Skocz do zawartości
  • 0

Problem z uruchomieniem Guidingu.


marro

Pytanie

Witajcie, 

Niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem montażu EQ6R PRO i chciałbym zacząć fotografować z guidingiem. Ostatnio próbowałem uruchomić (na razie w domu bo pogody nie ma) i zderzyłem się z pierwszym problemem. Kamera do guidingu to ASI 178 MM i jest na liście urządzeń widzianych przez komputer ale program PHD2 nie może się połączyć z kamerą.  Program łączy się z montażem ale nie widzi kamery. 

Sprzęt jakim próbuję (będę próbował) fotografować to EQ6-R pro, do guidingu OAG i ASI178 mm. Fotografować chcę na początku aparatem (Canon 700D) i Celestronem SCT 9,25 z reduktorem ogniskowej 0,63. Jak nie dogadam się z SCT to mam w kolejce krótszy refraktorek 156/760. 

Jak rozumiem kamerkę łączymy z komputerem i komputer z gniazdem "autoguide" na montażu? 

Pomocy, Help, Hilfe

i pozdrowienia - Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jak masz połączony montaż z komputerem? Z opisu dokładnie nie wynika ale wydaje mi się, że tu masz problem. Poczytaj jak łączyć komputer z PC. 

Za pomocą gniazga "autogide", o którym piszesz, możesz sterować montażem przy użycia kabla ST-4. Z tego co pamiętam przy sterowaniu kablem ST-4 wystarczy połączyć kamerkę z montażem właśnie tym kablem oraz kamerę z laptopem za pomocą kabla USB. W PHD mount wybierasz "on camera" a w camera connection odszukujesz swoją kamerę.

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, Szymoff napisał:

Za pomocą gniazga "autogide", o którym piszesz, możesz sterować montażem przy użycia kabla ST-4. Z tego co pamiętam przy sterowaniu kablem ST-4 wystarczy połączyć kamerkę z montażem właśnie tym kablem oraz kamerę z laptopem za pomocą kabla USB. W PHD mount wybierasz "on camera" a w camera connection odszukujesz swoją kamerę.

 

Alleluja, na tą chwilę pomogło. Ze względu na tą p...%%##..oną pogodę te próby robię w pomieszczeniu z teleskopami. Dalej to chyba pod niebem. 

A jeszcze pytanie, które zapewne nie świadczy o mnie najlepiej kojarzycie może jakiś „przewodnik” do PHD? Jak określić i od czego zależą takie wartości jak - rozmiar piksela, Binning, Auto ekspozycja i SNR gwiazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.