Skocz do zawartości

Szukam kamery głównie do obiektów głębokiego nieba


Franek M

Rekomendowane odpowiedzi

Za te pieniądze sensownej kamerki nie kupisz (a kamerki za 1 czy 2k do DS nie ma sensu brać), zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, które bardziej spina budżet  jest lustrzanka (najlepiej mod pod astro) 

Canony wyżej wymienione lub jakiś nikon np. D5100 (aps-c będzie "wygodniejsze" pod kątem optyki, która to ogarnie)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Franek M napisał(a):

Kamera ZWO ASI178MC będzie ok?

 

Nie. Do DS potrzebna jest chłodzona kamera, a 178 MC-Cool kosztuje ponad dwa razy Twój budżet.

40 minut temu, Franek M napisał(a):

A 585?

Ta kamera nie ma nawet odpowiednika chłodzonego.

 

W tym budżecie lustrzanka to zdecydowanie najlepszy pomysł, da Ci znacznie większą matrycę, niż kamery i znacznie większe możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomekL napisał(a):

Żadnej kamery nie podłącza się do telefonu.

E tam, niechłodzone kamery ZWO na pewno da się podłączyć do telefonu i normalnie nagrywać (na telefon), tylko trzeba mieć odpowiednią przejściówkę i telefon musi umieć OTG (czyli w zasadzie każdy produkowany od ładnych kilku lat). Jest aplikacja od ZWO do obsługi kamer na Androida i działa zupełnie spoko; nie wiem jak jest na iPhone'ach, ale chyba też można. Oczywiście problemem jest to, że kamera jest zasilana z telefonu, więc dość szybko zżera baterię.

W sumie pewnie chłodzone też by się dało, tylko musiałyby mieć zewnętrzne zasilanie, bo bez tego nie działają (przynajmniej te od ZWO).

 

Nie jest to wg mnie jakoś super wygodne i przydatne, ale jest taka opcja i jak najbardziej działa. Webcamy na USB też można tak podłączyć do telefonu i też będą działać.

Edytowane przez Krzysztof z Bagien
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Krzysztof z Bagien said:

E tam, niechłodzone kamery ZWO na pewno da się podłączyć do telefonu i normalnie nagrywać (na telefon), tylko trzeba mieć odpowiednią przejściówkę i telefon musi umieć OTG (czyli w zasadzie każdy produkowany od ładnych kilku lat). Jest aplikacja od ZWO do obsługi kamer na Androida i działa zupełnie spoko; nie wiem jak jest na iPhone'ach, ale chyba też można. Oczywiście problemem jest to, że kamera jest zasilana z telefonu, więc dość szybko zżera baterię.

W sumie pewnie chłodzone też by się dało, tylko musiałyby mieć zewnętrzne zasilanie, bo bez tego nie działają (przynajmniej te od ZWO).

 

Nie jest to wg mnie jakoś super wygodne i przydatne, ale jest taka opcja i jak najbardziej działa. Webcamy na USB też można tak podłączyć do telefonu i też będą działać.

Ok, dzięki za wyjaśnienie, starej daty jestem i nigdy by mi nie przyszło do głowy, że można wyczyniać takie akrobacje :) Dobrze wiedzieć, że jest taka opcja. Może znajdą się chętni na takie męczarnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Franek M napisał(a):

Czy chłodzenie jest potrzebne? Widziałem ze dużo osób robi zdj to kamerą i wychodzi to bardzo dobrze 

 

Moim zdaniem niezbędne nie jest, ale bardzo przydatne, zwłaszcza latem. Pozwala na znaczne ograniczenie poziomu szumów oraz ich wyrównanie pomiędzy poszczególnymi zdjęciami niezależnie od temperatury otoczenia (masz w miarę stałą temp. matrycy). Dodatkowo bardzo ułatwia robienie darków. Nie jestem fachowcem w tej materii, ale to są moje spostrzeżenia z ostatnich sesji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon 6d , i po makale .   Kiedyś marzenie teraz nikt go nie chce , świetny aparat do wszystkiego i szerokie pole obskoczy i z astrografem się dogada , skala niewymagająca,  duży piksel , same zalety. Np https://allegro.pl/oferta/canon-6d-wg-20mpix-lv-fhd-hdmi-wifi-gps-182k-14275764715

Edytowane przez Maro21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maro21 napisał(a):

 z astrografem się dogada , skala niewymagająca,  duży piksel , same zalety.

Czy mi się zdaje czy to jest Full Frame? Jeśli tak to z tym dogadywaniem się z astrografem to trochę słabo...z budżetowymi raczej się nie dogada.

Edytowane przez Gość na chwilę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.