Skocz do zawartości

IC 1396 - Trąba Słonia


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

..............................................................................................................no ......................................................................................................................................................................no ......................................................................................................................................................no ......................................................................................................................................................................................no ............................................................................................................................ całiem fajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne. dynamiczne zdjęcie, dobrze wykorzystałeś dostępne miejsce na histogramie. Na pewno nie obniżyłeś poziomu tą fotką 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu przyzwyczaiłeś nas do wysokiego poziomu swoich prac. Tak więc i w tym przypadku jest cudnie.

 

Natomiast tak się lekko zastanawiam, czy to przygaszenie półtonów było celowe, by uzyskać taki nieco " złowieszczy" charakter zdjęcia?

 

Piszę o tym ponieważ odbieram to zdjęcie jako dość mocno kontrastowe i jednocześnie, mówiąc wprost, w wielu obszarach jak dla mnie nieco ciemne. Zastanawiam się czy lekkie rozjaśnienie ciemniejszych obszarów stanowiących półtony niejako nie "ożywiło by" nieco tej fotografii.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2023 o 08:33, Pyzik napisał(a):
 
2

Piszę o tym ponieważ odbieram to zdjęcie jako dość mocno kontrastowe i jednocześnie, mówiąc wprost, w wielu obszarach jak dla mnie nieco ciemne. Zastanawiam się czy lekkie rozjaśnienie ciemniejszych obszarów stanowiących półtony niejako nie "ożywiło by" nieco tej fotografii.

 

 


Dzięki za uwagę - podniosłem trochę te pyły z tła, aby były bardziej widoczne - niemniej minimalnie, różnicy dużej nie ma w moim odczuciu. Dalsze podnoszenie powoduje, że zdjęcie traci dynamikę/jakieś płaskie się robi. Zostawiam póki co, może wrócę do obróbki ponownie za jakiś czas: 

IC_1396_hso.thumb.jpg.5cc385d9ba9c87047cc11907ed6f7495.jpg
 

  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo raczej pozytywnego odbioru nie dawało mi spokoju to zdjęcie. Pewnymi fragmentami wydaje mi płaskie, coś nie gra w tle. 
Dopiero za trzecim podejściem zrozumiałem, że przy takim kadrze - pełnym mgławic, gdzie po prostu nie ma żadnego fragmentu "czarnego" nieba do którego możnaby się odnieść, źle robiłem wyrównanie tła - czyli w zasadzie pierwszy czy drugi krok obróbki; podstawy, które później trudno zniwelować. DBE czy GraXpert, którego używałem przy "standardowych" moich ustawieniach z przyzwyczajeń z wcześniejszych zdjęć - tu robiły masakrę. 

Jeszcze jedna wersja, zamykam "projekt", wydaje mi się, że jest dużo lepiej? 

HSO_IC1396_v2.thumb.jpg.c8e849ce69b379f735c57b898651f65e.jpg

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

gdzie po prostu nie ma żadnego fragmentu "czarnego" nieba do którego możnaby się odnieść, źle robiłem wyrównanie tła - czyli w zasadzie pierwszy czy drugi krok obróbki; podstawy, które później trudno zniwelować. DBE czy GraXpert, którego używałem przy "standardowych" moich ustawieniach z przyzwyczajeń z wcześniejszych zdjęć - tu robiły masakrę.

yeap

 

magiczna wartość około 20 jednostek dla ciemnego o d.... potłuc

Edytowane przez _Spirit_
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.