Skocz do zawartości

Najtrudniejsza zagadka ale jaka nagroda !!!


PiotrZ

Rekomendowane odpowiedzi

Czwarta runda była punktowana : 20 za Jokera i 1 punkt za pięć obiektów . O zmianie pisałem .

Troche szkoda, bo oznaczenie jak najwiekszej ilosci galaktyk byl deską ratunku dla tych co nie odgadli jokera (w tym dla mnie). No ale nie ma co dyskutowac, Piotr rządzi zasadami :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna Gromadka - bardzo ladne zdjecie Piotrze

no tak zdiecie fajne. niestety sie na nim wyłożyłem.

sprawdzam teraz z innymi zdieciami (które zresztą sprawdzałem), powiem szczerze to było dla mnie trudne :Boink: ale możliwe do odgadniecia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem nie będzie więcej zdjęć z tak wielką liczbą obiektów bo Teha nie byłby w stanie ich sprawdzić . Gdybyśmy zostawili przy rundzie 4 i 6 punktację 1:1 to czołówka miałaby już po 400-500 punktów i rywalizacja straciła by sens .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak zdiecie fajne. niestety sie na nim wyłożyłem.

sprawdzam teraz z innymi zdieciami (które zresztą sprawdzałem),  powiem szczerze to było dla mnie trudne :Boink: ale możliwe do odgadniecia :D

Trafiłem na kiepskie fotki M3 i nijakich podobieństw nie znalazłem. Mówi się trudno :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Z kafejki czy z komórki się łączysz ? Fajne zdjęcie panoramy miasta .

 

Ja juz w domu :-)

Dzieki - sam robilem :-)

 

Wlasnie siedze i lacze prawdziwe panoramy.

W tym widok na skale Gibraltaru i Maroko z drogi gorskiej.

Na pewno udostepnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Zdjęcia chętnie zobaczymy , nie każdy do roboty jedzie na Gibraltar  B)

 

Hehe, niby fakt, ale, jak mawia Cygnus - wszystko ma swoje zady i walety ;-)

 

Oto probka panoramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piękne zdjęcia :)

a już myśłałem, że wysokie góry muszą być w tej Granadzie, że krzywiznę Ziemii widać :Boink: a rozumiem , że statyw tylko nie wypoziomowany wziął był?

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
piękne zdjęcia :)

a już myśłałem, że wysokie góry muszą być w tej Granadzie, że krzywiznę Ziemii widać  :Boink:  a rozumiem , że statyw tylko nie wypoziomowany wziął był?

pozdrowienia

 

To "z reki".

Przesuwalem tylko kadry w miare rownolegle. Statywu nie targalem.

 

A swoja droga Granada jest dosc wysoko, a zaraz obok sa osniezone Sierra Nevada 3500m npm.

Jak na narty to tylko do Andaluzji ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki rundy 6 własnie przesłałem Piotrowi.

Po sprawdzeniu Waszych prac liczba obiektow galaktykopodobnych na zdjęciu wzrosła do 331. Razem w tej rundzie zostało zaznaczone 1500+ obiektów.

Sprawdzanie szło mi mozolnie, gdyż, aby ułatwić sobie porówywanie z katalogiem, obróciłem swoje zdjęcie do poprawnej orientacji i tak je opisałem. Sprawdzając musiałem się nauczyc czytać Wasze odpowiedzi w odbiciu lustrzanym i jeszcze w pionie - co było szczegolnie trudne przy ręcznym piśmie lub rozmazanym przez jpga.

 

Jak poprzednim razem, jeśli ktoś zainteresowany jest swoimi wynikami, to proszę PW do mnie.

 

pozdr

th

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punktacja rundy nr 6 podesłana przez Tomka .

 

Wyniki rundy 6

 

skrzypas 317 obiektów = 64pkt

bas.sic. 305 obiektów = 61pkt

qbanos 259 obiektów = 52pkt

robert 228 obiektów = 46pkt

polaris 92 obiekty = 19pkt

bistii 35 obiektów = 7 pkt

wlad 17 obiektów = 4 pkt

 

To nie pole galaktyk ale wręcz jakaś głębia , tyle obiektów znaleźliście :notworthy::Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza klasyfikacja.

