Skocz do zawartości

IC 1396 vol.2


Zlew

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonywanie zdjęć w tak ciepłe noce aparatem to męka przez udrękę. Widzę to na swoich fotkach, widzę i tutaj.

Przy takiej liczbie materiału zebranym w okresie zimowym to zdjęcie było by gładkie jak pupa niemowlaka, a tak to szum trochę daje się we znaki.

Odbiór zdjęcia pozytywny.

Edit: Popracował bym jeszcze nad dwiema jasnymi żółtymi gwiazdkami dla lepszego odbioru zdjęcia.

Edytowane przez pablo12311
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pablo12311 napisał:

Wykonywanie zdjęć w tak ciepłe noce aparatem to męka przez udrękę.

Wykonywanie to akurat czysta przyjemność, siedzisz sobie z piwerkiem w ręku, w krótkich spodenkach i bluzie i patrzysz w niebo ? Ale rozumem w czym rzecz, obrabianie takiego materiału to jest frustrująca sprawa.

W tym przypadku szum wynika bardziej z tlenu, a dokładniej z pełni księżyca. Wodór wyszedł gładki, ale finalne zdjęcie to już pewien kompromis. 

No i RGB na gwiazdki też wnoszą szum na zdjęcie, nie umiem dobrze wymaskować gwiazd przy nakładaniu tak, żeby się tło nie dodawało. Albo szumi albo gwiazdy są tak sztucznie wklejone, że lepiej by było ich w ogóle nie dodawać.

Fakt, kilka gwiazdek ma halo, musiałbym je ręcznie po sztuce "ponaprawiac".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Robson_g napisał:

Jak wygląda akwizycja w takimi dualu?

Koniec końców wygląda to tak, że jeden aparat jest podłączony do komputera i sterowany przez NINA a drugi zbiera dane na kartę pamięci. Wyzwalacz ma dwa dwa wyjścia i wyzwala aparaty jednocześnie. Więc dithering też jest realizowany normalnie. Sterownik Onstep obsługuje dwa niezależne focusery, ale nie nrównolegle tylko naprzemiennie, więc ostrzę jeden setup, przełączam kabel sygnałowy z PC do drugiego nikona, ostrzę drugi setup i jestem gotowy do robienia zdjęć. Automatyczny refocus jest niemożliwy, tzn. jest możliwy ale tylko na jednym aparacie, więc drugi można albo tak jak autofocus albo ręcznie z bahtinovem. 

 

Próbowałem podłączać dwa aparaty do komputera, ale NINA widzi te nikony jako dwa takie same urządzenia i łączy się do nich losowo, pozostaje kwestia synchro ditheringu więc odpuściłem temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość na chwilę napisał:

Bardzo fajne choć ciut ciemne,ponure..

Pierwszy panel też był w takim mrocznym zamyśle, jednak tam był inna kolorystyka trochę. Jeszcze mi się nie zdarzyło, żebym miał podobne kolory na dwóch różnych zdjęciach... Lata miną zanim wypracuje sobie spójny styl swoich zdjęć tak jak Wy, bardziej zaawansowani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwany "spójny styl" jest przereklamowany, w mojej opinii. Nie chcesz obrabiać doktrynalnie, choćby dlatego że różne obiekty potrzebują różnej obróbki. I dlatego, że próbowanie nowych technik to część zabawy ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.