Skocz do zawartości

Amelikan w majówkową noc


_Spirit_

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takiego ptaka:
Pelican.thumb.png.5573438c2acdd692d0bf9c7fa306c4be.png

Zero obróbki (jedynie autostretch w SIRILu) i darki ze złym czasem (stąd widać resztki amp-glow)

Oczywiście skalibruje to wszystko porządnie jak skończę zbierać materiał :)

 

A tak - halo. Co poradzić :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7h 48min.

 

Ale warunki bardzo nędzne, bo wszystko przy zachmurzeniu wysokim, więc jakoś tyłka nie urywa :)

 

Aczkolwiek jak ocenisz co sądzisz o takim wyniku z tego czasu to będę wdzięczny, bo 'trochę' więcej nastrzelałeś niż  ja :)

 

Edytowane przez Patryk Sokol
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pierwsze 100 klatek 180s było przy niezłym niebie - można by już więcej nie zbierać ale mam ambitne plany związane z tym obiektem. Teraz mam 11 godzin z czego 2 do odrzutu.

Ciężko się odnieść - inna skala inne światło. Na dole jakieś zaświetlenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się (patrząc na tą piękną pannę) czy nie jest troszkę tak, że mając np. ok 10h tego rejonu dochodzimy do "krytycznego" momentu gdy więcej już nie wyciągniemy, a z drugiej strony mniej szumu już nie będzie (czyli osiągamy taki jakby max dla naszego pięknego Warszawskiego nieba) 

I czy jest sens tyle palić wodoru? Czy prawie taki sam efekt nie wyszedłby z powiedzmy połowy tego czasu?

Kiedyś zastanawiałem się nad tym jak trafił mi się fajny materiał tych okolic, i tak mi się przypomiało patrząc jak "katujesz" tą biedną damę :)

Detal, kolorki miodzio :)

Pal tlen, zostaw wodór już :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maetrik przyznam się że Twoja wypowiedź mnie zdeprymowała. Zwątpiłem w sens tak długiego naświetlania w Ha. Złożyłem te 26 godzin w Pix - Normalize Scale Gradient. Klatkę ref wybrałem ręcznie z najlepszym kontrastem. Czy to moja wyobraźnia czy faktycznie zaczynają się tu rysować struktury? Jak dla mnie różnica jest wyraźna.

2022-05-20_17h44_08.jpg

  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie..a pokazałbyś 2 wycinki lub fotki obok siebie z np. połowy materiału i full, tak samo potraktowane? 

Można wtedy będzie fajnie porównać.

Chyba nie jestem przekonany czy różnica warta jest tyle palenia ale oczywiście mogę się mylić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy temat :)

Wydaje mi się, że różnice są bardzo subtlene i mało widoczne (oglądam na starym kompie) ale raczej w ciemnych partiach i ich delikatnych kłaczkach..nie wiem na ile wynikają z samej ilości materiału a ile z tego jak je potraktowałeś (przypuszczam, że mogą być różnice w obróbce, może drobne ale...)

Teraz pytanie: czy te powiedzmy dodatkowe 10h warte jest tych subtelnych kłaczków?

To chyba kwestia indywidualna jak kto podchodzi do sprawy, mi się wydaje, że materiał sprzed spokojnie kilku h, jak nie więcej jest wystarczający, nawet bardzo dobry...

W tym czasie miałbyś pewnie fajny tlen już :)

Pozostaje jeszcze kwestia jak te subtelności, o które była walka zachowają się w połączeniu z tlenem (i siarką?) Czy pozostałe kanały nie wpłyną na ten delikatny detal?

Chętnie spojrze jutro jeszcze na głównym kompie jak to wygląda (nie mam dostępu do niego teraz) i ocenie jeszcze raz ale chyba osobiście skłaniałbym się ku wnioskom, że tak subtelne różnice nie są warte ok 10h dodatkowego palenia.

Ale to moje zdanie, ciekaw jestem opini innych ekspertów :)

 

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.