Skocz do zawartości

Laptopa sesyjnego kupię...


Miesilmannimea

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam sensownego laptoka do zbierania zdjęć, może ktoś akurat zmienia na nowszy?

- procek i5

- RAM 6-8GB

- SSD 128-256GB

- system najchętniej Win 8.1 PRO 64bit, ostatecznie v. 10

- ekran _matowy_ max 14"

- rozdzielczość ekranu 1920x1080px

- gniazdo HDMI,

- WiFi, BT

- bateria, zasilacz

Reszta mniej ważna. Może być poobcierany, byle był 100% sprawny.

 

Jakby co proszę o PW z konkretami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Amso różnie bywa, zdjęcia najczęściej przedstawiają "egzemplarz reprezentacyjny" a nie konkretny, a z supportem - zależy na kogo się trafi.

Niestety coraz częściej trafia się tam na osoby sugerujące "matołki z łapanki".

Na plus jest to, że nie robią problemów ze zwrotem kasy.

 

@Miesilmannimea - ja ostatnio półzawodowo recyklinguję laptopy i dopieszczam wedle specyfikacji klienta.
Jeden warunek: musi to być Lenovo (innych nie uznaję ;))
Więc jakby co to PM me - może mógłbym pomóc.

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@astrokarol polecam. Kupiłem tam dwa w przeciągu trzech lat. Oczywiście Dell-e klasa A. Ostatni to z miesiąc temu. W zasadzie przyszedł nowy laptop jakby nieużywany. Na oryginalnym zasilaczu jeszcze były plastiki i folie z oryginalnego pakowania. Kilkoro moich znajomych też tam kupiło po tym jak ja kupiłem pierwszego. Jedna osoba miała po kilku miesiącach problem z matrycą w HP. Ale to kwestia naprężeń. Bo otwierać klapę to też trzeba umieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę zapytać dlaczego akurat 8.1?

N/B mnie od razu staje przed oczami ThinkPad x220T albo 230T (tablet), najlepiej z prockiem i7.
Możliwość przełączania w tryb tabletu jest ekstra wygodna podczas sesji.

Edytowane przez Agent Smith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win 8.1 to chyba ostatni nad którym prawie do końca panuję - nie dopuszczam aktualizacji bez mojej zgody...

Mam Win10 na netbooku i krew mnie zalewała - co ja się nakombinowałem, żeby wyłączyć te kretyńskie

aktualizacje, a mimo to jakoś zawsze dały radę się załączyć z powrotem...

 

Najchętniej bym został na Win7 ale BT mi nie chciał dobrze działać ;)

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że wyświetlacze HD IPS były opcjonalne - nie wiem czy znajdziesz taki w dobrym stanie, niewiele ich było..

Druga rzecz to kwestia dysku - z doświadczenia wiem, że w kompie  do zbierania danych często wymienia dię dyski (bo są za małe, albo potrzebna jest inna konfiguracja albo nawet inny system. Nie znam tego modelu bliżej, widzę że ma dysk M.2 ale nie wiem ile śrubek trzeba wykręciź (a potem wkręcić) żeby ten dysk wyjąć.

 

Starsze modele (np wspomniany x230) mają zdublowane porty SATA - jeden mSata (trudniej dostępny) i drugi zwykły 2.5" (jedna śrubka)

Można w takim przypadku robić dzikie kombinacje, np trzymać system na dysku mSata a dane na drugim, łatwo dostępnym dysku SATA.

Itd, itp.

Nie wiem czy w x260 jest taka możliwość. Warto pomyśleć przed zakupem o różnych sytuacjach, jakie mogą się wydarzyć w terenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji - niestety często ze sprzętem wpychają już Win11 Pro.

Czy możecie potwierdzić jakieś problemy albo to czy działa bez problemu

oprogramowanie do zbierania fotek?

- NINA

- PHD2,

- SharpCap,

- GSserver,

- ASCOM,

- ASCOMDSLR,

itd itp

 

Ktoś z Was używa Win11 do tego zastosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dobry pomysł. Podobnie nie jest dobrym pomysłem kupowanie laptopa do obsługi setupu. To nie są urządzenia przewidziane do działania w warunkach dużej wilgotności, roszenia i temperatur  poniżej zera. To znaczy- można ale to będzie krótko i z problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z wilgoci. 

 

To nie jest problem - po ustawieniu Polarnej laptopa zamykam w pudle plastikowym gdzie sam się ogrzewa

(i prawie nie ma dostępu powietrza z zewnątrz) - problem skraplającej się wody nie istnieje.

Problem przegrzewania też - jest już wystarczająco chłodno na polu...

W środku zimy jak będzie trzeba to dodam w pudle niewielkie ogrzewanie żeby utrzymywało się te naście stC.

 

Sterowanie oczywiście z zewnątrz po sieci.

Edytowane przez Miesilmannimea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HP Omnibook 820 G2.

12.5" 1920x1080, 8GB RAM, 256GB SSD, i5-5200U, licencja Win 8.1-10. Ekran mat oczywiście ;)

Dałem 600zł. Zaskoczony jestem stanem - jakbym dostał w oryginalnym pudełku to bym myślał, że to nówka...

Śmiga jak głupi. Można spokojnie postackować wstępnie materiał...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.