Skocz do zawartości

Lornetka o powiększeniu powyżej 30x


Robert_91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie !!!

 

Właśnie przed chwilą się zarejestrowałem i od razu mam prośbę. Widzę, że jest tu bardzo dużo ludzi znających się na sprzęcie optycznym. Sam posiadam kilka lornetek np. BPC Kronos 20x60 i BP Kronos 26x70 (właśnie idzie pocztą z Astrokraku). W niedługim czasie chciałbym kupic na prezent dla wujka nową lornetkę. Z tego co wiem posiadał ich kilka w życiu. Największą jaką miał to też Kronos 26x70. Można powiedzieć, że jego hobby to obserwowanie daleko oddalonych przedmiotów w tym obserwacja przelatujących samolotów na wysokości przelotowej (ok. 10 km). Jego Kronos spisuje się świetnie lecz "w miare jedzenia apetyt rośnie" :) Wiem, że chciałby lornetkę z większym powiększeniem.

Moja prośba jest następująca: prosiłbym Was o radę w doborze odpowiedniej lornetki. Wiem ze na allegro nie moge polegać bo są tam w większości podróbki z zawyżonymi parametrami. Poszukiwana przeze mnie powinna mieć RZECZYWISTE powiększenie ponad 28x, nie powinna być typu ZOOM, cena w granicach do 1000, 1200 PLN. Zaznaczam, że będzie używana tylko do obserwacji w dzień więc mysle, że szkła 50mm wzwyż będą odpowiednie. Oczywiście statyw będzie obowiązkowy ale tutaj już mam kilka na oku.

 

Proszę o jakieś rady i z góry dzięki :)

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rok temu widzailem na ebay.de oferte jakies firmy szkla 100 mm za ok 200 euro

W/g opinii z teleskopy.pl powinna byc dobra . Nie byl to wyrob z rubinowymi szkielkami . Konstrukcje miala solidną . To na podstawie zdjecia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdybyś miał kogoś w USA to polecam bino RA-70-SA:

http://www.apogeeinc.com/product.asp?itemid=69&catid=32

za 400$ (jakieś 430-450 z podatkami stanowymi)

 

To młodsza siostra RA-88-SA:

http://www.apogeeinc.com/product.asp?itemid=6&catid=32

Ogladałem ją (tą większą) i przy najbliższej okazji chcę ją kupić. Jeżeli mniejsza zachowuje jakość to warto.

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślałem się, że może być ciężko z doborem takiej lornetki. Spróbuje go podpytać czy nie miałby nic przeciwko teleskopowi :) Tak jak już mówiłem, jemu zależy tylko na ogromnym powiększeniu. Na pewno nie będzie obserwował nocnego nieba (nie wie co traci). Czy znacie jakieś teleskopy które by się nadawały do obserwacji typowo "ziemskich"? Myślę, że powiększenie 100x w granicach maksymalnych było by odpowiednie i wystarczające. Większe jest nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

gdybyś miał kogoś w USA to polecam bino RA-70-SA:

http://www.apogeeinc.com/product.asp?itemid=69&catid=32

za 400$ (jakieś 430-450 z podatkami stanowymi)

 

To młodsza siostra RA-88-SA:

http://www.apogeeinc.com/product.asp?itemid=6&catid=32

Ogladałem ją (tą większą) i przy najbliższej okazji chcę ją kupić. Jeżeli mniejsza zachowuje jakość to warto.

Pozdrawiam,

Jurek

 

Na tej stronie są jeszcze inne ciekawe np.20x100 i widać że ceny u nas w miarę wzrostu konkurencji spadać będa, mimo twierdzen że bardziej obniożyć '"to se nida"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pomyślałeś o Yukonie 25-100x100 ? ... to dość dobra luneta do obserwacji dziennych.

 

 

Szczerze mówiąc z teleskopami mam bardzo małe doświadczenie. Nie orientuje się za bardzo w tym temacie. Do obserwacji nieba używam wyłącznie lornetek. Ale zastanawiam się też w niedługim czasie nad kupnem jakiegoś na własny użytek. A ile miej więcej może kosztować taki Yukon 25-100x100 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sie oferty: Celestron Ultima 65 i Youkon są naprawdę interesujące. Właśnie o taki sprzęt mi chodziło. Coś z dużym powiększeniem, i dobrej jakości. Mam tylko pytanie czy w tym Celestronie Ultima 65 zoom jest lepszej jakości niż w kornetkach. Bo z tego co czytałem na forum to lornetki typu zoom nie są mile widziane. Czy nie jest to część która się moze szybko zepsuć? Mam jeszcze pytanie jakie jest rzeczywicte powiększenie tego Celestrona Ultima 65. Czy jest takie samo jak podał producent?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem ostatnio przez Bressera SpezialSaturn 30x70 i nie wyczułem specjalnej różnicy między powiększeniem w mojej lornecie o wartości 20, a tym w powyższej. Wynikło to napewno z tego że nie mogłem popatrzeć z obu lornet na ten sam obiekt, ale możecie uznać moje wypowiedzi za mało profesjonalne, bo specjalnie się na tym nie znam. Niestety co do jakości szkła Bak4 sie nie wypowiem ponieważ po kilku chwilach obserwacji zakręciło mi się w głowie co niezadobrze świadczy o sprzęcie lub o jego przechpwywaniou. Mimo to obrazy były jasne i klarowne, kolorzy żywe, a ostrość jak brzytwa. Ciężar podobny do bpc20x60, ale uchwyt już o wiele pewniejszy. Zero nieprzyjemnego zapachu z pokrycia "gumopodobnego" i zielone wartswy przeciwodblaskowe. Cena 480,00zł. Może uda mi się przekonać sprzedawcę, a ponoć jest taka szansa, żeby za sprzęt zapłacić, później pozerkać i oddać w nienaruszonym stanie, oraz odzyskać pieniążki. Jak sie mi go uda przekabacić to napisze czy owe zawroty głowy były spowodowane lornetką czy nie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
, polecam dobrą lunetę typu Schmidta. np. Astele 60zm

Maksymalne powiększenie 146x przy cenie w stanach 120 USD, no cóż :unsure: , chciałbym najpierw przeczytać jakiś miarodajny test zanim bym ją kupił.

 

http://www.opticsplanet.net/as60zmzoomsp.html

 

pozdro

Krzysiek

Edytowane przez Krzysztof_TG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.