Skocz do zawartości

M 13 - Gromada kulista w Herkulesie


Tuvoc

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, karp_killer napisał(a):

Ale uciął. Szkoda tej 6207. 

Czemu taki resize? Żałuję, że się nie mogę przyjrzeć bliżej, bo wygląda obiecująco. 

Zawsze tak publikuję ;) Jakby coś to zawsze jest dostępny surowy stack i wtedy zobaczysz wszelkie mankamenty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że udało Ci się odwzorować M13 dość subtelnie i czytelnie. Wyszło dość naturalnie i miło dla oka. Tym bardziej, że materiału jest nadzwyczaj mało. Brakuje mi może troszkę więcej saturacji. No i brawo za obszerny opis. :)

Takie drobne pytanko: kiedy był zbierany ten materiał? Z opisu wynika że 28.05.2021, a na fotce jest data 28.05.2022.

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, diver napisał(a):

Myślę, że udało Ci się odwzorować M13 dość subtelnie i czytelnie. Wyszło dość naturalnie i miło dla oka. Tym bardziej, że materiału jest nadzwyczaj mało. Brakuje mi może troszkę więcej saturacji. No i brawo za obszerny opis. :)

Takie drobne pytanko: kiedy był zbierany ten materiał? Z opisu wynika że 28.05.2021, a na fotce jest data 28.05.2022.

 

 

Bardzo mi miło i dziękuję za uwagi Sławku. Faktycznie pomyłka - to był rok 2022. Aż tak długo nie sezonowałem tego materiału na dysku... Z 2021 niebawem zobaczysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Łysy Łysy napisał(a):

Czy tam nie widać pozostałości po amp glow? Tylko czarne? Zdjęcie i gwiazdki mi się podobają strasznie, już nie mogę się doczekać na ponowne ustrzelenie tej kulki. A tu moje wypociny z tamtego roku. Gso 150/750.  Może w tym będzie lepiej

środek lepszy.png

Jest niestety, masz rację ;) Ale pięknie wygląda Twoja kulka! Świetna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Tuvoc napisał(a):

Jest niestety, masz rację ;) Ale pięknie wygląda Twoja kulka! Świetna.

Dzięki wielkie. Bałem się ją wcześniej wrzucić, bo to co tu widzę to czasem przechodzi ludzkie pojęcie. Ale teraz, po 5 miesiącach abstynencji z wiadomego braku, zaryzykowałem.  Jestem już na etapie takiej frustracji, że pod znakiem zapytania jest sens dalszego kontynuowania tego hobby. Ale nadzieja jestimage.thumb.png.46c519aee7d6b7434f62d22270d4f11a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Łysy Łysy napisał(a):

Dzięki wielkie. Bałem się ją wcześniej wrzucić, bo to co tu widzę to czasem przechodzi ludzkie pojęcie. Ale teraz, po 5 miesiącach abstynencji z wiadomego braku, zaryzykowałem.  Jestem już na etapie takiej frustracji, że pod znakiem zapytania jest sens dalszego kontynuowania tego hobby. Ale nadzieja jestimage.thumb.png.46c519aee7d6b7434f62d22270d4f11a.png

Wiem doskonale o czym mówisz. Można dostać depresji astrofotograficznej... u mnie częściowo podziałał substytut w postaci radioastronomii, ale to jednak nie to samo. Życzę pogodnych nocy!

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.