Skocz do zawartości

Nowy Serwis Astronomii Amatorskiej


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł pierwsza klasa, tego właśnie trzeba na naszym rynku astro. :helo::helo::dobrze:

 

Adamie życzę powodzenia i świętej cierpliwości bo pracy będzie mnóstwo.

 

To będzie sukces pod warunkiem że czytelnicy bedą przekonani że prezentowane teksty są w 100% obiektywne.

Kroi się bardzo ciężka praca a kłody zapewnie będą rzucane, dlatego podziwiam odwagę (to się nazywa prawdziwa miłość do astronomii). :notworthy::notworthy:

 

ps. Miło znowu widzieć kapitana u steru. :Beer:

 

pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to serwis polski to nazwa też mogła być polska albo powiązana ze znanymi nazwami astronomicznymi..Niemcy mają Astronomie.de i wiadomo o co chodzi.Bardzo dobrze znać angielski ale przypuszczam że nie wszyscy u nas się nim posługują i nazwa raczej świadczych o naszych kompleksach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to serwis polski to nazwa też mogła być polska albo powiązana ze znanymi nazwami astronomicznymi..Niemcy mają Astronomie.de i wiadomo o co chodzi.Bardzo dobrze znać angielski ale przypuszczam że nie wszyscy u nas się nim posługują i nazwa raczej świadczych o naszych kompleksach.

 

Mądra uwaga ! Popieram !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:helo::helo::helo:

skyscope.jpg

 

Z przyjemnością zawiadamiamy, że Astro-Forum.org wchodzi na nową drogę rozwoju poprzez pełną współpracę z pierwszym, polskim serwisem poświeconym astronomii amatorskiej od strony "sprzętowej". Umożliwia to nam realizację wielu pomysłów, które w aktualnej sytuacji nie były możliwe. Szczegóły poznacie wkrótce, a póki co, zapraszamy do zapoznania się z serwisem promującym SkyScope (http://www.skyscope.pl).

 

Chcemy także obwieścić powrót współtwórcy Astro-Forum.org do obowiązków Rady Forum. Od tej chwili Adam prowadzić będzie obydwa przedsięwzięcia mając na uwadze wspólny sukces. Oczywiście same forum pozostaje pod pełną niezależnością, jako społeczność pasjonatów.

 

Liczymy, że wszystkie kolejne kroki przyczynią się do rozwoju astronomii amatorskiej w Polsce.

 

Gratuluję!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprost genialne :helo::helo::helo: . Dokładnie tego mi brakowało :rolleyes:. Na wstępie - piękna grafika, od razu wiadomo co za wariaty na tę stronę będą wchodzić.

I teraz:

aktualności - świetna sprawa, zwłaszcza biorąc pod uwagę że na oficjalnej polskiej stronie (www.astronomia.pl) jest niewiele jeśli nie powiedzieć NIC

artykuły - będę miała co czytać do poduchy :D

katalog sprzętu - super sprawa, w końcu będzie można sprawdzić w jednym miejscu jaki sprzęt mamy w Polsce

encyklopedie - przydała by się w końcu jakaś porządna

 

Poza tym motyw ze spotkaniami przez sms jest kosmiczny a astroblog wiele ułatwi.

Osobiście jestem pod ogromnym wrażeniem. Czuję się tak jakbym się dowiedziałą, że przedłużają wakacje o trzy miesiące :lol:.

Chylę czoła :notworthy:. Po prostu respekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to serwis polski to nazwa też mogła być polska albo powiązana ze znanymi nazwami astronomicznymi..Niemcy mają Astronomie.de i wiadomo o co chodzi.Bardzo dobrze znać angielski ale przypuszczam że nie wszyscy u nas się nim posługują i nazwa raczej świadczych o naszych kompleksach.

 

I pomyslec, ze pisze to ktos podpisujacy sie JS53...

A tak powaznie, gdybys troche poczytal, to bys wiedzial, dlaczego nazwa jest "wlasna" i po angielsku. Powiedzmy, ze to pierwsza zagadka SkyScope. Odpowiedz na stronach serwisu. :szczerbaty:

 

Dziekuje wszystkim za wsparcie. Na pewno to wszystko pozwala utwierdzic sie w przekonaniu, ze decyzje warte byly "grzechu".

