Skocz do zawartości

IC5146 mgławica Kokon - HOB + OSC


diver

Rekomendowane odpowiedzi

  • diver zmienił(a) tytuł na IC5146 mgławica Kokon - HOB + OSC
15 minutes ago, Krzysiek Gaudy said:

Dla mnie chyba tło trochę za bardzo wyciągnięte - bardziej całościowo bym skontrastował, ale generalnie - super zdjęcie :)

Odnioslem identyczne wrazenie przy odbiorze tej fotki.

Troche tak ''gazetowo'' wyszlo Slawek.

Delikatniej prosze - jak to masz w zwyczaju :)

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ostro to jedno, ale też poziom tła nieba za wysoki (nie mierzyłem w PSie, ogólny odbiór). Przez to zlewają się te fajne pyły z tłem nieba i jakaś taka tania "gazeta" wychodzi właśnie. Skontrastowałbym to bardziej, żeby uwidocznić. Jak wyjdzie szum to znaczy, że za ostro wyciągnięte.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Dla mnie chyba tło trochę za bardzo wyciągnięte

 

10 godzin temu, Marvaz napisał(a):

Odnioslem identyczne wrazenie przy odbiorze tej fotki.

Troche tak ''gazetowo'' wyszlo Slawek.

 

10 godzin temu, Robson_g napisał(a):

Za ostro wyciągnięte.

 

9 godzin temu, MaPa napisał(a):

Za mocno i to w wielu aspektach...

 

A WŁAŚNIE ŻE NIE, KOLEDZY! ;)

W tym rejonie świeci wszystko, włącznie z tłem. A ciemne LDN-y wcale nie są czarne. Próżno więc szukać tu czerni i większych kontrastów, a sztucznie wprowadzone kontrasty moim zdaniem nie wyglądają dobrze. Podczas końcowej obróbki i tak przygasiłem nieco tło. Efekt jest więc zamierzony. @Marvaz, może to się nawet nazywać "gazetowo", jednak 2. wersji nie będzie. Jest taka, jaka miała być. :)

 

 

Edytowane przez diver
  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej w moim przypadku chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Nie kwestionuję sygnału i tego w jak go połączyłeś i wykorzystałeś, przy tych kanałach robi się duża uznaniowość.

Potocznie powiem: za mocno ciągnięte. Ja to widzę i  tak odbieram i już :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo do własnej interpretacji, ale nie wszystko mogę zaakceptować ( piszę wyłącznie w swoim imieniu Sławek) . Te pyły otaczające mgławice - pozyskane jak rozumiem jako OIII - wyglądają jakoś w mało oczywisty sposób, raczej jak artefakty po zbyt agresywnym wyciąganiu i odszumianiu. Co do samej mgławicy faktycznie trudno się wypowiadać bo totalny brak referencji w takim układzie kolorystycznym.

Tak czy inaczej- szacun za próbę.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, HAMAL napisał(a):

namalowałeś nową mgławicę, z daleko M8 normalnie :P 

 

Nie, no z tą Laguną mocno przesadziłeś. :P

Ingerencja zaiste mocna, ale świadoma. Niczego nowego nie namalowałem. Mogłem to namalować inaczej (trochę już umiem malować ;)), Namalowałem to po prostu tak, jak chciałem. I tyle. Dzięki za krytykę.

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.