Skocz do zawartości

Podwarszawska Andromeda.


Pysiak

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, diver napisał:

Powiem kolego @Pysiak, żeś z tak małej ilości materiału wysmażył piękny delikatny obrazek. Chyba muszę się od Ciebie nauczyć obróbki M31. ;)

Dzięki @diver za dobre słowo, ale na nauki to chyba raczej ja do Ciebie mógłbym się udać :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 17.08.2021 o 14:19, Pysiak napisał:

D750 mod, Celestron 150 Omni XLT 150/750, korektor komy Baader M III, całość na EQ3-2 z napędem DIY sterowanym AstroEQ, 41x180s ISO400 + klatki kalibracyjne. Obróbka APP + PS.

JA pytanie techniczne poza tematem. Jak masz DIY zrobiony na paskach czy zębatkach? Mam podobny zestaw tylko bardzie ubogi. Dajesz mi nadzieję na ciekawe zdjęcia z takiej konfiguracji. 

Piękny obrazek.  

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy M31 dobrym testem, jest... M110  Jak nie ma tego pyłu - http://www.astroamator.com/index.php/astrofotografia/niecodzienne/167-struktury-pylowe-m110 to znaczy ze można bardziej ;)  albo ze coś za bardzo popłyneliśmy przy obróbce.

 

Miej na względzie, że to co w linku to jednoklatkowec 300 sek.  na rozdzielczosci  ok 1.5" / pix. U ciebie to jakies 2/2.5" per pix ale widać ten pył być powinno, szczeg. ze to modowana matryca.  (u ciebie coś majaczy, wiec nie ma tragedii ;) )

 

Pozdrawiam.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Michał Z. napisał:

JA pytanie techniczne poza tematem. Jak masz DIY zrobiony na paskach czy zębatkach? Mam podobny zestaw tylko bardzie ubogi. Dajesz mi nadzieję na ciekawe zdjęcia z takiej konfiguracji. 

Piękny obrazek.  

 

Napęd jest zrobiony na paskach, ale silniki są z przekładnią planetarną, ogólnie byłem bardzo zadowolony z tego zestawu. Teraz cieszy się nim kolega i udaje mu się co nieco zdobić bez guide, więc tragedii nie ma. A ja przesiadłem się na opaskowany EQ6R i teraz jest bardzo fajnie.

 

15 godzin temu, Arabtura napisał:

Bardzo ładna obróbka, duży plus zwłaszcza za niewypalone jądro. Świetny obrazek choć osobiście bardziej przemawiałby do mnie minimalnie szerszy kadr.

 

Dzięki Arabtura. Szerzej niestety się nie da z tego zestawu na jednej klatce, to jest prawie 100% kadru ;) Z nowym napędem mam plan na panelową Andromedę, ale to już w przyszłym sezonie.

 

14 godzin temu, Hans napisał:

Przy M31 dobrym testem, jest... M110  Jak nie ma tego pyłu - http://www.astroamator.com/index.php/astrofotografia/niecodzienne/167-struktury-pylowe-m110 to znaczy ze można bardziej ;)  albo ze coś za bardzo popłyneliśmy przy obróbce.

 

Miej na względzie, że to co w linku to jednoklatkowec 300 sek.  na rozdzielczosci  ok 1.5" / pix. U ciebie to jakies 2/2.5" per pix ale widać ten pył być powinno, szczeg. ze to modowana matryca.  (u ciebie coś majaczy, wiec nie ma tragedii ;) )

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki Hans. Ja jeszcze cały czas się uczę zbierania materiału i jego obróbki. Ale po Twojej wypowiedzi widać, że coś tam już mi wychodzi, co mnie bardzo cieszy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.