Skocz do zawartości

Helix Nebula - Ślimak z Namibii


Duser

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Duser napisał:

A właściwie to można nieco podkręcić 

F82D17CB-41B6-42E1-9C6F-66AA832CF06A.thumb.jpeg.d78d9d990f00a7a80f29a19354d5198d.jpeg

 

Jak już tak podkręcasz to może jeszcze ciutkę zieleni zdjąć i delikatnie saturację podciągnąć? :D

tuvoc_edit.thumb.jpeg.11b28ee30ecd68fe2f9bf415e8738993.jpeg

Edytowane przez Tuvoc
  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie światło zodiakalne w tak ciemnej miejscówce jest bardzo wyraźne i przed świtem wyłącza z użytku część nieba, a przynajmniej mocno utrudnia życie. ;) Pamiętam z RPA, że obserwacje słabszych obiektów w nim zanurzonych były praktycznie niemożliwe. W Polsce nigdy aż tak tego nie odczułem, choć w Bieszczadach czy Beskidzie Niskim też je ładnie widać.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, lukost napisał:

Faktycznie światło zodiakalne w tak ciemnej miejscówce jest bardzo wyraźne i przed świtem wyłącza z użytku część nieba, a przynajmniej mocno utrudnia życie. ;) Pamiętam z RPA, że obserwacje słabszych obiektów w nim zanurzonych były praktycznie niemożliwe. W Polsce nigdy aż tak tego nie odczułem, choć w Bieszczadach czy Beskidzie Niskim też je ładnie widać.

Tutaj nie do końca widać, ale rzeczywiście przed świtem dawało mocno w kość - dochodząc czasem aż do zenitu.

 

IMG_8434.png

  • Lubię 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się gwiazdy u Dusera - wyglądają jak gwiazdy, a nie kolorowe cukierki. Na ich tle sama mgławica prezentuje się nie tylko ładniej, ale i bardziej wiarygodnie. Może to też kwestia monitora, ale pierwsza wersja pasuje mi najbardziej.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2021 o 14:33, Duser napisał:

A właściwie to można nieco podkręcić 

Jak oglądam tą wersję na jasnym monitorze to tło wygląda fatalnie. Takie dwukolorowe nieregularne plamy... Na drugim monitorze - ciemniejszym - tło wygląda jak jednolita smoła, bez zastrzeżeń, może chyba za czarno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Behlur_Olderys napisał:

Jak oglądam tą wersję na jasnym monitorze to tło wygląda fatalnie. Takie dwukolorowe nieregularne plamy... Na drugim monitorze - ciemniejszym - tło wygląda jak jednolita smoła, bez zastrzeżeń, może chyba za czarno :)

Oczywiście tło jest niejednorodne - za mało materiału.  Można z tym by było trochę powalczyć, ale raczej z miernym skutkiem - wyszło by sztucznie.  Inna sprawa, że zdjęcie obrabiałem na dosyć kiepskim monitorze, niewątpliwie inaczej wygląda ono na czymś lepszym . W każdym razie u mnie tło jest ciemne, ale nie czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.