Skocz do zawartości

Albireo


flamezz

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, flamezz napisał(a):

Jest to jeden z moich ulubionych obiektów.

 

"Moje" klimaty! Baardzo takie lubię. :) 

266 x 3 s to moim zdaniem do takich obiektów dobre podejście. Ale tak duży gain? Kombinowałbym raczej np. 150 x 8 s z gainem natywnym dla kamery. Ale można i tak, skoro efekt się podoba. ;)

 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, diver napisał(a):

 

"Moje" klimaty! Baardzo takie lubię. :) 

266 x 3 s to moim zdaniem do takich obiektów dobre podejście. Ale tak duży gain? Kombinowałbym raczej np. 150 x 8 s z gainem natywnym dla kamery. Ale można i tak, skoro efekt się podoba. ;)

 

Zdecydowanie, to moja pierwsza kamerka do focenia innego niż planety i dopiero uczę się sprzętu i eksperymentuje. W tej nocce złapałem kilka obiektów i głównie po prostu obserwowałem z bratem i piliśmy browce :P

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.07.2023 o 22:40, diver napisał(a):

 

"Moje" klimaty! Baardzo takie lubię. :) 

 

Kiedyś były Twoje klimaty :D byłem ich wielbicielem :) potem poszedłeś ścieżką udoskonalania i zrównywania się z czołówką i nie ma Twoich klimatów :unsure:

 

PS Zrobić fajne i ładne foto Albireo to jest ciężka sprawa :) 

Edytowane przez HAMAL
  • Lubię 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HAMAL napisał(a):

Kiedyś były Twoje klimaty :D byłem ich wielbicielem :) potem poszedłeś ścieżką udoskonalania i zrównywania się z czołówką i nie ma Twoich klimatów :unsure:

 

Dzięki za miłe słowo. Podwójnych i innych ciekawych gwiazdek narobiłem mnóstwo, gdy zobaczyłem jakie mój skromny Newton daje w tym zakresie możliwości. Miałem wtedy jedynie kamerkę ASI294MC, a narrowband był dla mnie czarną magią. Fotografowanie gwiazdek było fajnym zajęciem: kilkanaście minut materiału, w miarę prosta obróbka i jest efekt. ;) Cieszyłem się z tych efektów tym bardziej, że spotykały się z niejakim zainteresowaniem.

Jednocześnie zerkałem na obrazki z cyklu "czarna magia" narrowband. Nieuniknionym "niestety" było spróbować. 

Czy tę ścieżkę można nazwać "zrównywania się z czołówką"? Nie wiem. Dziś pojęcie "czołówka" jest bardzo szerokie - wiele osób nawet początkujących robi fajne fotki. Poza tym Nabimia, wynajmowane zdalne teleskopy, no wiesz...

Robię po prostu to, co sprawia mi jakąś satysfakcję, a jest oczywiście miło, gdy innym też się to podoba. Więc pozwolisz, że teraz zajmę się wrzucaniem na forum M27 w SHO. :)

 

@flamezz, przepraszam za off topa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, diver napisał(a):

 

Dzięki za miłe słowo. Podwójnych i innych ciekawych gwiazdek narobiłem mnóstwo, gdy zobaczyłem jakie mój skromny Newton daje w tym zakresie możliwości. Miałem wtedy jedynie kamerkę ASI294MC, a narrowband był dla mnie czarną magią. Fotografowanie gwiazdek było fajnym zajęciem: kilkanaście minut materiału, w miarę prosta obróbka i jest efekt. ;) Cieszyłem się z tych efektów tym bardziej, że spotykały się z niejakim zainteresowaniem.

Jednocześnie zerkałem na obrazki z cyklu "czarna magia" narrowband. Nieuniknionym "niestety" było spróbować. 

Czy tę ścieżkę można nazwać "zrównywania się z czołówką"? Nie wiem. Dziś pojęcie "czołówka" jest bardzo szerokie - wiele osób nawet początkujących robi fajne fotki. Poza tym Nabimia, wynajmowane zdalne teleskopy, no wiesz...

Robię po prostu to, co sprawia mi jakąś satysfakcję, a jest oczywiście miło, gdy innym też się to podoba. Więc pozwolisz, że teraz zajmę się wrzucaniem na forum M27 w SHO. :)

 

@flamezz, przepraszam za off topa.

 

Dzięki za tego offtopa. Przypomniałeś mi, że też miałem pofocić gwiazdy podwójne inne niż albireo, może też pokuszę się o jakieś ciekawe gwiazdy zmienne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, diver napisał(a):

 

Dzięki za miłe słowo. 

 

Nie gniewaj się na mnie :) Napisałem co czuję a, że musiałeś iść do przodu to oczywiste :) 

 

13 minut temu, flamezz napisał(a):

Dzięki za tego offtopa. Przypomniałeś mi, że też miałem pofocić gwiazdy podwójne inne niż albireo, może też pokuszę się o jakieś ciekawe gwiazdy zmienne :)

 

16bit CCD i tyle w temacie, nic innego nie da fajnych gwiazd, CMOSy palą je niemiłosiernie :hmmm: a bardzo jasne gwiazdy najlepiej robić przez cirrusy :D albo we mgle :) takie moje doświadczenia :uhm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HAMAL napisał(a):

 

ZWO ASI 224mc :) 

Szkoda, że mała matryca bo ja lubię większe kadry, coś jak to moje albireo. Ja generalnie z efektów jestem zadowolony, nie idę w stronę profejsonalizmu :P jak będę mieć luźną kase w przyszłości, to pomyślę o kamarce "tylko do gwiazd"  A spajki? Cóż, kocham ten widok i w życiu się ich nie pozbędę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.