 

Trzymajcie sie... musze wracac do zony, bo juz sie denerwuje. Obiecalem dzisiejszy wieczor tylko dla niej :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pomyslec, ze pisze to ktos podpisujacy sie JS53...

A tak powaznie, gdybys troche poczytal, to bys wiedzial, dlaczego nazwa jest "wlasna" i po angielsku. Powiedzmy, ze to pierwsza zagadka SkyScope. Odpowiedz na stronach serwisu. :szczerbaty:

 

Dziekuje wszystkim za wsparcie. Na pewno to wszystko pozwala utwierdzic sie w przekonaniu, ze decyzje warte byly "grzechu".

 

Trzymajcie sie... musze wracac do zony, bo juz sie denerwuje. Obiecalem dzisiejszy wieczor tylko dla niej  :szczerbaty:

A tak poważnie uważam że nazwa użytkownika moja na tym forum jest tak samo dobra jak każda inna.Trochę poczytałem i dalej niewiele wiem o Skyscope.pl.Mam nadzieję że w przyszłości zrealizują się ambitne plany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poważnie uważam że nazwa użytkownika moja na tym forum jest tak samo dobra jak każda inna.Trochę poczytałem i dalej niewiele wiem o Skyscope.pl.Mam nadzieję że w przyszłości zrealizują się ambitne plany.

 

To juz tlumacze. Powody sa 2:

1. pisalem, ze za jakis czas startuja inne wersje jezykowe, wiec nazwa musi byc miedzynarodowa.

2. wiekszosc partnerow serwisu jest anglojezyczna, a przy takiej nazwie po prostu latwiej sie z nimi gada.

 

Tak wiec widzisz, to nie przez moje kompleksy. To serwis jednak "masowy", a uwierz na slowo, badania pokazuja, ze marka anglojezyczna "sprzedaje" sie lepiej. No ale to nie miejsce na takie wywody. Poza tym, nie jest to chyba na tyle istotne w przypadku odbiorcow z naszych forow, bo to jakby nie patrzec, nie jest masowy odbiorca. Tak wiec, mam nadzieje, ze z czasem "wybaczycie" mi ta nazwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem odpowiedzieć w "Hyde Park", ale nie było mi już dane, więc umieszczam ją tutaj z prośbą o przeniesienie do stosownego wątku.

 

 

Robert,

 

Chyba rzeczywiście trudno byłoby mi się rozstać na forum z takimi ludźmi jak Ty, Piot Z czy wielu jeszcze innych wspaniałych ludzi, ceniących inne wartosci niż tylko własne "ego" i kasa. Przepraszam, chyba sie trochę zagalopowałem z moimi decyzjami.

 

PS. Jesion, szczerze życzę Ci samych sukcesów w Twoim projekcie.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rzeczywiście trudno byłoby mi się rozstać na forum z takimi ludźmi jak Ty, Piot Z czy wielu jeszcze innych wspaniałych ludzi, ceniących inne wartosci niż tylko własne "ego" i kasa. Przepraszam, chyba sie trochę zagalopowałem z moimi decyzjami.

 

Dziekuje Ci drogi kolego, za tak blyskotliwa i szczera ocene. Szanuje twoja odwage cywilna, bo ja naprawde nie mam az takich wrogow, zebym mogl tak komus w oczy powiedziec. Wieczor sie dla mnie zakonczyl. Podle to bylo, ale coz - faktycznie masz prawo do takiej oceny. Mam tylko nadzieje, ze chociaz podstawy masz wystarczajace, aby kogos krzywdzic swoja wypowiedzia. Rozumiem, ze dla ciebie "pieniadze" = "ego, zlodziej, kombinator, zly czlowiek".

 

Juz nie skomentuje twoich "zyczen" w konteksie takiej oceny, ...

 

Milego snu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci drogi kolego, za tak blyskotliwa i szczera ocene. Szanuje twoja odwage cywilna, bo ja naprawde nie mam az takich wrogow, zebym mogl tak komus w oczy powiedziec. Wieczor sie dla mnie zakonczyl. Podle to bylo, ale coz - faktycznie masz prawo do takiej oceny. Mam tylko nadzieje, ze chociaz podstawy masz wystarczajace, aby kogos krzywdzic swoja wypowiedzia. Rozumiem, ze dla ciebie "pieniadze" = "ego, zlodziej, kombinator, zly czlowiek".

