Skocz do zawartości

M16: Mgławica Orzeł


malebranchi

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolisz: przekontrastowane, zgubione szczegóły w czerniach. Z Twojego workflow wynika jedno - robisz - według mnie - błąd wykorzystując tylko Ha jako luminancję, W ten sposób jasność OIII i SII jest zafałszowana - mówiąc prosto- stłumiona.

Ostatnia sprawa - wielkość gwiazd. Sprawa subiektywna, ale one są wszystkie prawie takie same! No jest KILKA innych ale według mojego punktu widzenia zaburzony jest stosunek gwiazd do mgławicy.

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się tak pastwimy nad Twoim zdjęciem, to do listy wątów dorzucam halo wokół gwiazdek. Jeszcze pytanie - jak Ty robisz dekonwolucję z BXT skoro gwiazdki usuwasz przed tym procesem? Z czego ten biedny BXT ma sobie pobrać dane o zdjęciu?

  • Lubię 2
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

ale według mojego punktu widzenia zaburzony jest stosunek gwiazd do mgławicy.

 

Maciej, przecież to passe - teraz na obrazkach z mgławicami gwiazdki muszą być małe, żeby nie zaburzać piękna mgławicy. ;)

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gość na chwilę Dzięki za sugestię użycia kombinacji Ha+o3+s2 jako luminacji. Spróbuję i zobaczę co wyjdzie. Co do przekontrastowania, to na pewno masz rację, no ale nie potrafię się powstrzymać i za bardzo ciągnę suwaki. Gwiazdy, faktycznie chciałem żeby te mniejsze były przytłumione to zamierzony efekt.

 

@licho52 De-emphasizer zmniejsza średnie/małe gwiazdy a tych dużych nie rusza, GHS rozciąga wszystko.

 

@Tuvoc Dzięki za zwrócenie uwagi w opisie workflowu pominąłem dodawanie gwiazd przed dekonwolucją, w rzeczywistości gwiazdy dodałem 😉

 

@diver faktycznie uważam, że lepiej zdjęcie wygląda jak gwiazdy nie dominują.

 

@wismat SCNR poszedł tylko na gwiazdki

Edytowane przez malebranchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żarty żartami ale postaraj się zrobić zdjecie tak, żeby nie było ostrości na 3 rzeczach a reszta rozmydlona. Bo tak jest teraz. I Przysiądź do tych gwiazd bo obecnie sa na poziomie nie do zaakceptowania.
Spróbuj stworzyć kopie ha,sii i oiii specjalnie do gwiazd, zrobić linear fit, wyciągnąć na kopi nieco mniej obraz niż zazwyczaj to robisz (może byc po prostu histo), zrób asutocolor i wtedy użyj starXterminatora z maską gwiazd. Powinny być lepsze niż obecnie. I dodaj je w PS na warstwie screen/ekran. na tej warstwie w ps podbij nasycenie i ustaw sobie kolory tak żeby się zbliżyc nimi w NB do RGB.

 

  • Lubię 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starless wygląda bardzo fajnie oprócz tego że w środku jest zbyt "jasno" - spróbuj skrypt EZ HDR (repository).

 

A do gwiazd bym podszedł jeszcze raz.  Opcja "narrowband stars" w Spectrophotographic Calibration działa wg mnie bardzo dobrze w tworzeniu kolorowych gwiazd z sygnału SHO.  Trzeba tylko załadować bazę danych Gaia DR3 ze strony PI.

Edytowane przez licho52
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.