Skocz do zawartości

NGC 7023 z Canona w 21 godzin


Szymoff

Rekomendowane odpowiedzi

Sama fotka bardzo ładna, ale powalczyłbym w twoim przypadku o większe skontrastowanie pyłów, żeby były bardziej widoczne.

Irys w środku obrobiony bardzo ładnie. Widać, że 20h dało ci ładny materiał do obróbki.

 

Dodatkowo z technicznych rzeczy, to chyba kolimacja nie jest idealna. Po lewej stronie gwiazdki są "jajcowate" troszkę.

Dodatkowo kadr jest średnio udany. Mogłeś dać irysa z boku i złapać jego ogon pyłowy a tak to ucinasz jedną z najfajniejszych rzeczy w tej mgławicy :)

 

Tyle ode mnie.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, OnlyAfc napisał:

Sama fotka bardzo ładna, ale powalczyłbym w twoim przypadku o większe skontrastowanie pyłów

Miałem wersję bardziej wyciągniętą ale szum już był nieakceptowalny. Do lepszego pokazania tych pyłów przydałoby się jednak ciemniejsze niebo ale zobaczę może jeszcze z tym powalczę.

Co do kolimacji to jest ok. Bardzo długo z tym walczyłem różnymi metodami. Gwiazdy raczej nie będą idealne bo to Newton z korektorem komy MPCC Mark III. Idealnych gwiazd przy takim układzie i matrycy APS-C chyba nie osiągnę. Chociaż niewykluczone, że jest jakaś nieprostopadłość matrycy ale z tym w moim setupie już ciężko powalczyć. 

No a co do kadru to jakbym obrócił go o 90 stopni to faktycznie bym złapał więcej pyłów ale chciałem wykorzystać te same flaty w obiekcie, ,który naświetlałem w drugiej połowie nocy a do tamtego miałem ustawioną orientację aparatu. 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje trochę koloru na gwiazdkach.

Ponadto masz jakieś niechciane gradienty, które psują tło. Z prawej tło w miarę OK, ale delikatnie wchodzi jakaś niechciana czerwień/magenta. Natomiast z lewej mocny, czerwony zafarb, a w rzeczywistości nic takiego tam nie ma. Obejrzyj dokładnie kanał R bo prawdopodobnie on jest winowajcą.

 

image.png.5a666d3b659dfab8a58f5068d8037495.pngW zaznaczonym prostokącie kolorystyka jest prawidłowa, po bokach masz te gradienty o których piszę.

 

Edytowane przez Grzędziel
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Grzędziel napisał:

Brakuje trochę koloru na gwiazdkach.

Ponadto masz jakieś niechciane gradienty, które psują tło. Z prawej tło w miarę OK, ale delikatnie wchodzi jakaś niechciana czerwień/magenta. Natomiast z lewej mocny, czerwony zafarb, a w rzeczywistości nic takiego tam nie ma. Obejrzyj dokładnie kanał R bo prawdopodobnie on jest winowajcą.

 

image.png.5a666d3b659dfab8a58f5068d8037495.pngW zaznaczonym prostokącie kolorystyka jest prawidłowa, po bokach masz te gradienty o których piszę.

 

Dokładnie tak. Te czerwienie psują odbiór bardzo fajnego zdjęcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.