Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Mówimy o komecie (C/2003 T3) Tabur która wówczas była nieopodal NGC 3003 . Jej jasność w/g Starry Night to 15,8 mag . Kto nazwał kometę i wskazał rejon minimalnie różniący się od rozwiązania to oczywiście odpowiedź uznajemy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jasnością komety nie powinno być problemu. Ta parka gwiazdek obok ma jasnośc 15.1 i 15.7 mag. A przecież są na zdjeciu galaktyki 18+. Na DSS2 Red w tym miejscu nic nie powinno być, a przecież na zdjęciu jest. No i w tym miejscu też wypada, że kometa była (tylko, że wg CdC 8 godzin później :) )

Z uznaniem odpowiedzi nie ma problemu, bo poprawne odpowiedzi wskazują na to samo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jasnością komety nie powinno być problemu. Ta parka gwiazdek obok ma jasnośc 15.1 i 15.7 mag. A przecież są na zdjeciu galaktyki 18+. Na DSS2 Red w tym miejscu nic nie powinno być, a przecież na zdjęciu jest. No i w tym miejscu też wypada, że kometa była (tylko, że wg CdC 8 godzin później :) )

Z uznaniem odpowiedzi nie ma problemu, bo poprawne odpowiedzi wskazują na to samo :).

 

Guide z wprowadzonymi "ręcznie" elementami orbity komety także pokazuje to niewielkie przesunięcie. Ja wskazałem podany tu obiekt, jako główny, ale na tym zdjęciu niedaleko jest jeszcze jeden podobny i teraz ciekawy jestem co to jest?

Czy tylko jakiś "złośliwy" piksel, czy jednak kamerka coś zarejestrowała?

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj muszę zrobić jakieś zdjęcie , choćby przez chmury  B)

 

Na dobrą sprawę przez cienkie cirrusy można robić zdjęcia. Tylko cirrusy + Księżyc to już gorsza sprawa. Ale z zachodu kraju dopływają do mnie wiadomości o niezłej pogodzie.

 

U mnie wciąż marnie więc pozostaje wirtualna wersja nieba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili jest ładna pogoda we Wrocławiu . Nie powinno być niespodzianek choć niewiem czy planowane obiekty wyjdą przy księżycu . Można by zrobić słabą gromadkę z niespodzianką ale muszę poszukać takiego obiektu .

 

Jeżeli coś zrobię do 23-ciej to o północy mógłbym zagadkę zamieścić . Niewiem tylko czy nie zapóźno bo może być coś na refleks .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu zrobionym wczoraj po północy należy nazwać 6 obiektów aby zaliczyć rundę . Wystarczy je nazwać i wysłać wiadomość do mnie na PW . Nie ma co zaznaczać bo wszystko oczywiste . Runda jest punktowana od 35 pkt ze skokiem po 5 pkt w dół za kolejne miejsca . Jak zawsze wzajemny limit 5 min punktowany jednakowo .

 

zagad6.jpg

 

 

 

zagad6%20.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie taka trudna , wystarczy pomyśleć i poszukać w głowach tego co musieliśmy już widzieć na obserwacjach lub w katalogach .

 

Biorąc pod uwagę limit czasu to 35 pkt i 30 pkt sprzedane :o

 

Warto walczyć o pozostałe .

 

Jak zwykle na odpowiedzi czekam do dnia następnego czyli teraz to sobota godz 21-wsza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadejszła też taka odpowiedź :

 

Calisto (byc moze tam widac IO) JOWISZ Europa Ganimedes

 

 

Nie załamujcie mnie :lol: Jup w tej kamerze i ogniskowej refraktora byłby jak zapalona żarówka na cały monitor !!!!

 

W centrum kadru jest klucz do zagadki , więcej nie podpowiem :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.