa kolimacja pod np. 30x.?/APM wysyła wekowe kolimatory pod podobne powiększenia :)/

-jaka jest światłością lornetki ?

-jaka to jest dokładnie lornetka ED ? czy inna ... ?

 -co jest powodem sprzedaży ?

 

 

Y

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-każde okulary 1.25" pasują do lornetki ? TAK

-jakie jest minimalne powiększenie w okularach ,które  posiadasz ? 20X

-czy istnieje możliwość podjechania do Ciebie sprawdzenia lornetki z innym dużym bino ? TAK

-jeżeli lornetka jest skolimowana pod 100x to czy potrzebna jest nowa kolimacja pod np. 30x.?/APM wysyła wekowe kolimatory pod podobne powiększenia :) SKORO JEST SKOLIMOWANA NA 100X TO RÓWNIEŻ NA INNYCH POWIĘKSZENIACH

-jaka jest światłością lornetki ? 660 /120 = f 5,5

-jaka to jest dokładnie lornetka ED ? czy inna ... ? OHARA FPL 53 SD

 -co jest powodem sprzedaży ? Czas kupić coś większego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź,

ku ścisłości właśnie Markus L. mówił  o tym na CN ,etc. ,ze nie będzie kolimacji idealniej dla 100 i 30x . sam wysyłał swoje pseudo kolimatory na obiektywy celem poprawy owej kolimacji.

 

dobra, więcej na priva.

 

J

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Świetny sprzęt , Waldek to spec od Lornet , posiadał ich wszelakich co nie miara i zakup od niego jest z pewnych rąk.

Waldku Powodzonka w sprzedaży.Nowy właściciel na pewno będzie zadowolony.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Edgens napisał:

Cześć.
Świetny sprzęt , Waldek to spec od Lornet , posiadał ich wszelakich co nie miara i zakup od niego jest z pewnych rąk.

Waldku Powodzonka w sprzedaży.Nowy właściciel na pewno będzie zadowolony.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Z pewnych rąk tylko że nadal fotek brak. Nie wspomnę, że miałem zrobioną rezerwację na mont tylko kolega (waldixs) brzydko się wykręcił.

Edytowane przez peter5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedający napisał że fotki wstawi jak będzie w domu , więc zapewne cierpliwość jest wskazana.

Kolega Waldek pracuje w zagranicznych rozjazdach i często niema go w domu.

Pozdrawiam Krzysztof.:icon_wink:

Edytowane przez Edgens
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.