Skocz do zawartości
  • 0

SVBONY SV503 - już prawie kupuję, ale trzeba wybrać okular :)


iloris

Pytanie

Cześć, 

 

jestem o krok od zakupu teleskopu SVBONY SV503, już mam go w koszyku :) Chciałabym jednak od razu dokupić do niego chociaż jeden okular. Teleskop ma służyć przede wszystkim do astrofoto (tak, dokupię flattener, wezmę dedykowany, jak tylko będzie dostępny w sklepie SV w maju). Okular jest mi potrzebny dla dzieciaków, żeby móc im też coś pokazać. Myślałam o zestawie z linku, co o nim sądzicie? Oczywiście chętnie wysłucham innych propozycji. W kwestii okularów jestem bardzo słabo zorientowana, bo do tej pory w zasadzie skupiałam się na zgłębianiu tematyki astrofotografii, a wizual pozostawał gdzieś w tle.

 

link SV503:

https://pl.aliexpress.com/item/4000776814993.html?spm=a2g0o.cart.0.0.397f3c00ETPFAH&mp=1

 

link okulary:

https://pl.aliexpress.com/item/32800523556.html?spm=a2g0o.cart.0.0.397f3c00ETPFAH&mp=1

 

Z góry bardzo dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 minuty temu, Marcin_G napisał:

Bierz 80-tkę. Jak nabierzesz ochoty na coś większego, zawsze go sprzedasz. A 10 mm różnicy w średnicy dla tak małych teleskopów to duża róznica.

 

OK, przekonałeś mnie :D Moi drodzy, tadammm... klikam zatem SV503 :D 

 

A dodatki potem jakoś po kolei. I wezmę też diagonala 2'' :D 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, iloris napisał:

to może opłacałoby mi się kupić TS 70/420ED, akurat jest w dobrej cenie z dodatkami już, choć bez flattenera. ALBO kupić tego SV, uczyć się go i doposażać, zmienić montaż, a początkowo używać jednak bardziej do wizuala... choć w takim przypadku może warto byłoby rzeczywiście kupić dobry okular 2''. Muszę przyznać, że większy kaliber mnie kusi, to fakt, ale bez sensu jest robić zakup, który jest bez sensu ;)

Dlatego najlepiej wydaje mi się jak już kupować apo to bez pośpiechu i np. obserwować giełdę i znaleźć u nas fajną sprawdzoną(!) używkę, i cieszyć się ładnymi widokami oraz ostrymi po brzegi fotkami. Szczególnie, że jak prześledzimy chociażby nasze forum całkiem sporo ostatnio wątpliwej jakości refraktorów - a to co dostaniesz z ali to troche loteria. Wg mnie szkoda czasu, zachodu ;)

Ale co ja się tam znam :)

@Marcin_G miał w rękach tą tubkę i optyka to jego specjalność więc zapewne wie co mówi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Maetrik napisał:

(...) obserwować giełdę i znaleźć u nas fajną sprawdzoną(!) używkę (...)

 

Obserwuję giełdę od dłuższego czasu, ale niestety nie znalazłam nic dla siebie. Znając moje szczęście, zanim przyjedzie SV, giełda zostanie zasypana podobnymi edkami :D Dokładnie tak było, gdy kupowałam montaż - pojawiło się sporo ciekawych ofert, ale dopiero jak mój już u mnie stał! Przywykłam, mam tak całe życie, więc po prostu kupię nowy teleskop i już, a potem dłuuuugo nie zajrzę na giełdę ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, iloris napisał:

Obserwuję giełdę od dłuższego czasu, ale niestety nie znalazłam nic dla siebie. Znając moje szczęście, zanim przyjedzie SV, giełda zostanie zasypana podobnymi edkami :D Dokładnie tak było, gdy kupowałam montaż - pojawiło się sporo ciekawych ofert, ale dopiero jak mój już u mnie stał! Przywykłam, mam tak całe życie, więc po prostu kupię nowy teleskop i już, a potem dłuuuugo nie zajrzę na giełdę ;)  

 

w takim razie kup wreszcie ten teleskop bo ja czekam aż coś ciekawego pojawi się na giełdzie :szczerbaty:

 

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Maetrik napisał:

że strasznie słabe są te adaptery, luzy, kiwanie się aparatu raczej w standardzie.

To co polecasz, żeby podpiąć lustrzankę do teleskopu? Na Ali jest mnóstwo adapterów jak https://pl.aliexpress.com/item/1005001320859088.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.cd4851dc9G4lhu&algo_pvid=8612bfad-9de4-47bd-a9df-d52b470cd513&algo_expid=8612bfad-9de4-47bd-a9df-d52b470cd513-1&btsid=2100bb4c16159058364864658e9d1e&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Czy one są faktycznie tak złe?

