Skocz do zawartości

Oczy wyraka


zbignieww

Rekomendowane odpowiedzi

Mój czeski kolega, zainspirowany wątkiem jutomi  o tego typu lorneteczkach - produkuje dla znajomych takie  cacka.

 

Telekonwertery jakoś udaje mu się kupić w necie, obudowy wykonane drukarką 3D dostarcza mu jego znajomy . Minimalny regulowany rozstaw na oczy - 66 mm , limitują średnice obudów telekonwerterów.  Mozna osiągnąć mniejszy rozstaw, ale wtedy trzeba ścinać

obudowy tele - konwertorów.  Ja mam rozstaw źrenic właśnie w okolicach 66 mm, pasuje jak ulał !

Maksymalne rozstawienie ok. 81 mm, też mierzone zwykłą linijką.

 

Jedyna wada - w uchwyceniu za obudowy jest to bardzo śliskie . Dlatego bez zwłoki przypiąłem odpowiedni pasek od Sony NEX .

Mam dwa identyczne -  w razie  czego mogę komuś podesłać za koszt wysyłki.

 

Acha, średnica obiektywów 55 mm, powiększenie 2x.  Przyda się też w  teatrze. Nocne lukanie w niebo - to inne wrażenia,  szerokie pola ...

Imponująco prezentuje się teraz ORION.

DSC00775.ARW DSC00776.ARW DSC00777.ARW DSC00778.ARW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andrzej Lach napisał:

Nie szkoda miejsca na serwerze na zamieszczanie zdjęć produktów w formacie ARW?
(plus nie wygodnie się je przegląda)

Dokładnie. Zwykły jpg przeskalowany do 2000px na dłuższym boku wystarczy aż nadto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, szkoda !   Wiem o tym  doskonale i nigdy nie dawałem w tym formacie .  Ale akurat coś  mi się porobiło

z SONY NEX-em 5N , bo robi mi fotki tylko w tym formacie (  ARW, czyli RAW ) . Zadne Wasze porady mi  nie pomogą,

bo sprawa jest bardziej skomplikowana. Będę musiał pofatygować  się do jakiegoś fachowca , który  mi aparat zresetuje

i wgra nastawienie fabryczne.  Wszelakie moje "gimnastyki"  z aparatem nie dały rezultatu a ustawienie fabryczne wolę

już zlecić komuś , kto takowe sprawy  ma w małym paluszku .  Zadowoleni z wyjaśnienia ?  Jeśli nie - wymażę cały post , cha,  cha !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze zrobiłeś , bo sprawa naprawdę jest skomplikowana. Nie  chcę się rozpisywać, szkoda Waszego i mojego czasu .

Wszystko zaczęło się od tego , że kręciłem video  z ekranu TVP Kultura  o  tańcu i muzyce  tanga.  Prezentował się tam

zjawiskowy - jak dla mnie - zespół muzyków i tancerka.  Duzo tam było opowiadania, ale potem  cudne granie i ten taniec...  No a potem coś pokićkałem z powrotem do trybu "fotki"  - teraz za Chiny nie poradziłem sobie...

Edytowane przez zbignieww
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zbignieww napisał:

I dobrze zrobiłeś , bo sprawa naprawdę jest skomplikowana. Nie  chcę się rozpisywać, szkoda Waszego i mojego czasu .

Wszystko zaczęło się od tego , że kręciłem video  z ekranu TVP Kultura  o  tańcu i muzyce  tanga.  Prezentował się tam

zjawiskowy - jak dla mnie - zespół muzyków i tancerka.  Duzo tam było opowiadania, ale potem  cudne granie i ten taniec...

 

fascynująca opowieść ;)

ale jest proste rozwiązanie. Wystarczy wczytać te zdjęcia do programu, który obsługuje pliki ARW i przekonwertować do JPG lub PNG, a przy okazji zmienić rozdzielczość. Nawet windołsowa przeglądarka zdjęć to potrafi. Proszę bardzo:

 

DSC00775.thumb.jpg.1d93d97f4e7297a2c2ab695343856320.jpg

 

pozdrawiam

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ZbyT napisał:

 

fascynu

ale jest proste rozwiązanie. Wystarczy wczytać te zdjęcia do programu, który obsługuje pliki ARW i przekonwertować do JPG lub PNG, a przy okazji zmienić rozdzielczość. Nawet windołsowa przeglądarka zdjęć to potrafi. Proszę bardzo:

 

DSC00775.thumb.jpg.1d93d97f4e7297a2c2ab695343856320.jpg

 

pozdrawiam

https://convertio.co/pl/arw-jpg/ @zbignieww przykładowy konwerter obrazów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, zbignieww napisał:

No tak, ale trzeba być ZbyT-em  a nie starszym dziadkiem ...:)

 

nie przesadzaj. Wystarczy czytać to co się pojawia na ekranie i bez obaw klikać. Jeśli boisz się coś popsuć to zrób wcześniej kopię plików i działaj na kopiach. Sam tak zrobiłem i byłem bardzo zdziwiony, że zwykła systemowa przeglądarka do zdjęć potrafi szybko i bezboleśnie konwertować fotki. Kiedyś ściągałem w tym celu specjalne programy

 

a i mnie niewiele brakuje by trafić na szczepienie do grupy seniorów co mi uświadomiło, że młodzieńcem już nie jestem :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.