Skocz do zawartości

Astronomia na Wyspach Kanaryjskich


Gość Siergiej

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam w ogóle ukraińskiego. Siergiej jak przewieźliście tego giganta z pierwszej fotki ?? Czy może masz kolegów astrobraci na Kanarach ??

 

Zdjęcia robią niesamowite wrażenie !!! Pamiętasz może ustawienia fotografii nr. 2 ?? (czas, ISO itp.)

 

Pozdrawiam, Piort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam w ogóle ukraińskiego. Siergiej jak przewieźliście tego giganta z pierwszej fotki ?? Czy może masz kolegów astrobraci na Kanarach ??

 

Zdjęcia robią niesamowite wrażenie !!! Pamiętasz może ustawienia fotografii nr. 2 ?? (czas, ISO itp.)

 

Pozdrawiam, Piort

 

Tego giganta przywioz Max z Estonii - prawdziwy astromanjak :D

30 sek ISO 1600 , poziomy w photoshopie ...

Poznalis my dwuch kollegow z Hiszpanii , trudno bylo sie porozumiec (oni po Hispansku , my po rusko-angielsky ) ale jakos daly sobie rade. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne :Salut: Chciałbym mieć taki portrecik na tle Centrum Naszej Galaktyki...

W maju planowałem zabrać SC3 na Wyspy, ale nie miałem laptopa i pomysł niestey padł :blink:

Jeszcze dorzucę zdjątko Obserwatorium na Teneryfie na tle Teide.

IMG_0597.jpg

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspaniałe zdjęcia, szczególnie to trzecie. Niesamowity klimat ma. Małpa też niezła :lol:. Poczytałbym ale dla mnie to prawie jak hieroglify, więc tylko zdjęcia mi zostają.

Też sie tam kiedyś wybiorę... :rolleyes:

 

pozdrawiam :Salut:

Edytowane przez Kuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrościć przeżyć i trofeów (zdjęć)! Tym bardziej że właśnie chodził mi po głowie wyjazd wakacyjny na południe z misją poznania nieboskłonu południowego. A co konkretnie? Oczywiście, Kanary! Tam ostanio jeżdżą moi znajomi i ich relacje bardzo mnie zachęciły.

Ale Siergiej musi być zawsze pierwszy.

 

Jakiś czas temu pomyślałem o wejściu w solarne astrofoto, bo w DS i planetach jest już taka konkurencja że nie sposób się przebić. I oczywiście następnego dnia widzę na forum piękne zdjęcie plamy ze szczegółami i granulacją autorstwa Siergieja.

 

Nie ma sensu nic robić bo i tak Siergiej zrobi to wczesniej i lepeij. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszyskim !!!!!

 

Merak , nie przejmuj sie , jeszcze jest Czili do odwiedzenia - 5000 m nad mozem :D

A sens fotografowania nie w tym zeby wyjasnic kto lepszy , bo i tak najlepszy to Habbl :D

 

Ja znowu myslie o wyprawie - jake bede propozycje Namibia , Chili , a moze Tibet?

Edytowane przez Siergiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O raju :o  Kanary i takie paskudne Light Pollution :szczerbaty:  na zdjeciach z Drogą Mleczną, czy to bazy wojskowe Nato czy ośrodki turystyczne nad brzegiem tak zapodają w niebo tymi sodówkami ?

 

Ps. Chyba nawet w Bieszczsdzch był ciemniejszy horyzont  :unsure:

 

To ośrodki turystyczne nad brzegiem tak zapodają w niebo tymi sodówkami , baz wojskowych Nato nie zauwazylem .

 

Po drogie do domy , miedzy Zytomierzem a Ternopolem , w nocy stali sie my "do wiatru" boze jakie tam bylo niebo , i po co ja na te Kanary jezdilem :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drogie do domy , miedzy Zytomierzem a Ternopolem , w nocy  stali sie my "do wiatru"  boze jakie tam bylo niebo  , i po co ja na te Kanary jezdilem  :Boink:

Wiesz, gdybyś zamieścił relację z wyprawy na polną drogę między Żytomierzem a Tarnopolem, to nie wzbudziłbyś aż takiej sensacji. A Kanary to już coś :icon_wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę czytać po rosyjsku, ale strasznie się męczę, więc zapytam - jak się nazywa ten piękny wulkan widoczny na pierwszym zdjęciu?

 

Rosyjski do przetrawienia ale ukraiński dla mnie kicha.Naszczęscie używają go głównie na forum.A strony astronomiczne mają klasa.Zresztą inne też .Schematy opisy urządzeń najczęsciej można znależc na rosyjskich stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.