Skocz do zawartości

24 godziny ruchu obrotowego Ziemi 3.0


bartoszw

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość na chwilę napisał(a):

A ja chyląc ponownie czoła przed pracą Bartosza przypomnę Wam jednak coś, co pojawiło się w tej dekadzie na Astropolis  i w mojej ocenie miało porównywalną wartość . Oczywiście to moja subiektywna ocena.

 

Właśnie to samo skojarzenie miałem. No i jeszcze ten mega ISS. To w sumie trzy posty, (nie umniejszając nic innym świetnym pracom i opracowaniom!!), które jak zamknę oczy, to nie muszę włączać Astropolis :)   

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

A ja chyląc ponownie czoła przed pracą Bartosza przypomnę Wam jednak coś, co pojawiło się w tej dekadzie na Astropolis  i w mojej ocenie miało porównywalną wartość . Oczywiście to moja subiektywna ocena.

 

przedstawie w takim razie moje kryteria oceny, Bartka praca jest niesamowicie kreatywna, Lukasza techniczna. 

czytaj Łukasz "tylko" zaprezentował mistrzostwo w pogoni za rozdzielczością podczas gdy Bartosz pokazał materiał bardzo powszechny (zwykly obiektyw 8mm) w totalnie nowy unikatowy sposob. 

obydwie prace mają oczywiscie duzy ładunek edukacyjno - naukowy, ale to praca Bartosza wymagała nieszablonowego myślenia - Łukasza "jedynie" cierpliwości.

(oczywiscie Łukasz pozamiatał również)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W przygotowaniu do kolejnego projektu (połączenie istniejącego materiału z panoramą zimowego nieba północnego wykonaną na La Palmie), dla zabawy wygenerowałem film w formacie wideopanoramy 360°:

 

 

Wideopanoramy, chociaż rzadko widywane, istnieją na Youtube od wielu lat. Po przełączeniu na pełny ekran film można zoomować i obracać.

Chwilę zajęło mi znalezienie metody pozwalającej na spreparowanie takiego filmu, podaję dla zainteresowanych:

 

1. Renderujemy film w projekcji równoodległościowej w stosunku wymiarów 2:1 (np. dla filmu 4K będzie to 4320x2160 pikseli),

2. Aktualizujemy metadane filmu programem Spatial Media Metadata Injector z domyślnymi ustawieniami,

3. Wrzucamy przygotowany w ten sposób filmik na youtube.

 

 

  • Lubię 6
  • Kocham 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.