Skocz do zawartości

Nowy Serwis Astronomii Amatorskiej


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

skyscope.jpg

 

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Astro-Forum.org wchodzi na nową drogę rozwoju poprzez pełną współpracę z pierwszym, polskim serwisem poświeconym astronomii amatorskiej od strony "sprzętowej". Umożliwia to nam realizację wielu pomysłów, które w aktualnej sytuacji nie były możliwe. Szczegóły poznacie wkrótce, a póki co, zapraszamy do zapoznania się z serwisem promującym SkyScope (http://www.skyscope.pl).

 

Chcemy także obwieścić powrót współtwórcy Astro-Forum.org do obowiązków Rady Forum. Od tej chwili Adam prowadzić będzie obydwa przedsięwzięcia mając na uwadze wspólny sukces. Oczywiście same forum pozostaje pod pełną niezależnością, jako społeczność pasjonatów.

 

Liczymy, że wszystkie kolejne kroki przyczynią się do rozwoju astronomii amatorskiej w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Astro-Forum.org wchodzi na nową drogę rozwoju poprzez pełną współpracę z pierwszym, polskim serwisem poświeconym astronomii amatorskiej od strony "sprzętowej".[...]

Super!

Chcemy także obwieścić powrót współtwórcy Astro-Forum.org do obowiązków Rady Forum. Od tej chwili Adam prowadzić będzie obydwa przedsięwzięcia mając na uwadze wspólny sukces.

Cieszę się tym bardziej! Kiedy jeszcze podglądałem Forum tylko jako gość, była tu bardziej aktywna "Stara Gwardia", która teraz się ździebko rozpierzchła po necie. Kolega Jesion zawsze reprezentował wyważony glos rozsądku. To może teraz niepopularne... ale jakże potrzebne. Przyda się tez wiedza i doświadczenie bo przybywa tu masa astro-żółtodziobów (jak np. ja). :Astrobrać:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł! Jestem pewien powodzenia - już sobie dodałem do ulubionych :D

 

Czy Wy też macie wrażenie, że serwis wygląda troszkę "mrocznie"?

To, że jest bardzo ładnie, to wiadomo - Jesion projektuje najładniejsze Fora, to i kolejna strona jest bardzo ładna. Ale jakoś tak mroczno i dla mnie przez to trochę mniej czytelnie. Może to jest celowe, by nie męczyć oczu po nocach, a może to wynik "zaprojektowano na Apple Power Mac"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja, i ja również. Wspaniała inicjatywa.  :helo:

P.S. Bielack, nie mrocznie tylko z klasą.  :D

 

i ja i ja :banan:

a oprawa graficzna znakomita i chyba by nie pasowało, żeby strona o astro, miała "dzienne" barwy? :), a czcionka skaluje się nawet w firefox'sie, także problemu z czytelnością, chyba nie powinno być?

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie po dluzszej przerwie. Teraz juz wiecie, ze czas w ktorym mnie nie bylo, nie byl czasem "wakacji". Duzo pracy juz zostalo wlozone, ale prawdziwa praca przed nami. Kazdy krok, to juz krok do przodu, a to chyba najwazniejsze. Mam nadzieje, ze pamietacie jeszcze, ze nie rzucam slow na wiatr i tam gdzie mowia, ze nic z tego nie bedzie, robie na zlosc i dzielo dokonuje ;) Btw - w koncu i to forum mialo byc porazka i przedsiewzieciem nierealnym...

 

Serwis jest czarny z szacynku dla oczu czytelnikow. Wszak astropasjonaci siedza w takich miejscach glownie nocami, a przy takiej tonacji ekran nie wypala oczu ;) Poza tym, kwestia wygladu nie jest sprawa pierwszoplanowa, choc nie ukrywam, ze w tym "demo" bardzo wazna. Po prostu dla potencjalnych sponsorow i partnerow musi to wygladac profesjonalnie.

 

Dlatego apeluje o rozniesienie tej informacji kazdemu, dla kogo polska astronomia nie jest obojetna. Ilosc zapisanych maili oraz statystyki ogladalnosci przez najblizsze 2 msc bede decydujace do okreslenia budzetu. A nie oszukujmy sie, przy takich projektach bez jasnej strategii finansowej nic sie nie da solidnego zbudowac. Im szybciej zbudujemy baze startowa potencjalnych odbiorcow, tym szybciej wdrozymy projekt.

 

Status budowy na dzien dzisiejszy to ok 40%. Od 1 lipca na stale zatrudniony bedzie w moim biurze programista, co przyspieszy prace. Z calym systemem chce byc gotowy jesienia. Pierwsze testowe wersje zaczna dzialac dopiero na przelomie jesien/zima.

 

Jezeli bedzie odpowiednie zapotrzebowanie, to byc moze uda sie znacznie wczesniej uruchomic dzial "aktualnosci", ktory praktycznie jest na ukonczeniu. Byc moze takze przed data startowa opublikuje kilka ciekawych materialow zza oceanu. Zobaczymy. Ja osobiscie jestem przeciwnikiem uruchamiania nieskonczonych rzeczy, ale moze w tym przypadku warto byc bardziej spontanicznym i w ten sposob dac wiecej mozliwosci kreowania serwisu przez czytelnikow, ktorzy na biezacy moga korygowac pomysly, odkrywac bledy itp. Trzeba takze pamietac, ze to gigantyczny projekt i samo rozpisanie struktury i zasady dzialania dla zespolu programistow zajelo mi kilka tygodni. Przed nami kilka lat zmieniania swiadomosci polskiego rynku astronomii amatorskiej. Ale to przeciez swietna zabawa!

