Skocz do zawartości

Wydłużenie ogniskowej


midimariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Używka choć pewnie bez szans na kupno WO Apo 2.5x, jakościowo porównywalny barlow do Powermate 2"x2. Jeżeli szukasz czegoś naprawdę dobrego, to celuj w TV Powermate, koniecznie 2"x2 lub właśnie WO Apo 

edit:ale to są właśnie 2" :(

Edytowane przez Amper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, midimariusz napisał(a):

To ładnie mi zaproponowałeś. Barlow za 2049 zł to drożej niż aparat z obiektywem.

 

5 minut temu, midimariusz napisał(a):

To ładnie mi zaproponowałeś. Barlow za 2049 zł to drożej niż aparat z obiektywem.

Takiw są realia w astro. 

Możesz kupic barlow z gso najtańszy. 2 x za 100zl i mieć obraz jak przez folie. Tandeta

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, midimariusz napisał(a):

Ok. Powrócę do pytania.

W którym miejscu dokładnie ma się znaleźć taki barlow?

TV Powermatw dla przykładu jest duży.

 

Wkładasz okular do wyciągu i ustawiasz ostrość. Wysuwasz okular, wkładasz barlowa i do niego okular, ostrość powinna być (oczywiście nigdy nie ma, trzeba troszkę podregulować). Jak rozumiem, potrzebujesz wydłużyć ogniskową do foto, czyli zamiast okularu będzie aparat (kamera), prawdopodobnie z powodu większej odległości na start między barlowem a aparatem, krotność będzie większa, a całość trzeba będzie wcisnąć głębiej do wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, midimariusz napisał(a):

Piszę w opisie, że barlowy które tu proponujecie przeznaczone są do okularów, a nie aparatu.

 

Blisko osi nie będzie zauważalnej różnicy (do planet), a jeśli chcesz focić gwiazdy na całej powierzchni matrycy, to szczęścia życzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na być do małych mgławic planetarnych, więc nie potrzebna mi cala wielkość matrycy. Aparat teraz ledwo łapie ostrość, musiałem zasrąpić ryginalna tuleje Sky Watchera takim adapterem bezpośrednio w wyciąg okularowy.

 

Tego barlowa 2" nie ma gdzie wpiąć   może maly 1.25 by się zmieścił w środku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, midimariusz napisał(a):

To na być do małych mgławic planetarnych, więc nie potrzebna mi cala wielkość matrycy. Aparat teraz ledwo łapie ostrość, musiałem zasrąpić ryginalna tuleje Sky Watchera takim adapterem bezpośrednio w wyciąg okularowy.

 

Tego barlowa 2" nie ma gdzie wpiąć   może maly 1.25 by się zmieścił w środku.  

Barlow przesuwa punkt ostrości. Aparat będzie mógł być dalej odsunięty. Barlow w wyciąg, a aparat z noskiem 2" w Barlowa. 

 

Nie wiem, czy nie lepiej zamiast Barlowa kupić kamerkę do lucky imaging z planetarkami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesilmannimea

1 minutę temu, midimariusz napisał(a):

Ogólnie to próbował ktoś już takie rozwiązanie z barlowem  ( jak temacie)?

 

Pewnie każdy, kto focił planety i wielu focących głębokie niebo. Tak jak sugeruje Miesilmannimea, barlow to zło, zawsze mniej lub więcej popsuje jakość fotki, ale czasem są konieczne. Uważaj na konstrukcje typu Powermate, są długie i zwiększają wiotkość Twojego teleskopu.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz proszę w Siebert Optics. Jak napiszesz do Johna co potrzebujesz, to profesjonalnie Ci doradzi. Ja tak zrobiłem i w cenie ok 3/4 dedykowanego TV wykonał dla mnie dwa korektory drogi optycznej w jednym ( 1.0 i 1.3x) kompensujące cały backfocus bino. Wiem, że to inny trochę temat, ale zapytać nic nie szkodzi. Dodam, że jakościowo nie widzę różnicy pomiędzy Nim a TV, a otrzymałem dokładnie to, co było mi potrzebne (w Twoim wypadku, aby obsłużył pełną klatkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

Jesli masz aparat Canona to są extendery do ich systemu

https://www.proshop.pl/Obiektyw/Canon-EF-Extender-2x-III/2231205?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=searchengine&gad=1&gclid=Cj0KCQjw9fqnBhDSARIsAHlcQYQVludOWn0nFlVBvHrjiYc2O2a0YCDaopUrKOqclPjA2gJYrOB6rKQaAmMmEALw_wcB

 

ale cena oczywiście nie zachęca   🙃

 

M.

Edytowane przez mirek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.