 

Juz nie skomentuje twoich "zyczen" w konteksie takiej oceny, ...

 

Milego snu...

 

 

Adam,

 

Nie przesadzaj z taką inetrpretacją ! Za daleko idące wnioski wyciagasz.

 

Niestety nie podobaja mi się rozgrywki między siłami inetresów, dlatego o tym szczerze mówię. Sorry mam taka naturę, że jak mi coś nie leży to mówię prosto z mostu. Tam gdzie są interesy, są nieczyste gry, dlatego tak bardzo cenię sobie ludzi, którzy nie są związani żadnymi ukłdami ani biznesem. Właśnie one psują atmosferę na forum. Chyba trudno się z tym nie zgodzić.

 

PS. Moje życzenia sa jak najbardziej szczere. Jeżeli poczułeś się dotknięty, to przepraszam.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie marki zagoszcza w katalogu sprzetu? Caly swiat? Rozdzielenie na sprzet dostepny w Polsce, w UE, reszta? Optyka teleskopowa i foto, czy rowniez otoczka (statywy, kopuly, pierdoly) Co musi zrobic producent aby, jego sprzet trafil do katalogu SkyScope? Czy planujecie zamieszczanie profesjonalnych recenzji, czy tylko wspomniane opinie czytelnikow? Jesli beda prof. recenzje, to na jakich zasadach i kto bedzie je wykonywal? Czy podejmiecie wspolprace z takimi markami jak np. cloudynights.com?

 

Serwis musi na siebie zarobic. Zrodlem dochodu zapewne beda reklamy. Jak beda oznaczane artykuly sponsorowane?

 

Jak mozna wam udzielic pomocy? Jaka pomoc jest wam potrzebna?

Powodzenia i sukcesu.

 

Pozdrawiam.

 

Dobra, wracajac do merytoryki...

 

- Marki - wszystkie, bo przeciez poza czescia redakcyjna produkty dodaja takze czytelnicy (oczywiscie po uprzedniej moderacji). Sprzet rozdzielac sie bedzie samoczynnie, poprzez okreslenie, gdzie jest do kupienia. jezeli nie w pl, tzn. ze nie jest pl :). Otoczka, jak to nazywasz, takze. Nie widze powodu, aby do katalogu nie dolaczyc oferty np. kopul z Zywca.

- Producent nie ma wplywu na to, co znajduje sie w katalogu. Oznacza to, ze nie moze zabronic takiej publikacji. Tak samo, moze taka publikacje dodac, jako "czytelnik".

- recenzje i takie, i takie. Core serwisu to redakcja testerow, ale najciekawsza bedzie jednak ta otoczka ocen, komentarzy, no i recenzji czytelnikow.

- test wykonywac beda osoby wskazane przeze mnie. Mowie o przypadkach, kiedy sprzet do testow dostarcza SkyScope.

- CloudyNights - tak jak jest napisane, mam nadzieje, ze uzgodnimy kwestie wielkosci licencji za publikacje ich materialow (po tlumaczeniu) i jeszcze przed startem serwisu dostepne bedzie kilka artykulow z usa.

- dochody serwisu - pomyslow na finansowanie jest kilka. Nie chcialbym zapychac serwisu zwyklymi bannerami. Raczej skupie sie na dograniu sponsorignow, czyli wypychania pewnych informacji "wyzej". Wkladania ramek sponsorskich, mozliwosci zamieszczania informacji dealerskich przy danych produktach, prezentowania wiadomsci PR w formie newsow, mailingi z ofertami, itp. itd. Na pewno nie bedzie reklamy utajonej, nachalnej itp. Jest wiele mozliwosci. Widze tez duzy potencjal w organizowaniu "reklamy" w formie konkursow.

- jaka pomoc jest nam potrzebna? Kazda... Znasz moj mail, jezeli masz troche czasu i energii, zawsze jest dla Ciebie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.