Skocz do zawartości

ASA / Maxim DL - meridian flip - pytanie


apolkowski

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Tayson napisał:

Nie mam ASA wiec sie wypowiem.

Dlaczego uzywasz Maxima? Nie lepiej np SGP z wbudowanym w program automatycznym meridian flipem?

 

Pytanie tylko czy po flipie musisz wykonac MLPT? Jesli tak to automatyczny flip odpada :(

Sequence - program do robienia MLPT i map nieba - wymaga Maxima i PinPointa.

Po zrobieniu dobrej mapy nieba wg. mnie MLPT nie jest niezbędny, ale konieczna jest korekta kadru. Wg. instrukcji MaxIm to ogarnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Maximie ustawiam sesję, a w montażu mam ustawiony limit skrajnego położenia aby nie było kolizji z pierem. Filipem steruje Autoslew.

 

Ale w sumie muszę sprawdzić, gdzie są ustawienia w Autoslew, co ma wykonać montaż po dojechaniu do punktu skrajnego, czy ma zrobić flipa czy się zatrzymać. Nie przypominam sobie gdzie to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcinos napisał:

W Maximie ustawiam sesję, a w montażu mam ustawiony limit skrajnego położenia aby nie było kolizji z pierem. Filipem steruje Autoslew.

 

Ale w sumie muszę sprawdzić, gdzie są ustawienia w Autoslew, co ma wykonać montaż po dojechaniu do punktu skrajnego, czy ma zrobić flipa czy się zatrzymać. Nie przypominam sobie gdzie to może być.

Też mam tak ustawione, ale jak się robi flip, to Maxim nie czeka z rozpoczęciem następnej klatki. Nie wiem, jak go zmusić żeby zaczekał. Poza tym kadr po flipie wymaga poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, apolkowski napisał:

Też mam tak ustawione, ale jak się robi flip, to Maxim nie czeka z rozpoczęciem następnej klatki. Nie wiem, jak go zmusić żeby zaczekał. Poza tym kadr po flipie wymaga poprawki.

A co u Ciebie wisi na ASA? Nie powinno być przesunięcia, no chyba że mówimy o wartości  15" lub masz dużą skalę z jakiegoś lustra.

 

Masz zmapowane niebo na wiele punktów?

 

U mnie chyba czeka, ale nie dam sobie ręki uciąć, czasem wywalam 1 klatkę ze 150-ciu ;) gorzej jak robisz 1200s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcinos napisał:

A co u Ciebie wisi na ASA? Nie powinno być przesunięcia, no chyba że mówimy o wartości  15" lub masz dużą skalę z jakiegoś lustra.

 

Masz zmapowane niebo na wiele punktów?

 

U mnie chyba czeka, ale nie dam sobie ręki uciąć, czasem wywalam 1 klatkę ze 150-ciu ;) gorzej jak robisz 1200s

Mam Oriona CT8, czyli takie piórko. 3 mniejsze przeciwwagi. Mapę robiłem jakis czas temu i muszę powtórzyć. Klatki robiłem po 600 i trochę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcinos napisał:

Zrób i zobacz jak wyjdzie po optymalizacji, jak wyjdzie słabo to rób aż do skutku. Kapryśny ten Sequence czasami.

 

Jakie masz wartości odchyłki poszczególnych punktów? W arcsec

W MLPT do kilkunastu sekund. Wynikowe błędy pokazuje 0 sec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.