Skocz do zawartości

Taurus DN complex - LDNy,LBNy,Bny


MaPa

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam że napiszę coś co może się nie spodobać, ale to nie kwestia podważania czyichś umiejętności czy cokolwiek takiego. Z moich obserwacji wynika, że ciemne pyły powinno się palić długo, aby było z czego je wyciągnąć podczas obróbki przy zachowaniu dobrej jakości tła i pozostałych elementów. Jeżeli tego nie mamy to trzeba ratować się odszumianiem, ale tutaj cudów nie ma ! Zrobi się brzydka paćka, której na pierwszy rzut oka w miniaturze nie widać ze względu na rozdzielczość, ale po powiększeniu to razi w oczy.  Pozostaje kwestia tego co autor miał na celu przy publikacji zdjęcia ? Jeśli chce pokazać obiekt w sensie ogólnym bez technicznego aspektu to ok i warto byłoby dodać taką informację. Jeżeli jednak brane są pod uwagę aspekty techniczne zdjęcia to 2,5h na taki obiekt będzie zdecydowanie za mało, aby to wszystko wyglądało estetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mocno ostatnio skupiałem się na tym regionie i stąd pozwolę sobie napisać troszkę więcej uwag, mam nadzieje, że nie będziesz miał nic przeciwko i cię nie urażę :)

Przede wszystkim zacznę od tego, że masz mało materiału. Nawet w przypadku f3,5, to 2,5h materiału, to baardzo mało. Ja paliłem kawałki tych pyłów po 15h i miałem nadal szum.

Tutaj przechodzę do kolejnego punktu, czyli szumu. Nie widzę go w ogóle. Moim zdaniem odszumianie spowodowało tutaj zatarcie szczegółów na tych pyłach i zrobiło się troszkę "kisielowato".

Wiem, że to tylko 135mm i przy moich 340mm, to jednak jest sporo mniej, ale mimo wszystko brakuje mi kontrastu. Pyły w niektórych miejscach po prostu się rozmazały.

 

Ale żeby nie było, że mi się nic nie podoba. Podoba mi się to, jak wyszły gwiazdy, chociaż dałbym więcej saturacji, szczególnie na niebieskich.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, .zombi. napisał:

Chyba przegiąłeś, co najmniej jak ja ostatnio :)

Trzeba będzie zrobić kilka kroków w tył aby iść bardziej do przodu ( albo mniej)  :)

 

11 minut temu, kubaman napisał:

...

Kadr rewelacja, tylko jeszcze z tydzień dziergania ;)

Na to nie bardzo mam czas i możliwości ;)

 

23 minuty temu, OnlyAfc napisał:

.....

Tutaj przechodzę do kolejnego punktu, czyli szumu. Nie widzę go w ogóle.

.....

Tak słyszę, brak szumu :)ale to ciekawe jeśli faktycznie tak odbieracie. Popatrzę na materiał w ciągu dnia, może da mi inną perspektywę w tym aspekcie

 

 

................................................

Dzięki za przekazane uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że za mało materiału na ten obiekt, ale stawiam piwo wszystkim krytykom, którzy wyciągną z tego lepsze zdjęcie. Szacunek dla Marcina, szacunek dla Canona 6D i dla obiektywu też, za doskonałą korekcję na FF.

A swoją drogą, jakbyś tak wysmażył z 10 godzin byłaby petarda.

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

 

Zanim w jakiekolwiek formie przystąpię do ponownego podejścia niech te ciemnotki się zaprezentują i przedstawią.

 

ByczyKurz_2021_annotated.thumb.jpg.ff5d7f11b0090df416f6f241af2f13e1.jpg

 

Field of view ............ 15d 2' 55.5" x 9d 52' 55.2"
Image center ............. RA:  4 30 41.102  Dec: +27 26 49.23
Image bounds:
   top-left .............. RA:  5 05 30.773  Dec: +32 13 00.25
   top-right ............. RA:  3 55 05.588  Dec: +31 55 23.27
   bottom-left ........... RA:  5 03 21.050  Dec: +22 27 06.67
   bottom-right .......... RA:  3 58 53.070  Dec: +22 10 58.28

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.