Skocz do zawartości

Mapa polskich kamer AllSky


beny

Rekomendowane odpowiedzi

Co powiecie aby utworzyć mapę kamer AllSky z naszych polskich miejscówek? Warto mieć podgląd na niebo kiedy sprawdzamy prognozy pogody i fajnie byłoby widzieć jak przesuwają się chmury i jakie są ogólne warunki w naszej okolicy albo na kierunku frontu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dobry pomysł :) 

Kiedyś obił mi się o uszy projekt ALPS - AllSky, w którym jest 6 kamerek pokazujących niebo 'na żywo' z wybranych miejscówek w Polsce. Nawet mapka jest :D 

http://alps.astro.uni.wroc.pl/ 

Jednak taka stronka z serio wszystkimi kamerkami, jest ciekawym pomysłem...

Jedna taka kamerka, znajduje się w okolicy - chyba obrazek mówi wszystko: 

ALPS-SOP_latest.thumb.png.37051021e3e747062e461b5dd5daffda.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ten ALPS to taki rozbudowany kombajn. Ja bym to widział tak, że ten kto ma dostępne AllSky po prostu wystawia linka na świat gdzie jest aktualne zdjęcie. I wtedy po prostu będzie mapka z odnośnikami do kliknięcia.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, beny napisał:

Ja bym to widział tak, że ten kto ma dostępne AllSky po prostu wystawia linka na świat gdzie jest aktualne zdjęcie. I wtedy po prostu będzie mapka z odnośnikami do kliknięcia.

Bardzo chętnie bym tak zrobił, ale nie umiem, a nie chce mi się uczyć takich rzeczy. Musiałby mi ktoś powiedzieć jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzysztof z Bagien napisał:

Bardzo chętnie bym tak zrobił, ale nie umiem, a nie chce mi się uczyć takich rzeczy. Musiałby mi ktoś powiedzieć jak.

Rozumiem że masz sobie AllSky na RaspberryPi gdzieś w swojej lokalnej sieci? Jeśli tak to mógłbym przygotować skrypt z instrukcją, który co minutę wysyłałby zdjęcie plus lokalizację na serwer.

Tylko to pewnie nie jest do zrobienia tutaj na Astropolis, ale mogę przygotować taką stronę WWW z mapą, a tutaj się ją zalinkuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, beny napisał:

Rozumiem że masz sobie AllSky na RaspberryPi gdzieś w swojej lokalnej sieci?

Niee, na starym laptopie z Win7 mam Allskeye i to ten program robi całą robotę. Jak mu się poda dane serwera FTP, to może wysyłać tam foty, wygenerowane z nich wideo i takie tam. I to pewnie byłbym w stanie ogarnąć, ale już dalszych działań (typu wyświetlenie tego gdzieś), to raczej nie zrobię.

A komp jest sobie w sieci lokalnej i chodzi cały czas, bo jest tylko od tego, żeby patrzeć co się na niebie dzieje.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, beny napisał:

Rozumiem że masz sobie AllSky na RaspberryPi gdzieś w swojej lokalnej sieci? Jeśli tak to mógłbym przygotować skrypt z instrukcją, który co minutę wysyłałby zdjęcie plus lokalizację na serwer.

Tylko to pewnie nie jest do zrobienia tutaj na Astropolis, ale mogę przygotować taką stronę WWW z mapą, a tutaj się ją zalinkuje.

 

Mogę sie dołączyć wysyłając fotki z Allsky.

 

1 godzinę temu, isset napisał:

 

Raspberry Pi to aktualnie dobro luksusowe i nieosiągalne :) 

 

Poczułem się lepiej jako właściciel dóbr luksusowych :emotion-5:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, apolkowski napisał:

Poczułem się lepiej jako właściciel dóbr luksusowych

 

Dwa dni temu kupiłem Rpi 4B 8GB ram w cenie 729, teraz to samo u tego samego dostawcy już 749 zł.

Pod AllSky właśnie i chętnie dołączę do projektu jak będzie gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W sumie to nie umarło, ale były inne rzeczy na głowie, ale możemy wrócić do tematu. Zastanawiam się w jaki sposób zrobić aby były różne sposoby dołączenia ze swoim allsky. Bo tak, są osoby które mają podgląd po publicznej domenie więc tutaj wystarczyłby link. Ale na pewno są osoby które mają allsky tylko w sieci lokalnej (zakładam że z dostępem do internetu) i tutaj musiałby być jakiś prosty skrypt który wrzucałby ostatnie zdjęcie na serwer.

 

Czyli reasumując, dane potrzebne do wyświetlenia zdjęcia na mapie, potrzebne by było:
- lokalizacja (długość/szerokość, no chyba że nie chcemy udostępniać to wtedy wystarczy nazwa miasta)
- link do publicznego URLa gdzie jest aktualne zdjęcie
- prosty skrypt w którym dajemy ścieżkę do ostatniego zdjęcia, który co x minut będzie wysyłać zdjęcie na serwer (myślę że prosty skrypt bashowy dodany do crona o ile działa to na linuxie, pytanie co z windowsami?)
- dane do serwera FTP dla osób które mają możliwość ustawienia tego w swoim sofcie

Wystawiony byłby prosty panel na stronie gdzie możnaby się dopisać do listy.

Edytowane przez beny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mamy Kwiecień 2024 tez mam Allsky tylko dla siebie lokalnie - nie mam opcji na ta chwilę udostępniać obrazu na zewnątrz bo nie mam serwera - albo wiedzy jak to zrobić na swoim RPI (ponoć się da uruchomić serwer na RPI + jakiś zewn. SDD dla większej ilości pamięci) , Może jest jakaś serwerownia , BAZA która by to wszystko spinała..? Może jakaś uczelnia inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.