Skocz do zawartości

Kalendarz astronomiczny - tygodniowy na cały rok


krukarius

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny pomysł z tym kalendarzem. Ja robię właśnie kalendarz astronomiczny na rok 2025 (bardziej w stylu Astrolife). Co prawda kalendarz jest gotowy tylko jeszcze wybieram zdjęcia do kalendarza. Narazie robię różne dodatki typu kalendarz Księżycowy, Tabele widoczności planet, itp. Też planuję za rok udostępnić kalenarz na forum jako plik pdf, aby każdy mógł pobrać za darmo sobie taki kalendarz. Uważam jednak, że Twój kalendarz jest bardzo dobry, bo zawiera dokładny opis wydarzeń i mapki z wydarzeniami a ja tego niemam.

 

Szczęśliwego Nowego Roku 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krukarius w Twoim opisie tego nie widzę, więc zapytam.

To pomysł w jakiś sposób dedykowany posiadaczom i użytkownikom lornetek? Pytam z powodu działu, w jakim wrzuciłeś wątek. Jeśli to ogólny kalendarz (a na taki mi wygląda), to przerzuciłbym temat gdzieś tutaj ;) 

Oczywiście kibicuję projektowi! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2023 o 23:46, Paether napisał(a):

@krukarius w Twoim opisie tego nie widzę, więc zapytam.

To pomysł w jakiś sposób dedykowany posiadaczom i użytkownikom lornetek? Pytam z powodu działu, w jakim wrzuciłeś wątek. Jeśli to ogólny kalendarz (a na taki mi wygląda), to przerzuciłbym temat gdzieś tutaj ;) 

Oczywiście kibicuję projektowi! :)

Przepraszam za to zamieszanie, faktycznie wrzucilem do dzialu z lornetkami. Kalendarz jest dedykowany dla wszystkich, aczkolwiek dzial z lornetkami niejko owa dedykacje "usrednia" z uwagi na fakt ze opisane zjawiska sa skeirowane zarowno do osob ze sprzetem do obserwacji glebokiego nieba jak i nieposiadajacych zadnego :) Jezeli jest to problematyczne o bardzo prosze umiescic tam gdzie jest wlasciwe dla tego posta miejsce. W przyszlosci bede o tym pamietal.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2023 o 21:27, krzysztofmcgaywer napisał(a):

Narazie robię różne dodatki typu kalendarz Księżycowy, Tabele widoczności planet, itp.

Jezeli kalendarz na modle Astrolife to bedzie raczej dobry :) Piszac o rzeczach ktore robisz brzmi to naprawde dobrze. Ja jednak postanowilem niejako "odejsc" od wykresow i tabeli, gdyz to kojarzy mi sie z tym, ze uzytkownik ma wszystko pogrupowane tematycznie jak w Almanachu i musi odwiedzac kazda sekcje z osobna zeby dowiedziec sie np o kometach w danym roku, zakryciach itp. Ja pomyslalem sobie, iz lepiej bedzie aby osoby korzystajace z kalendarza mialy to wszystko w 1 miejscu - delikwent otwiera sobie dany tydzien i ma: tego dnia to, tego tamto, itp. wraz z mapkami. Wprawdzie zalaczniki na koncu tez przewiduje, ale juz bardziej jako ciekawostki.
Nie chce jednak podwazac Twojego pomyslu, bowiem sam robie to po raz pierwszy i tak jak wysej juz napisalem pewne przedstawienia moga byc problematyczne. Sa tygodnie w ktorych niewiele na niebie sie dzieje, czego rezultatem sa pustawe strony, a w innych tygodniach jest tego az za duzo i nie idzie zmiescic wszystkiego. Trzeba wiec agresywnie selekcjonowac informacje. Patrzac na to z takiej strony Twoje podejscie wydaje sie byc bardziej praktyczne.
Chetnie zobacze Twoj kalendarz w PDFie jezeli go zrobisz :) Astrolife uwazam ze jest najlepszy ze wszystkich dostepnych na rynku :) 
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krukarius napisał(a):

Jezeli kalendarz na modle Astrolife to bedzie raczej dobry :) Piszac o rzeczach ktore robisz brzmi to naprawde dobrze. 

Dzięki za miłe słowa

2 godziny temu, krukarius napisał(a):

Sa tygodnie w ktorych niewiele na niebie sie dzieje, czego rezultatem sa pustawe strony, a w innych tygodniach jest tego az za duzo i nie idzie zmiescic wszystkiego

Dokładnie. U mnie są miesiące co ledwo jest pół strony zapełnione a w innych na dwóch stronach ledwo wszystko zmieściłem

 

2 godziny temu, krukarius napisał(a):

jezeli go zrobisz

Już jest gotowy 🙂 tylko chcę poczekać jeszcze kilka miesięcy aby pojawiło się więcej zdjęć na forum, potem (czerwiec-lipiec) zacznę pytać autorów zdjęć o zgodę na wykorzystanie w kalendarzu i może we wrześniu będzie gotowy

