Skocz do zawartości

NGC2244 - Kolejna Rozeta


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Nie można nie docenić spójności barwnej powyższej fotografii oraz umiejętności z jaką zostały pokazane rozświetlenia w czerwonych partiach.

Podoba mi się marginalizacja zieleni - przesunięcie jej w kierunku ciepłych barw, co skupia uwagę na relacji kolorów czerwono-pomarańczowych i niebieskich.

Barwy te leżą po przeciwległych stronach koła barw - są kolorami dopełniającymi się i gdy żaden z nich nie dominuje, to tworzą miłe dla oka kontrasty.

Edytowane przez Pyzik
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Pyzik napisał:
 
 

Nie można nie docenić spójności barwnej powyższej fotografii oraz umiejętności z jaką zostały pokazane rozświetlenia w czerwonych partiach.

Podoba mi się marginalizacja zieleni - przesunięcie jej w kierunku ciepłych barw, co skupia uwagę na relacji kolorów czerwono-pomarańczowych i niebieskich.

Barwy te leżą po przeciwległych stronach koła barw - są kolorami dopełniającymi się i gdy żaden z nich nie dominuje, to tworzą miłe dla oka kontrasty.

O rany, nigdy chyba nie dostałem tak fajnej opinii o zdjęciu :D Dzięki! Cieszę się, że się podoba. Chyba wreszcie trafiłem z dobieraniem odpowiedniej kolorystyki do zdjęć ;) Zieleń ma być, ale nie przytłaczać - a reszta to już sama się układa :) 
I trochę przeszedł mi zachwyt nad Topaz Denoise - tutaj użyty minimalnie, do tego z Opacity 20%. Kolejne zdjęcie jakie obrabiam teraz też widzę, że nie ma co przesadzać i zachowanie "naturalności" to jednak podstawa. 

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Chyba wreszcie trafiłem z dobieraniem odpowiedniej kolorystyki do zdjęć ;) 

z listy COMPLEMENTARY

https://www.canva.com/colors/color-wheel/

 

jak widac wg terii brakuje odrobinke wiecej cyanów. niestety cyany poleciały jak wywaliłes zielony :( 

image.thumb.png.0c2a76cf0c17dc0894748531f0fce76d.png

Edytowane przez Tayson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, Tayson said:

 

O, właśnie się dowiedziałem o istnieniu czegoś co mi sporo rzeczy, które mnie ostatnio zastanawiały, wyjaśnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.