Czy przedłużka, która jest w linku podanym przez iloris jest konieczna?

https://pl.aliexpress.com/item/32851889649.html?spm=a2g17.12010612.8148356.27.70cf6a0f36QUJB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, ZbyT napisał:

 

w takim razie kup wreszcie ten teleskop bo ja czekam aż coś ciekawego pojawi się na giełdzie :szczerbaty:

 

Jak zaczniemy tak wszyscy kupować to nieba nie zaznamy przez rok :D Ale no dobrze, niech Ci będzie, już kupuję to moje cudo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Frosch napisał:

To co polecasz, żeby podpiąć lustrzankę do teleskopu?

Ja używam obecnie takiej jak pisałem wyżej i jest super.

https://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=5745&lunety=Pier cie M48x0 75 Nikon wersja Copper CNC William Optics kolor srebrny

Z ali nic nie kupowałem i nie podejme się oceny tych adapterów bo ich nie znam...używałem ten co pisałem i był kiepski stąd moja ocena i wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, iloris napisał:

Diagonal Sky Rover dodany do koszyka :)

 

8. Stopka szukacza - rozumiem, że to jest to? ;)

https://pl.aliexpress.com/item/32843241620.html?spm=a2g0o.detail.1000023.8.456b2daff8gUZh

 

(1) Który Sky Rover? Bo okular 15-tkę (ten z ogłoszenia) mam do sprzedania fabrycznie nową, jest już w Łodzi, czeka na odbiór

(2) w Delta Optical kupisz taniej, nie potrzebujesz aż na dwie śrubki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Maetrik napisał:

Dlatego najlepiej wydaje mi się jak już kupować apo to bez pośpiechu i np. obserwować giełdę i znaleźć u nas fajną sprawdzoną(!) używkę, i cieszyć się ładnymi widokami oraz ostrymi po brzegi fotkami. Szczególnie, że jak prześledzimy chociażby nasze forum całkiem sporo ostatnio wątpliwej jakości refraktorów - a to co dostaniesz z ali to troche loteria. Wg mnie szkoda czasu, zachodu ;)

Ale co ja się tam znam :)

@Marcin_G miał w rękach tą tubkę i optyka to jego specjalność więc zapewne wie co mówi :)

 

nie tylko miał ją w rękach, ale przez pewien krótki czas byłem jej (szczęśliwym!) właścicielem.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, Marcin_G napisał:

(1) Który Sky Rover? Bo okular 15-tkę (ten z ogłoszenia) mam do sprzedania fabrycznie nową, jest już w Łodzi, czeka na odbiór

(2) w Delta Optical kupisz taniej, nie potrzebujesz aż na dwie śrubki

(1) A ten, co podałeś w linku na Ali: https://pl.aliexpress.com/item/32956365838.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.46d85c0fPdKJp8 Miałam na myśli diagonala. Co do okularu, ewoluuję w kierunku jednego 2'' zamiast tamtych czterech 1,25. Ale może Twój Rover faktycznie byłby lepszy (i w Łodzi miałby mi go kto odebrać ;))? Zwłaszcza że nie wiem, czy w tej cenie byłabym w stanie kupić 2'' sensownej jakości.

(2) Ok, super, zorientuję się :) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Okular o ogniskowej 15mm da Ci powiększenie 37x. Takie w sumie do.... niczego :)
 

Jak chcesz coś ciekawego pokazać dzieciom to zacznij od Księżyca i Planet. W Twoim teleskopie polecam powiększenia w zakresie 80-100x. Czyli okular 5 - 7 mm.

Kolejny przydał by się do szerszych kadrów - wg mnie wystarczy taki w oprawie 1,25" np. 24mm z polem widzenia 68 stopni. Taki okular da powiększenie 23x - fajne na większe gromady otwarte, asteryzmy itp

 

Zrezygnuj z kątówki 2", kup dielektryka 1,25" za 150 zł, a zaoszczędzoną kasę przeznacz na lepszy okular. 
Kup dodatkowo nasadkę pryzmatyczną - dachową. Da Ci poprawnie zorientowany widok ziemski - przyroda, dalekie krajobrazy, samoloty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie przejmowałbym się, że słaby montaż na początek, 30s pociągnie, a może nawet minutę, a nauczyć się podstaw na czymś trzeba. Jakbyś potrzebowała, to mogę odsprzedać adapter do Nikona od WO co koledzy polecali za 70% ceny, parę razy zapiąłem swojego Nikona rok temu, przy testach APO od TS i leży w szafie nieużywany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dałam sobie chwilę czasu do namysłu, i kupię jednak ten zestaw okularów 68 stopni od SVBONY :) Nie wiem, jaki okular przypasuje dzieciakom,  i ja też chciałabym trochę poeksperymentować, a ten zestaw da mi taką możliwość i jest w dobrej cenie. Bardzo dziękuję wszystkim za podpowiedzi, ciężko by mi było samej sobie poradzić z tym tematem ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.