Skocz do zawartości

M31


Patrix

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Marvaz napisał:

Podoba sie.

Bardzo fajna, subtelna obrobka :)

 

Dzięki

 

14 minut temu, lukost napisał:

No faktycznie zbyt niebiesko. Spójrz też na jądro - jakaś kaszkowata struktura sie w nim zalęgła. 

Dlatego właśnie muszę jeszcze raz do tego tematu podejść, ale to już nie dzisiaj

 

12 minut temu, seg napisał:

Taa..i jeszcze powiedz, że na tym Vixen'ie ;)

Na Vixenie jedzie teraz TS115 f7 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tayson napisał:

IMO nie podoba mi się. 

 

Będą kolejne wersje z tego materiału?

Jak na Andromedę prawie 100 klatek to dość sensowny materiał, aby poradzić sobie z balansem kolorów. 

Dokładnie tak samo myślę. Ten kolor jest coś nie teges, ale spokojnie. Może uda się to kiedyś wyprowadzić ;)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, patrix napisał:

Dokładnie tak samo myślę. Ten kolor jest coś nie teges, ale spokojnie. Może uda się to kiedyś wyprowadzić ;)

fajnie. Też bym zrobił sobie takie zdjecie... 

 

a fotometryczna kalibracja jeszcze na liniowym etapie nie rozwiazuje Ci problemu barw? w przypadku szerokopasmowej fotki galaktyki powinno działac doskonale.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Przemek Majewski napisał:

 

a fotometryczna kalibracja jeszcze na liniowym etapie nie rozwiazuje Ci problemu barw? w przypadku szerokopasmowej fotki galaktyki powinno działac doskonale.

nie mam Pixa, a na sirila mam uczulenie, więc kalibruje ręcznie. Ale mam świadomość tego, że kolor jest do bani i trzeba będzie to w niedalekiej przyszłości poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam87 napisał:

Jedno kliknięcie pipetą na ciemny pył w galaktyce. Podkręciłem ekspozycję aby zobaczyć co się dzieje z tłem i dlaczego po kliknięciu na nie kolor nadal niebieski. A tam plamy czerwono-niebieskie , klasyka dla canona.

 

Ładnie ci wyszło. Właśnie w taką stronę chciałbym iść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, patrix napisał:

nie mam Pixa, a na sirila mam uczulenie, więc kalibruje ręcznie. Ale mam świadomość tego, że kolor jest do bani i trzeba będzie to w niedalekiej przyszłości poprawić

rozumiem :) to ja idę na łatwiznę i korzystam z tych wszystkich katalogów barw :)

 

ciekawostką jest, że wtedy odzyskuje sie kolor swojego nieba. kiedy fotografowalem coś nisko i nieopodal drogi z "lampami sodówkami" po fotometrycznej tło do odjęcia było wlaśnie pomarańczowe. czasem jest biało-żółte (jak z Wawy, ledy, bloki, lampy) a niekiedy niebieskie (jak w czerwcu).

 

spróbuj Astap? Ma mnostwo funkcji i darmowy. Najlepszy plate solver etc.

 

Screenshot_20210817-093053_Google.thumb.jpg.a9c6c5de690ecc2cc4c8c6f438d430a2.jpg

 

Zaznaczam, nigdy z tego nie korzystałem :) nie wiem jak działa, ale hej, chętnie się dowiem. warto liniowy plik załadowac do astap. poocenia hfr-y, obejrzy, plate solve zrobi. to robilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja tu na prawdę nic nie zrobiłem. Nie wiem czy używasz PS jeśli tak to na początku edycji zrób punkt próbnikiem kolorów i poziomami wyrównaj każdy kolor aby miał tą samą wartość. Oczywiście ten punkt powinien być na jakimś domyślnie czarnym miejscu w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.