Skocz do zawartości

Niedokończony projekt M 110


Antoni

Rekomendowane odpowiedzi

Dobre. Nie jako projekt niedokończony tylko po prostu dobre zdjęcie. Może jest to jednak projekt zakończony :-) ?

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, diver napisał:

 

Też kiedyś popełniłem podobny kadr: https://astropolis.pl/topic/80608-m110-na-kolorowo/#comment-922655

 

 

Właśnie widzę, a kolorystyka to bardzo uboga.

 

10 godzin temu, Gość na chwilę napisał:

Ja bym też klasyfikował to jako projekt skończony i to dobrze skończony...

No nie zupełnie Maciek. Moje założenie było pokazać całą Andromedę. Wiem dobrze ile to trzeba czasu i kadrów. Kilka lat temu było to do zrealizowania w ciągu jednego sezonu. Natomiast teraz mając taką nędzną pogodę (parszywą) chciało by się powiedzieć szkoda poświęcać się temu hobby. Ten kadr który pokazuję miał wyglądać całkiem inaczej aby go można było połączyć z wcześniejszym który prezentowałem. Nie wiem co się stało, że połowę materiału miałem przesunięty kadr i to znacznie. Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło. Ręce mi opadły, stąd moja taka decyzja aby dać sobie spokój. Była by piękna mozaika całej galaktyki.

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antoni napisał:

Właśnie widzę, a kolorystyka to bardzo uboga.

 

No nie zupełnie Maciek. Moje założenie było pokazać całą Andromedę. Wiem dobrze ile to trzeba czasu i kadrów. Kilka lat temu było to do zrealizowania w ciągu jednego sezonu. Natomiast teraz mając taką nędzną pogodę (parszywą) chciało by się powiedzieć szkoda poświęcać się temu hobby. Ten kadr który pokazuję miał wyglądać całkiem inaczej aby go można było połączyć z wcześniejszym który prezentowałem. Nie wiem co się stało, że połowę materiału miałem przesunięty kadr i to znacznie. Pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło. Ręce mi opadły, stąd moja taka decyzja aby dać sobie spokój. Była by piękna mozaika całej galaktyki.

Dlatego ja buduję makietę kolejki...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość na chwilę napisał:

Dlatego ja buduję makietę kolejki...

Ja dla odstresowania biorę kij i jadę nad wodę tam można się wyciszyć, ćwiczyć w cierpliwości która to potrafi szczodrze wynagrodzić. To wszystko piszę z własnego doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozwoliłem sobie jeszcze na opis gromad kulistych znajdujących się w tym kadrze. Może ktoś będzie zaciekawiony i przy najbliższej okazji wykorzysta podczas wizualnych obserwacji, odpowiednim teleskopem w celu ich odszukania.

 

M_110_gromady kuliste_M31.jpg

Edytowane przez Antoni
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.