 

Wszystko tak naprawde zalezy od was. Jeszcze raz prosze o rozsianie informacji o naszym projekcie.

 

I na koniec mam zla wiadomosc dla dystrybutorow, sprzedawcow itp., ktorzy mogliby chciec wplywac na ksztalt serwisu. W SkyScope nie ma miejsca na kryptoreklame. Budujemy bardzo jasne zasady funkcjonowania. Sponsoring, reklama - TAK, ale w jasno oznaczonych miejscach. Czas i w naszej branzy wprowadzic normalne, zdrowe zasady funkcjonowania. Jestem przekonany, ze to bedzie z wielka korzyscia dla wszyskich, ktorzy na tym rynku probuja cos robic, tym bardziej, ze chce SkyScope zapewnic odpowiedni rozglos medialny.

 

-------------------

A teraz troche pracy merytorycznej. Zastanowcie sie, ktore z pomyslow sa niewarte realizacji (przynajmniej w pierwszej fazie), a ktore warte sa wiekszych nakladow. Powiedzcie czego oczekujecie od takiego serwisu, co ma sie w nim znalezc? Zapewne przeoczylem cos istotnego, dlatego licze na Wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ja i ja  :banan:

a oprawa graficzna znakomita i chyba by nie pasowało, żeby strona o astro, miała "dzienne" barwy? :), a czcionka skaluje się nawet w firefox'sie, także problemu z czytelnością, chyba nie powinno być?

pozdrowienia

 

Pamietajmy, ze to nie jest wlasciwy serwis, a tylko jego "zajawka". Oczywiscie ogolna stylistyka jest juz okreslona i bedzie wygladac, tak jak wyglada, ale sam uklad i ilosc elementow powoduje, ze jest mniej "mrocznie" :) Na pewno serwis nie bedzie bialy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze "ogloszenia parafialne".

 

Jako ze wracam do starych obowiazkow na naszym Astro-Forum, zabieram sie za analize aktualnej sytuacji, a w jej konsekwencji, za opracowanie konkretnego planu na najblizsze 2 lata. Dlatego w najblizszych dniach otworze watek, abysmy razem mogli sie zastanowic, co jest zle, co trzeba zmienic, i jakie sa oczekiwania w sprawie "next step".

 

Z Rada Forum juz w tej chwili zabieramy sie za robote!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale FAJOWE! Trafiliscie w dziesiatke z ta stronka. To bedzie swietne dla ludzi ktorzy nie wiedza od czego zaczac a chca sie czegos wartosciowego dowiedziec przed zakupem pierwszego sprzetu. Pozdrawiam i poklony za pomysl :notworthy:

Edytowane przez marcin85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie marki zagoszcza w katalogu sprzetu? Caly swiat? Rozdzielenie na sprzet dostepny w Polsce, w UE, reszta? Optyka teleskopowa i foto, czy rowniez otoczka (statywy, kopuly, pierdoly) Co musi zrobic producent aby, jego sprzet trafil do katalogu SkyScope? Czy planujecie zamieszczanie profesjonalnych recenzji, czy tylko wspomniane opinie czytelnikow? Jesli beda prof. recenzje, to na jakich zasadach i kto bedzie je wykonywal? Czy podejmiecie wspolprace z takimi markami jak np. cloudynights.com?

 

Serwis musi na siebie zarobic. Zrodlem dochodu zapewne beda reklamy. Jak beda oznaczane artykuly sponsorowane?

 

Jak mozna wam udzielic pomocy? Jaka pomoc jest wam potrzebna?

 

 

Powodzenia i sukcesu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też życzę powodzenia.

Szczególnie podoba mi się "blog obserwacyjny" i system organizacji spotkań przez SMS.

 

I mam okazji, że Adamowi uda się dogadać ze wszystkimi producentami/dystrubutorami sprzętu w Polsce, żebyśmy mieli kompletny obraz sytuacji na rynku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie marki zagoszcza w katalogu sprzetu? Caly swiat? Rozdzielenie na sprzet dostepny w Polsce, w UE, reszta? Optyka teleskopowa i foto, czy rowniez otoczka (statywy, kopuly, pierdoly) Co musi zrobic producent aby, jego sprzet trafil do katalogu SkyScope? Czy planujecie zamieszczanie profesjonalnych recenzji, czy tylko wspomniane opinie czytelnikow? Jesli beda prof. recenzje, to na jakich zasadach i kto bedzie je wykonywal? Czy podejmiecie wspolprace z takimi markami jak np. cloudynights.com?

 

Serwis musi na siebie zarobic. Zrodlem dochodu zapewne beda reklamy. Jak beda oznaczane artykuly sponsorowane?

 

Jak mozna wam udzielic pomocy? Jaka pomoc jest wam potrzebna?

Powodzenia i sukcesu.

 

Pozdrawiam.

 

Hans, pozwol ze odpowiem Ci na te pytania wieczorem. Teraz mam urwanie glowy w firmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.