Skocz do zawartości

Sky Safari 6 Pro


kubaman

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

kupiłem tę apkę chcąc podłączyć ją do ASI AIR Pro, co mi się nie udaje niestety.

 

Ale na razie pytam o coś innego - naczytałem się jaka to jest rewelacyjna i kosmiczna aplikacja, project tysiąclecia itd, a na razie jest słabo z mojego punktu widzenia.

Czy ktoś może mi powiedzieć czy da się:

- wyszukiwać SN?

- wyszukiwać obiekty z popularnych, choć mniej znanych katalogów? nigdzie w apce nie ma listy katalogów ani nie znalazłem możliwości ich załadowania

- aktualizować jakoś wyświetlanie zdjęć DS na mapie - jest naprawdę słabo, Stellarium nie dość, że zaznacza subtelne obiekty, to jeszcze są ich zdjęcia na mapie

- planować sesję (jak w Stellarium na kompie) z uwzględnieniem widoczności i wysokości nad horyzontem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, kubaman napisał:

- wyszukiwać obiekty z popularnych, choć mniej znanych katalogów? nigdzie w apce nie ma listy katalogów ani nie znalazłem możliwości ich załadowania

- aktualizować jakoś wyświetlanie zdjęć DS na mapie - jest naprawdę słabo, Stellarium nie dość, że zaznacza subtelne obiekty, to jeszcze są ich zdjęcia na mapie

W menu jest opcja wyszukiwania, wystarczy wpisać nazwę katalogu i pojawią się dostępne obiekty.

W informacjach o wybranym obiekcie jest opcja pokazania zdjęcia DSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.astropoludnie.pl/viewtopic.php?f=38&t=1556&p=9778&hilit=katalogi#p9778

 

https://www.astropoludnie.pl/viewtopic.php?f=25&t=1547&hilit=skysafari

 

https://www.astropoludnie.pl/viewtopic.php?f=38&t=1553&p=9669&hilit=skysafari#p9669

 

W SS jest wszystko co potrzeba, widoczności, tworzenie własnych list z poziomu programu nie tylko to co wkleiłem powyżej, widoczne na dany dzień najciekawsze obiekty itd....

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

select your object -> Object info (prawy klik) -> show DSS Image 

 

EDIT: Ciekawy jest też widoczek -> Show in Galaxy view. Pokazuje gdzie to jest w naszej galaktyce albo jak jest usytuowane względum Drogi Mlecznej

 

 

Edytowane przez Wiesiek1952
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JustinSullivan napisał:

Sky Safari dla użytkownika ASIAIR powoli odchodzi do lamusa. Planetarium z kadrowaniem w czasie rzeczywistym robi robotę. A na stacjonarce i tak Stellarium.

a konkretnie co to za soft?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby się to komuś przydało to piszę.

Podłączenie SkySafari 6 Pro do montażu WIFI (np. AZ GTi) przez ASI AIR odbywa się tak:

konfigurujemy AZ Gti tak by się logował w sieci ASIAIR (przez sztywny IP, np. 10.0.0.10)

konfigurujemy w ASIAIR w apce IP i port do nasłuchu 11880

W SkySafari nie słuchamy monta (nie interpretuje komend EQmoda), tylko ASIAIR - trzeba podać IP 10.0.0.1 oraz port 9624, typ montażu equatorial, protokół LX200

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.