Skocz do zawartości

Lato na lazurowym wybrzeżu.


wismat

Rekomendowane odpowiedzi

Kiepska pogoda ma pewne dobre skutki uboczne ;-) Zdjęcie oczywiście bez zarzutu. Opis przeczytałem do kawy i dowiedziałem się wielu nowych rzeczy o tym często fotografowanym, ale sporadycznie opisywanym obszarze nieba. Dzięki!

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Herbert West napisał(a):

Kiepska pogoda ma pewne dobre skutki uboczne 😉 Zdjęcie oczywiście bez zarzutu. Opis przeczytałem do kawy i dowiedziałem się wielu nowych rzeczy o tym często fotografowanym, ale sporadycznie opisywanym obszarze nieba. Dzięki!

To fakt, obiekt dość popularny i łatwy w obróbce. Pewnie to też było moim wyznacznikiem po skompletowaniu zestawu stricte pod astrofotografię :) 
No ale tak jak już kiedyś wspomniałem, zaczynając robić zdjęcia nieba dla mnie każdy obiekt był traktowany zero-jedynkowo. Albo go już robiłem albo nie :) Kompletnie nie przejmowałem się (i dalej się nie przejmuję) tym że coś jest często przez innych fotografowane. Dzięki temu mogę coś przedstawić po mojemu, być może w świetlne w którym jeszcze obiekt nie był prezentowany. Jakiś czas temu zauważyłem (aczkolwiek zawsze szukałem jakiś smaczków), że dość fajnie jest wiedzieć co się fotografuje i nie chodzi tu o samą nazwę obiektu. np niegdyś robiąc kijanki i płonącą gwiazdę dowiedziałem się że AE Aurigae powstała w gromadzie Trapez w samym środku M42 i mknie przez kosmos z prędkością 200km/s. Zupełnie inaczej się patrzy na zdjęcie niż w przypadku opisu "Mgławica Kijanki i Mgławica Płonąca Gwiazda - trochę walki z obróbką ale się udało, zapraszam".
A na egzotyki przyjdzie jeszcze czas ;) Póki co w planach mam dość "standardowe" obiekty których jeszcze (z racji niskiego stażu) nie robiłem. One na pewno też mają w sobie wiele ciekawostek do przedstawienia :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wismat said:

Jakiś czas temu zauważyłem (aczkolwiek zawsze szukałem jakiś smaczków), że dość fajnie jest wiedzieć co się fotografuje i nie chodzi tu o samą nazwę obiektu.

 

b8M8MsA.gif.fbaf823882d0eaa2c834edc1e7ea3187.gif

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba :)

Perfekcyjnie rozegrałeś kolorki, jak i ciemne rejony w (spodobało mi się, kiedyś @_Spirit_ tak to nazwał) "frywolnej pannie" i okolicach - fajnie widać, że sporo tam się też dzieje.

No i dzięki za fajny opis "do kawki" - miło dowiedzieć się czegoś nowego o niby tak "oklepanym" obiekcie :)

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, diver napisał(a):

Obrazek ładnie wysublimowany no i dzięki za lekturę. :)

Tylko główne bohaterki opowieści (czyli gwiazdki) trochę schowałeś. ;)

 

Dzięki! Odnośnie gwiazd to na miniaturze też mam takie wrażenie, ale ja robię zdjęcie dla skali 100% a tam to nieco inaczej wygląda. Przynajmniej wg mnie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.