Skocz do zawartości

SH2-135, Cefeusz i okolice


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, kubaman napisał:

mam taki kadr ciupinę w dół

Ja to samo, też bardziej dół obfociłem

https://www.astrobin.com/full/quaeuo/0/

 

Co do zdjęcia Krzyśka, to uważam, że za bardzo w rdzę to wpadło, chociaż ogólnie fajny kard i podoba mi się.

Ogólnie ten obszar wychodzi mocno w tym kolorze, ale u Ciebie to chyba ciut za daleko poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, OnlyAfc napisał:
 
 

Ja to samo, też bardziej dół obfociłem

https://www.astrobin.com/full/quaeuo/0/

 

Co do zdjęcia Krzyśka, to uważam, że za bardzo w rdzę to wpadło, chociaż ogólnie fajny kard i podoba mi się.

Ogólnie ten obszar wychodzi mocno w tym kolorze, ale u Ciebie to chyba ciut za daleko poszło.


Pewnie tak, tylko że niebieskiego w ogóle nie mam w tle w pyłach, jak dam zielony wyżej to wychodzi zupa warzywna... jeżdżę tak tymi suwakami i sam nie wiem :D Generalnie ten fragment nieba chyba nie bardzo do HSO/SHO się nadaje. 
Trochę z rdzą zjechałem: 


SH2-135_widefield_v2.thumb.jpg.56aa3b6be3bd2214567d08f1408b6c3e.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Obróbka jak chodzi o kolory trochę nie w moim stylu, ciekawy jestem Waszego odczucia...

Ale w mój gust trafiłeś. Odczucia jak najbardziej pozytywne.

Jeśli miałbym na siłę coś skrytykować to gwiazdkom trochę brakuje blasku.

Tak, tak, pamiętam, że kiedyś przy okazji innej Twojej fotki już to pisałem, nie gniewaj się.

Tu jest wyraźnie lepiej.

:)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Krzysiek Gaudy napisał:

Co to jest to niebieskie na środku? Mógłby ktoś podpowiedzieć? Złapane przez przypadek. 

 

Krzysiek, przez przypadek?! No może faktycznie...

Gratki za wybór kadru, LDN-y i ogólny efekt wizualny :). A teraz niestety krytyka za rotację kadru i niedbałość obserwacji. Czy to wypada, żeby autor fotki pytał co na niej jest? ;)

 

Sh2-135 nie jest głównym bohaterem Twojego kadru - jest na rubieżach. Bliżej centrum kadru są inne obiekty.

1. Sh2-134 i obok jakaś LDN, której nie umiem zidentyfikować.

2. Gwiazda 22 Cep (lam Cep), gorący superolbrzym typu 6.5I, który mocno rozświetla okolicę, powodując "to niebieskie na środku". Wygląda to na mgławicę refleksyjną, ale w katalogu VdB jej nie znalazłem.

3. I nieco poniżej piękna LDN1165.

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, diver napisał:

Wygląda to na mgławicę refleksyjną, ale w katalogu VdB jej nie znalazłem.

Wygląda na to, że jest to CED-199, ale przyznam, że zdjęć tego obiektu w zasadzie nie ma.

 

Można zobaczyć ten obiekt, że świeci mocno w Ha też i te włókna widać w HaRGB.
http://www.greggsastronomy.com/b173.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.