Skocz do zawartości

Jak zrobic lunetke ??


napi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie lepiej kupić? A szczeguy to w podręcznikach optyki.

Strach pomysleć co będzie jak wpadniecie na pomysł zbudowania rakiety...

 

(chyba jakiś dzisiaj złośliwy jestem...)

 

Na sylwka się zastanawialiśmy nad tym :D:D:D:D:D:D

 

a jak gdziej kupic to gdzie ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie lornetke na allegro, wymijcie szkła, wsadźcie w tubę, doróbcie wyciąg i tyle. Soczewki są dwie więc każdy z was bedzie mial swoją lunetkę :D

 

Albo możecie kupić jakiś obiektyw fotograficzny - ja przystosowałem swojego Taira 4,5/300 i używam właśnie w ten sposób :Salut:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sylwka się zastanawialiśmy nad tym  :D  :D  :D  :D  :D  :D

Tego się obawiałem! Czy powinniśmy zacząć się bać? :lol:

 

a jak gdziej kupic to gdzie ????

No, np.:

Fotoclassic / Sky Watcher

Delta Optical / Celestron

A czy nie lepiej zamiast lunetki o malutkim obiektywie kupić za podobną (albo niższą) cenę coś takiego:

Celestron ExploraScope 80

To w końcu Newton. Mozna dokupić do niego dwa dodatkowe okularki (specjalne do tego modelu). Chciałbym żeby wreszcie ktoś kupił i opisał ten model (albo ten drugi, trochę większy) bo może to być fajna sprawa za niewielkie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w końcu Newton. Mozna dokupić do niego dwa dodatkowe okularki (specjalne do tego modelu). Chciałbym żeby wreszcie ktoś kupił i opisał ten model (albo ten drugi, trochę większy) bo może to być fajna sprawa za niewielkie pieniądze.

 

Ale refraktor a Newton to różnica. Chciałbyś pójść do lasu i patrzeć na zwierzęta z ręki tym newtonem?? Tak właściwie nawet nie wiemy do czego miałaby ta lunetka służyc :blink:

 

P.S zawsze możesz być pierwszym który ten model kupi i opisze :helo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale refraktor a Newton to różnica. Chciałbyś pójść do lasu i patrzeć na zwierzęta z ręki tym newtonem?? Tak właściwie nawet nie wiemy do czego miałaby ta lunetka służyc :blink:

Ja domyslam się do czego może służyć ExploraScope i jak była intencja stworzenia tej "astropokraki". A nawet spróbuję ci to wyjasnić. Myślę że chodzi o sprzęt maksymalnie przyjazny dla usera. Stawiasz toto na podstawce na stoliku turystycznym albo kładziesz bez podstawki na kolanach czy tzw. podołku (laptop :D ). Żadnych przeciwwag, montazy paralaktycznych i wielkich ceregieli. Po prostu minidobson. A Newtona 100mm powinien pokazać więcej z planet (z okularem 67x) jaki i z DSów (z okularem 16x) niż przeciętna lornetka 10x50 za tę cenę. Oczywiście przy tej cenie pozostaje poważna obawa o jakość tego - czy to jeszcze bardziej zabawka czy już sprzęt optyczny.

DS

P.S zawsze możesz być pierwszym który ten model kupi i opisze :helo:

Nie wykluczam tej opcji. Ale chyba lepiej żeby kupił to ktoś kto szuka dokładnie czegoś takiego, niż ja miałbym kupowac go na siłę. Ale who knows?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Radkiem, odkupywana ZRT nie powinna być zbyt droga, a i o jakość optyki nie trzeba się martwić.

 

Na moim osiedlu jest sklep w którym są rzeczy ze składów celnych. Wszystko to czego ludzie z jakichś powodów nie odebrali czy jest to towar skonfiskowany, nie mam pojęcia ale bywają tam bardzo różne i ciekawe rzeczy w dziwacznych cenach.. Ostatnio widziałem parę nowiutkich lunet ZRT chyba jako celowniki do wiatrówek :) .Ceny nie pamiętam. Skoczę w przyszłym tyg i sprawdzę gdyby ktoś był ewentualnie chętny.

 

Pozdr

DaVe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.