Skocz do zawartości

Start Discovery


Rekomendowane odpowiedzi

Plik ma 4.55 min ,11 Mb ,320x240 piks. mono

Jak kto chce to podawać mi maile ,podzielę na 2,3 części rarem.

 

Jestem chetny, podam mail na PW :-)

Moze byc w calosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik ma 4.55 min ,11 Mb ,320x240 piks. mono

Jak kto chce to podawać mi maile ,podzielę na 2,3 części rarem.

 

I dla mnie też :D e-mail w drodze ...

 

Przegapiłem start, ale jak to było to musiałbym z 2 godziny pisać. Pech za pechem, dobrze, że wogóle żyję :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja po poscie nizej . :Beer:

Szkoda, że coś odpadlo. Czyżby błąd w założeniach konstrukcyjnych?

Mam nadzieję, ze wszystko bedzie dobrze . Zbyszek

Edytowane przez zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednak nieposzło tak do końca bezboleśnie, coś odpadło, nie wiedzą jeszcze co:

 

050726debris.jpg

 

badają sprawę, trwa konferencja prasowa, nic konkretnego jeszcze nie wiedzą

 

pozdrowienia

 

zbig: :Salut::Beer:

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywałem z TVN24. Całość OK, tylko nie wiem dlaczego mam nieco przyśniezony obraz na samym końcu relacji... a kit z tym.

A poza tym to ze startu jakieś 100 sceenów. Z dzisiejszego dnia na aktualną godzinę ok 150 razem bedzie gdzieś :rolleyes: .

 

Start był bajeczny :notworthy: .

Jutro oczywiście zrzutki z prasy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na konferencji powiedzieli, że nie mają pojęcia co się oderwało, ale cały start śledziło 112 kamer hdtv (wysokiej rozdzielczości) za pare godzin zgrają cały materiał i prześledzą może, co to było, mówili też że kamery i radary były ustawione na wykrycie kazdego kawałka lodu, czy pianki (osłony termicznej), który mógłby się oderwać od promu.

W najgorszym scenariuszu dopuszczają ewentualną naprawę na orbicie.

mówili że nie dopuszczą do powrotu, jeżeli nie będą mieli pewności, ze wszystko jest w porządku, niechcą żadnego cudu, chcą i będą wiedzieli, czy lądowanie będzie bezpieczne, albo wahadłowiec zostanie częścią ISS (w tym najgorszym z najgorszych scenariuszy)

pozdrowienia

 

o a teraz pokazują na cnn, że to jednak był kawałek osłony zbiornika, i widać było, że minął skrzydło wahadłowca w sporej odległości :)

a wyglądał hmm ...jak płat farby (ależ mają teraz szybkie kamery :rolleyes: )

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz są już chyba wyczuleni na osłonę termiczną. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie w miarę dobrze. Jeśli teraz po Columbii znowu coś by się stało mogłoby to oznaczać przerwanie lotów załogowych.

Ale ja w nich wierzę :D. Zaraz obejrzę sobie film.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysyłam wszystkim trzy części pliku (ale się wlecze :angry: ).

Monter obiecał dać na serwer więc inni także skorzystają. :Beer:

ps.

Coś nie poszło,podzieliłem na cztery.

 

Juz jestem :)

Dzis/wczoraj wieczor zabalowalem troche, wiec dopiero teraz to daje, ale jest i mozna ssac :)

http://deneb.pkim.org/~monter/tmp/forum/st...II2005small.avi

 

pozdrazwiam

maciek j.

Edytowane przez monter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się ! Wczoraj prom Discovery zacumował do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Obie załogi się przywitały.

Teraz jest tam (na ISS) 9 osób, ale tłok :D

Wcześniej jednak wahadłowiec wykonał obrót wokół swej krótszej osi, by astronauci znajdujący się na ISS sfotografowali

dokładnie spód wahadłowca. Część zdjęć jest już dostępna. Np. te ktore kanarusmaximus zapodał na a4u.

 

http://www.nasa.gov/images/content/123677m...C2673_hires.jpg

http://www.nasa.gov/images/content/123680m...C2683_hires.jpg

 

 

 

Ciekawe zdjęcia są też na http://spaceflight1.nasa.gov/gallery/

POLECAM !

 

s114e5196.jpg iss011e11014.jpg iss011e11015.jpg iss011e11019.jpg iss011e11025.jpg

s114e5282.jpg s114e5283.jpg s114e5284.jpg s114e5285.jpg

 

 

Dziś dalsza część prac na orbicie, chyba mają mocować jakiś nowy moduł do ISS. Nie czytałem jeszcze szczegółów, co na dziś jest planowane.

Edytowane przez Limax7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.