Skocz do zawartości

Sh2-101 (Tulip Nebula) HOO w białe noce


diver

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, diver napisał(a):

Stewart'a Sharpless'a jako Sh2-101. W katalogu Lyndt'a

Fota super, natomiast powinno być Stewarta Sharplessa i Lyndta, bez apostrofów :lanie:

Apostrof dajesz, jak chcesz odmienić wyraz kończący się literą, której się nie wymawia (chociaż to nie zawsze jest takie proste, ale powiedzmy, że w pierwszym przybliżeniu działa :P).

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Fota super, natomiast powinno być Stewarta Sharplessa i Lyndta, bez apostrofów :lanie:

Apostrof dajesz, jak chcesz odmienić wyraz kończący się literą, której się nie wymawia (chociaż to nie zawsze jest takie proste, ale powiedzmy, że w pierwszym przybliżeniu działa :P).

Również wtedy, kiedy  apostrof jest używany (w języku angielskim), aby wskazać posiadanie lub przynależność zwany także dopełniaczem saksońskim, ale  warto zauważyć, że dopełniacz saksoński nie jest używany, gdy wyrażamy przynależność do nieożywionego przedmiotu. W takim przypadku stosuje się zamiast tego konstrukcję "of" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

Bardzo ładnie widać źródło radiowe Cygnus X1 i jego falę uderzeniową, której nie zaznaczyłeś w opisie.

 

Nie zaznaczyłem tutaj Cyg X1 celowo, gdyż w tym materiale generalnie słabo to widać. Widać to doskonale po dodaniu SII, więc zostawiłem to sobie na deser w wersji SHO, którą kończę przygotowywać. Tam będą zarówno opis jak i wizualizacja tego ciekawego zjawiska. ;) Dlatego wersji SHO postanowiłem poświęcić odrębny wątek.

 

13 godzin temu, Krzysztof z Bagien napisał(a):

Apostrof dajesz, jak chcesz odmienić wyraz kończący się literą, której się nie wymawia (chociaż to nie zawsze jest takie proste, ale powiedzmy, że w pierwszym przybliżeniu działa :P

 

Po takim laniu w tyłek, chyba zapamiętam to na zawsze. ;)

 

Edytowane przez diver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, diver napisał(a):

 

Nie zaznaczyłem tutaj Cyg X1 celowo, gdyż w tym materiale generalnie słabo to widać. Widać to doskonale po dodaniu SII, więc zostawiłem to sobie na deser w wersji SHO, którą kończę przygotowywać. Tam będą zarówno opis jak i wizualizacja tego ciekawego zjawiska. ;) Dlatego wersji SHO postanowiłem poświęcić odrębny wątek.

 

A to ciekawe co piszesz. Jak przygotowywałem się do swojej fotki to chyba OIII było najlepsze. Ale po prostu zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.