Skocz do zawartości

Upgrade EQ6-R


etomee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanko.

Czy istnieje możliwość "upgrade'u" mechanicznego montażu Skywatchera EQ6-R?

Chodzi mi głównie o wymianę łożysk/pasków/przekładni (nie wiem co tam jest w środku).

Montaż, podczas dłuższych podróży po niebie (zmian położenia:), znacząco gubi pozycje. Prawdopodobnie powodują to jakieś uślizgi na przekładniach.

Setup mam wagowo daleki od udźwigu więc wydaje mi się, że to wina luzów.

A może da się to jakoś wyregulować pozostawiając chińskie oryginały?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, etomee napisał:

Witam,

 

Mam pytanko.

Czy istnieje możliwość "upgrade'u" mechanicznego montażu Skywatchera EQ6-R?

Chodzi mi głównie o wymianę łożysk/pasków/przekładni (nie wiem co tam jest w środku).

Montaż, podczas dłuższych podróży po niebie (zmian położenia:), znacząco gubi pozycje. Prawdopodobnie powodują to jakieś uślizgi na przekładniach.

Setup mam wagowo daleki od udźwigu więc wydaje mi się, że to wina luzów.

A może da się to jakoś wyregulować pozostawiając chińskie oryginały?

 

Pozdrawiam.

Normalne zjawisko, powtórka platesolve i goto zalatwi sprawę zamiast grzebać w sprawnym montażu

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, etomee napisał:

Prawdopodobnie powodują to jakieś uślizgi na przekładniach.

Tam nie ma gdzie wystąpić uślizg. Jedynie gubienie kroków, ale to byś słyszał i raczej mało prawdopodobne przy lekkim setupie. Nie mam pomysłu, co jest przyczyną, ale jakość łożysk i regulacji nie powinno szkodzić precyzji goto (co innego tracking).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak poprzednicy. Nie ma opcji, żeby się coś śliznęło. Przyczyn, że "nie trafia" może być dużo - polar alignement, brak "Star Alignment" czyli "przywiązanie" do kierunku na niebie i milion innych. Ja swój montaż (EQ6-Pro) rozebrałem "na śrubki" kilka razy. Chyba trzeba by pomyśleć, żeby to zrobić. Mogę trochę pomóc - też jestem ze Szczecina (Wielgowo). Jakby co pisz PW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MateuszW napisał:

Znaczy się, może się ślizgać, ale to jeśli poluzuje się blokady :) O to jednak nie posądzam :)

 :original::original::original: Sprzęgło SkyWatchera to "miszczostwo Świata i okolicy". Tego się zepsuć nie da a to że nie działa jak "czeba" to wina usera czyli uzyszkodnika. :original::original::original:

 

Ta "blokada" jest tak skonstruowana, ze spoko można młotkiem dobijać jak się jeszcze (śmie) ślizga(ć). Smar użyty przez producenta to jest super przy +40 a około zera jest.... zamarznięty. PHD mówi, że tym się nie da. Cały Świat mówi, że to nie działa ale... u mnie działa. Tak do 15 kg. Powyżej to wyczyn i "jak się uda". Mój ostatni problem to, że mam "powyżej 15kg" i... noooooo.... jest problem... :original:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.