Skocz do zawartości

Cygaro


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, kubaman napisał:

Cześć

 

M82 fotografowałem od końcówki marca do końca pierwszej dekady kwietnia. Jest to pierwszy raz kiedy obie kamery nie zachowały się tak, jak do tej pory i jakbym oczekiwał. Nie wiem czy to pogoda, czy jakieś inne czynniki, ale miałem kilka dziwnych sytuacji.

- te kamery bez ditheringu nawet nie mają (nigdy wcześniej nie miały) najmniejszych oznak walking noise. Tym razem miały i to obie. Stawiam na jakiś feler z kalibracją, choć robiłem ją wielokrotnie w różnych wariantach. W końcu to opanowałem, ale obróbka była sporo trudniejsza.

- mono pokazało piękny i nieusuwalny w zasadzie banding..

- miałem monstrualny gradient

- 400 minut Ha w zasadzie nie wniosło wiele nowego do fotki RGB. Ta kamerka OSC naprawdę przyzwoicie łapie wodór, już to wcześniej widziałem fotografując w grudniu VdB 152 czy 154. NO ale jednak czegoś się spodziewałem, a tu ..

 

Być może ma to związek ze złośliwością materii, którą odkryłem przy robieniu Ha, nigdy bym nie pomyślał, co może zrujnować sesję.

 

 

50x3min + 400x2min unguided ASI 2600MC z filtrem IDAS D2

200x2min Ha ASI 2600 MM

podpięte do RC12" i jechały na CEM120 EC

BIN2, czyli skala 0.62 - pełny rozmiar, kropnięte z 15% bo mi Ha się kątowo nie zgodził po skręceniu kamerki.

 

 

HaGB, mogę też pokazać RGB jak ktoś chętny, choć nieco inaczej obrabiałem.

 

 

917268484_M82HaGBJSzymav2.thumb.jpg.0948163ba16864d376ecaa3e9fbb3cc5.jpg

 

Póki co nie jestem fanem Twoich fotek.

 

Ale ta - wg mnie świetna - dawno nie widziałem takiej szczegółowości na tej galaktyce.

Świetna robota - gratuluje.

  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MaPa napisał:

Co i jak jeśli mogę zapytać w tym aspekcie ? Chyba tego nie mam albo nie wiem czym się objawia w takim razie.

Wydaje mi się że to efekt działania złych mocy opisanych wczoraj w osobnym wątku n.t. kamerki dozoru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, patrząc na Twoją fotkę to z takim sprzętem i rosnącymi umiejętnościami, pod (chwilową, mam nadzieję) nieobecność Łukasza i Hamala wyrastasz na naczelnego forumowego wielkoskalowca. Trzymam kciuki i zazdroszczę, bo też mnie to bardzo kręci. 

 

A panowie @HAMAL i @Lukasz83, mam nadzieję szybko się ponownie pojawicie z nową pasją i pomysłami, bo bez Was i Waszych fotek czegoś tu na forum brakuje.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kubaman napisał:

Będzie ciężko bez guidingu. 3 min to już chyba całkiem sporo na OSC pod miastem. 

Ja bym uruchomił guioding i palił dłużej. Spróbuj pociągnąć chociaż jedną klatkę i porównaj sobie. Też mam spore zaświetlenie a jednak palę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Grzędziel napisał:

Kuba, patrząc na Twoją fotkę to z takim sprzętem i rosnącymi umiejętnościami, pod (chwilową, mam nadzieję) nieobecność Łukasza i Hamala wyrastasz na naczelnego forumowego wielkoskalowca. Trzymam kciuki i zazdroszczę, bo też mnie to bardzo kręci. 

 

A panowie @HAMAL i @Lukasz83, mam nadzieję szybko się ponownie pojawicie z nową pasją i pomysłami, bo bez Was i Waszych fotek czegoś tu na forum brakuje.

 

Dzięki Piotrek ale jeszcze do tu na forum Marcina z Pszczyny nie mam startu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Antoni napisał:

Ja bym uruchomił guioding i palił dłużej. Spróbuj pociągnąć chociaż jedną klatkę i porównaj sobie. Też mam spore zaświetlenie a jednak palę

To skomplikowany temat, mój mont jest uszkodzony i nie daje się guidować. Za każdym razem tuninguję ręcznie, ale wynik jest tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.