Skocz do zawartości

NGC 6888 - Crescent z Katowic


Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajszej nocy podjąłem próbę zebrania materiału w OIII, niestety na każdej klatce wychodzi jakaś dziwna mgławica której " chyba " raczej tam nie ma , stack to tym bardziej uwidacznia, czy może mi ktoś podpowiedzieć czym to jest spowodowane? czy to wina filtra ? na klatkach H-Alpha tego nie było, filtr to Antlia OIII 3.5nm, na masterflacie też tego nie ma

image.thumb.png.138aa53873ed56def4a07c21368325b5.png

Edytowane przez Grzegorz Czernecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to sie porusza (nawet w minimalny sposób) z klatki na klatke, a moze jest identyczne na kazdej?

usun gwiazdki  - latwiej wyluskac calosc z tla.

 

ja obstawiam jakis odblask, ale skad???

jakies swiatlo swiecace w tube, albo nieszczelnosc w torze optycznym.

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tayson napisał:

Podrzuc 1, 20 i oststnia klatke z tym materialem.

 

u mnie w tlenie w tym rejonie nic taki

Ok, do 22giej jestem w pracy jak wrócę to wrzucę, Tomek wiem, że u Ciebie nie ma bo być nie może , na żadnym ze zdjęć w necie jakie widziałem a widziałem ich sporo, tego nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego na klatkach masz dziwne pojasnienie po srodku kadru?

to musi byc powiazane. ewidentnie cos, gdzies, jakos wpada/świeci w tor optyczny.

 

jednak sie porusza.

ewentualnie sprawdz jeszcze czy matryca nie zachodzi Ci wilgocią. ustaw filtr L i zerknij przez tube do srodka. zobaczysz matryce.

 

anigif.gif

Edytowane przez Tayson
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to pojaśnienie mnie zastanawia, jest tylko na OIII, (choć SII jeszcze nie testowałem) może to wpływ miejskiego (Katowice) nieba? Choć w Zwardoniu jak paliłem kijanki też chyba było, ale mniejsze

Edytowane przez Grzegorz Czernecki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2021 o 22:54, Tayson napisał:

dlaczego na klatkach masz dziwne pojasnienie po srodku kadru?

to musi byc powiazane. ewidentnie cos, gdzies, jakos wpada/świeci w tor optyczny.

 

jednak sie porusza.

ewentualnie sprawdz jeszcze czy matryca nie zachodzi Ci wilgocią. ustaw filtr L i zerknij przez tube do srodka. zobaczysz matryce.

 

anigif.gif

Mnie zastanawia to że jasne centrum kadru też się przesuwa :-)

Poza tym, prawy bok dziwnie się zachowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ze tak. Moze nie napisałem o tym wprost,ale rowniez mialem to na mysli.

 

Może w 65q brakuje jakiejs srubki w wyciagu i cos z osprzętu stojacego obok daje poswiate... laptop? 

 

Slrawdz tez 10x czy wszystkie otworki na srubki w kole sa całkowicie zakryte zlaczka. Ja bralem telefon puszczalem w nocy darka i swiecilem po kilka sekund z kadej strony, zeby to dokładnie sprawdzić. Jeden z 6 otworkow byl odsloniety w ok 25% i flaty robione tuz po zachodzie byly zwalone... dlugo prowadzilem śledztwo. 

 

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, apolkowski napisał:

Miałem kiedyś podobnie, jak mi się zrobiła rosa na okienku kamery.

Rosy nie ma, to sprawdzałem od razu bo w SBIGu to miałem notorycznie i desicant wyprażany był praktycznie co 3 miesiące, a zresztą 3 dni wcześnie jak paliłem  h-alpha tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.