Skocz do zawartości

M38, M36 i okolice.


TUR

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kubaman napisał:

a może po prostu nie obciąłeś po stakowaniu?

bo jeśli masz w tej kamerze amp glow, to jest ona do wymiany i to od razu.

 

Kuba, nie ma żadnego ampglow.  Sprawdzałem na darkach. Parę kamer asi przerobiłem, wiem jak to wygląda. Dużo LP, być może tez nie obciąłem. 

Masz jakieś traumatyczne przeżycia ze swoim setupem i doszukujesz się za bardzo problemów ;) 

Przy okazji dla zainteresowanych porównaniem ASI2600mc  pro vs. 294mc pro załączam szum w powiększeniu 800x na klatce 60s -10*. Dla obu kamer zrobione na unity gain. 

  

2600vs294.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnych przeżyć z kamerami. Widzę to:

 

obraz.png.a9c39af9f7d68d7f662862ef0f81f0ea.png

 

I dlatego pytam. Materiał jak na ASI 2600 wyglada bardzo źle. Ale jeśli nie kalibrowałeś i nie obciąłeś po stakowaniu, to wyjaśnia.

 

Edytowane przez kubaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym Ci zrobić zdjęcie LP abyś zrozumiał :) Test tarasowy na parterze z bloku. Naprzeciwko mam drugi blok w odległości ok 20m. Do tego latarnie i oświetlone boisko szkolne. Ludzie w blokach pstrykają co chwile światełkami podczas sesji. Dodaj jeszcze Księżyc po kwadrze, który zagląda do tuby. I tak jak pisałem brak filtrów LP.

To tylko test i nie ma się co podniecać ;) 

Chciałem sprawdzić czy montaż pociągnie i czy optyka obsłuży większe pole i mniejszy pixel zanim pojadę w teren. Wyglada na to, ze choć idealnie nie jest całość działa na akceptowalnym poziomie.

Dzięki za troskę !

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zauważyłem to pojaśnienie a dodatkowo zielony łuk. Jednak ciężko stwierdzić od czego. Może to być za mało materiału i wyciągnięte za mocno przy LP i księżycu. A róg rzeczywiście trochę świeci. Geometria gwiazd wygląda dobrze. 

IMG_20210327_175957.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, TUR napisał:

 

Kuba, nie ma żadnego ampglow.  Sprawdzałem na darkach. Parę kamer asi przerobiłem, wiem jak to wygląda. Dużo LP, być może tez nie obciąłem. 

Masz jakieś traumatyczne przeżycia ze swoim setupem i doszukujesz się za bardzo problemów ;) 

Przy okazji dla zainteresowanych porównaniem ASI2600mc  pro vs. 294mc pro załączam szum w powiększeniu 800x na klatce 60s -10*. Dla obu kamer zrobione na unity gain. 

  

2600vs294.jpg

 

Nie podpisałeś obrazków. Która kamera, po której stronie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.