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzysztofmcgaywer napisał(a):

Dzięki za miłe słowa

Dokładnie. U mnie są miesiące co ledwo jest pół strony zapełnione a w innych na dwóch stronach ledwo wszystko zmieściłem

 

Już jest gotowy 🙂 tylko chcę poczekać jeszcze kilka miesięcy aby pojawiło się więcej zdjęć na forum, potem (czerwiec-lipiec) zacznę pytać autorów zdjęć o zgodę na wykorzystanie w kalendarzu i może we wrześniu będzie gotowy

Mam poniekád analogiczny problem. Nie dotyczy on jednak zdjé, a mapek nieba których zalaczenie z niektórych serwisów niestety tez nie jest darmowe i trzeba cos z tym zrobic. Ja juz napewno zrobie kolejny szybciej niz tego roku. Czy to bedzie czerwiec? Nie wiem. Czekam na kolejne edycje almanachow bo majac juz opracowane wszystkie zjawiska tabelarycznie i tematycznie idzie zaoszczedzic sporo czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, krukarius napisał(a):

Czekam na kolejne edycje almanachow bo majac juz opracowane wszystkie zjawiska tabelarycznie i tematycznie idzie zaoszczedzic sporo czasu.

A tak to robisz. Ja jednak wszystko sam w Stellarium szukam więc zchodzi trochę (ten kalendarz na rok 2025 zeszło mi 2-3 tygodnie robić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, krukarius napisał(a):

Przepraszam za to zamieszanie, faktycznie wrzucilem do dzialu z lornetkami. Kalendarz jest dedykowany dla wszystkich, aczkolwiek dzial z lornetkami niejko owa dedykacje "usrednia" z uwagi na fakt ze opisane zjawiska sa skeirowane zarowno do osob ze sprzetem do obserwacji glebokiego nieba jak i nieposiadajacych zadnego :) Jezeli jest to problematyczne o bardzo prosze umiescic tam gdzie jest wlasciwe dla tego posta miejsce. W przyszlosci bede o tym pamietal.
 

 

Dla wszystkich to dla wszystkich ;) 

Ktoś wejdzie, sprawdzi i zdecyduje czy to przydatne dla niego narzędzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, krzysztofmcgaywer napisał(a):

A tak to robisz. Ja jednak wszystko sam w Stellarium szukam więc zchodzi trochę (ten kalendarz na rok 2025 zeszło mi 2-3 tygodnie robić)

Stellarium jest czasochlonne. Ja robie to w taki sposób natomiast czas który mi zostaje wykorzystalem na mapki, bo tutaj niestety...ale bylo najwiecej roboty. Mapka to nie tylko screenshot ale musze praktycznie zawsze ja uzupelniac o nazwy gwiazd, jasnosc magnitudo, polozenie Ksiezyca, itp. To z grubsza 3x wiecej roboty niz sam opis. Ja spedzilem tez ok. 2,5 tygodnia na ten kalendarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, krukarius napisał(a):

Stellarium jest czasochlonne. Ja robie to w taki sposób natomiast czas który mi zostaje wykorzystalem na mapki, bo tutaj niestety...ale bylo najwiecej roboty. Mapka to nie tylko screenshot ale musze praktycznie zawsze ja uzupelniac o nazwy gwiazd, jasnosc magnitudo, polozenie Ksiezyca, itp. To z grubsza 3x wiecej roboty niz sam opis. Ja spedzilem tez ok. 2,5 tygodnia na ten kalendarz.

rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2023 o 22:37, m_jq2ak napisał(a):

Świetna incjatywa, jestem zainteresowany.

 

W dniu 31.12.2023 o 22:52, Pertynaks napisał(a):

Jak wyżej.

 

W dniu 1.01.2024 o 00:41, Szarlej napisał(a):

Ja też,  bardzo fajny pomysł. 

OK. Rozumiem, iż dla tych Panów należy realizować zamówienie?
Ja aktualnie "przepycham się" przez drukarnie, gdyż okazało się, że one nie dysponują formatem który ja przygotowałem, a to był tylko taki prościutki A4.

Zobaczymy co z tego będzie, ale jestem przekonany że do końca tego tygodnia dowiem się już wszystkiego i będę mógł wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2024 o 20:00, krukarius napisał(a):

Kalendarze sa zamowione W piatek licze je otrzymac. Pozniej beda wysylki.

Kalendarze dotraly z lekkim opóznieniem, ale sa!

W zalaczniku kilka zdjec!

 

 

W dniu 4.01.2024 o 19:44, Astromaj napisał(a):

Cześć. 

Chętnie wezmę  kalendarz w kolorze.

 

Bardzo prosze o kontakt na priv w sprawie wysylki.

Pozdrawiam

418934172_7309983832353853_3782684747250247935_n.jpg

419194789_7309983855687184_4099195587029103520_n.jpg

419210889_7309983775687192_8961890416485160050_n.jpg

419217019_7309983835687186_3436818912259059033_n.jpg

419261010_7309983802353856_291970163827234855_n.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.