 

1.Bas.sic 267 pkt.

2.Robert 243 pkt.

3.Skrzypas 242 pkt.

4.Qbanos 187 pkt.

5.Bistii 175 pkt .

6.Polaris 124 pkt .

7.Marcus II 109 pkt.

8.Szymek 85 pkt .

9.Dariusz Smoląg 55 pkt.

10.Ax 44 pkt .

11.Wlad 26 pkt.

12.Paweł Schmidt 25 pkt.

13.Bobi 16 pkt .

14.Hans 14 pkt.

15.Adamsz12 10 pkt.

16.Adam Tomaszewski 9 pkt.

17.Kuba 3 pkt.

 

Cieszy mnie wysoka pozycja Marcusa , przez kilka pierwszych rund miał 1 pkt a ostatnio proszę , włączył dopał i goni czołówkę :helo:

 

Polaris dostanie obiecane dwa bonusiki do odgadnięcia związane z nieobecnością usprawiedliwioną :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki rundy 6 własnie przesłałem Piotrowi.

Po sprawdzeniu Waszych prac liczba obiektow galaktykopodobnych na zdjęciu wzrosła do 331. Razem w tej rundzie zostało zaznaczone 1500+ obiektów.

 

Teha - dziękujemy za wysiłek włożony w sprawdzenie naszych

prac. :notworthy::notworthy::notworthy:

 

Teraz możemy zgłosić Cię do Księgi Rekordów Guinessa w kategorii "Największy galaktyczny rachmistrz". :D

 

A przyszła odkryta planetoida i tak będzie nazywać się Teha. :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris
Pierwszy bonus barażowy dla Polarisa . Ma czas do godziny 21-wszej we wtorek . Jak odgadnie to dałbym mu ze 12 pkt. Jeżeli uznacie że za łatwy to drugi baraż dostanie z dna piekła  :o  Odpowiada tylko Polaris .

 

Dzieki Piotr.

Wlasnie wyslalem Ci odpowiedz na PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polaris odgadł bonusik barażowy . Na zdjęciu jest M-94 . Punktację poprawiłem .

 

Przy punkacji rundy czwartej o cztery punkty za wysoko wypunktowałem Roberta ,Teha znalazł błąd i dał mi znać . Powinno być 20 pkt za Jokera i dwa punkty za sześć wskazanych obiektów czyli 22 pkt , ja wpisałem 26 pkt . Punkty już poprawiłem w klasyfikacji .

 

Do wieczora wyjaśni się reklamacja którą złożył Bistii , dotyczy ona wysłanego maila do Tomka z odpowiedzią na zagadkę do rundy 4 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy punkacji rundy czwartej o cztery punkty za wysoko wypunktowałem Roberta ,Teha znalazł błąd i dał mi znać . Powinno być 20 pkt za Jokera i dwa punkty za sześć wskazanych obiektów czyli 22 pkt , ja wpisałem 26 pkt . Punkty już poprawiłem w klasyfikacji .

 

Straciłem cztery punkty :Cry: I pomyśleć, że dwa posty wyżej pochwaliłem Tehę, a on zabrał mi punkty. :angry:

 

Muszę sam podliczyć swoje punkty. Może gdzieś się znajdą dodatkowe cztery ;)

 

Ale planetoida i tak będzie nazywać się Teha :D

 

Na razie rekompensuję sobie stratę czterema bananami :banan::banan::banan::banan:

 

 

Czy dzisiaj wieczorem można się czegoś spodziewać (może za cztery punkty ;) )

Szczerze mówiąc trochę uzależniłem się od konkursu. Wstaję rano i zaglądam do komputera, wiadomo gdzie. Wracam z pracy (jak teraz) i znowu patrzę co nowego. No a wieczorem to już obowiązkowo. Odpuszczam jedynie porę nocną, gdyż lubię się wyspać o właściwej porze.

 

Czyli jak? Będzie coś?

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.